wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Historie z naszego powiatu

W wolnej chwili

W wolnej chwili


„Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem".

                                                    Zbigniew Kiełb (historyk, archiwista, numizmatyk, heraldyk)

 

Modelarstwo, podróże, hodowla, wędkarstwo, ogrodnictwo, taniec, gotowanie, haftowanie, fotografia... Ile ludzi, tyle pasji. W wolnej chwili robimy rzeczy, które sprzyjają oderwaniu się od codziennych spraw i obowiązków, a jednocześnie sprawiają satysfakcję. O tym, że warto mieć pasję nie trzeba chyba nikogo długo przekonywać. Życie osób, które mają pasję, czy chociażby hobby (zainteresowania) jest z pewnością ciekawsze. Nie warto więc spędzać całego życia na kanapie przed telewizorem. Taka bierność nie sprzyja budowaniu szczęścia ani zadowolenia z życia. Każdy z nas ma w sobie jakąś pasję, trzeba tylko ją odkryć.

 

W tym dziale mogą Państwo znaleźć linki do stron prowadzonych przez ludzi z pasją, którzy aktywnie spędzają swoje wolne chwile, jednocześnie czerpiąc ze swoich zainteresowań przyjemność. Ponadto mogą Państwo podzielić się z czytelnikami naszego serwisu ciekawymi zainteresowaniami, po to, by inni mogli z nich czerpać inspirację do działania. Propozycje spędzania wolnego czasu, opis Państwa pasji, czy linki do ciekawych stron oraz własnych materiałów zamieszczanych na /youtube.pl/ można nadsyłać na adres: /agnieszka.zielinska@strzyzowski.pl/.

 

Redakcja strzyzowski.pl

 

fotografia_01  
sport_01  
wdkarstwo_01  
     

 

Data dodania: 09-04-2013
liczba wyświetleń: 1616