wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W 2019 r. mieszkańcy naszego powiatu mają możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w następujących punktach:   |   - mobilnym czynnym w godzinach od 7.30 do 11.30 w przeciętnym wymiarze 1 dnia w tygodniu w każdej gminie (Niebylec - poniedziałek, Wiśniowa - wtorek, Czudec - środa, Frysztak - czwartek, Strzyżów - piątek)   |   - stałym, mający swą siedzibę w budynku Administracji ZOZ w Strzyżowie przy ul. Dąbrowskiego 10, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 12.00
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Konkurs „Wiki lubi zabytki”

Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą „Wiki lubi zabytki". Konkurs ma na celu wykonanie fotografii wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazu zabytków prowadzonych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.


Pomysł na konkurs narodził się w roku 2010 w Holandii. Rok później w rywalizacji o nagrody uczestniczyło 5,5 tys. fotografów z 18 państw europejskich, którzy przesłali łącznie ponad 168 tys. zdjęć - dzięki temu Wiki Loves Monuments 2011 trafił do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii „Największy Konkurs Fotograficzny". Ubiegłoroczna edycja konkursu, która odbywała się w dniach 1-30 września 2012 r., objęła już cały świat: 15 tys. osób z 35 krajów przesłało pond 365 tys. zdjęć. W polskiej edycji konkursu, noszącej nazwę „Wiki lubi zabytki", wzięło udział 679 uczestników, którzy przesłali do repozytorium wolnych mediów Wikipedii-Wikimedia Commons, ponad 51 tys. zdjęć polskich zabytków. Pod względem liczby przesłanych zdjęć Polska zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich krajów biorących udział w konkursie.


Udział w konkursie może wziąć każda osoba dorosła oraz osoba poniżej 18. roku życia, za zgodą swoich opiekunów prawnych (zwykle rodziców), która akceptuje, iż zdjęcia przesyłane w konkursie zostaną udostępnione na zasadach wolnej licencji Creative Commos Attrbution-ShareAlike 3.0 Polska. Ponadto należy posiadać konto w Wikimedia-Commos wraz z działającym adresem e-mail.


W konkursie biorą udział wyłącznie zdjęcia przesłane w dniach 1-30 września 2013 r. Można zgłosić do konkursu wcześniej wykonane przez siebie zdjęcia, ale nie mogą być one wcześniej publikowane W konkursie liczą się tylko zdjęcia dobre jakościowo. Kolejne zdjęcia tych samych obiektów też będą brane pod uwagę.


Więcej informacji na stronie: http://pl.wikimedia.org/wiki/Wiki_Lubi_Zabytki

 

[Fot i oprac. W. Plezia]

Data dodania: 22-07-2013
liczba wyświetleń: 1778

Pozostałe kategorie