wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Rozpoczyna się okres wielkanocny   |   Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie w katolickim kalendarzu roku liturgicznego   |   Jego istotą jest celebracja Misterium Paschalnego, czyli: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa   |   Rozpoczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek, kończy zaś nieszporami Niedzieli Wielkanocnej   |   Z Poniedziałkiem Wielkanocnym – drugim dniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – wiąże się tradycja Śmigusa-Dyngusa, czyli wzajemnego oblewania się wodą   |   Z okazji Świąt Wielkanocnych czytelnikom naszego serwisu składamy najlepsze życzenia: zdrowia, radości i odpoczynku w gronie najbliższych
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Warto zobaczyć

OBIEKTY REKREACYJNE


Kompleks Rekreacyjno - Wypoczynkowy OAZA SKI w Strzyżowie (Gmina Strzyżów)

 

Kompleks usytuowany jest w Łętowni, w bezpośredniej bliskości miasta Strzyżów i ścieżek edukacyjno - rekreacyjnych. Stok duży ma 500 m i 450 m a różnica poziomów wyciągu to ok. 100 m. Serpentyna ma 650 m, zaś stok mały - 100 m, przy czym różnica poziomów wynosi 25m, przez co jest polecany dla dzieci. Stok średni ma 200 m i nadaje się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Jest też stok do jazdy próbnej bez wyciągu, który jest darmowy. Stoki posiadają kolorowe oświetlenie, własne ratraki, i są sztucznie naśnieżane, jeśli nie ma naturalnych opadów śniegu, co zapewnia stałe warunki narciarskie. W ofercie kompleksu jest baza instruktorska, bufet i polowy bar, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz bezpłatny parking dla samochodów. Stoki zostały zaopiniowane pozytywnie przez GOPR. Do ośrodka dojeżdża się drogą asfaltową. Ośrodek posiada własną bazę noclegową. Szczegółowe informacje na temat kompleksu na stronie internetowej /www.oazaski.pl/.

 

 

 

 

 

 

Ośrodek Narciarski „Lodowiec" w Babicy (Gmina Czudec)

 

babica_lodowiecObecnie wyciąg posiada dwie długości tras zjazdowych: 490 m i 520 m oraz trzy wyciągi: 430 m - duży wyciąg, 180 m - średni wyciąg i 100 m mały wyciąg, przy którym działa ogródek zimowy dla dzieci z licznymi atrakcjami. Przepustowość wyciągów to 1100 osób/h. Ośrodek ma wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i bazę noclegową w Winnicy Podkarpacie, która serwuje domowe jedzenie i posiada parking. Szczegółowe informacje na temat wyciągu narciarskiego na stronie internetowej /www.lodowiecbabica.pl/.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Wyciągi Narciarskie

„Pod Dziedzicem" w Gogołowie (Gmina Frysztak)

 

pod_dziedzicem_gogow_800Wyciągi mają długość 500 metrów o trasie zjazdowej 600 - 700 metrów. Wyciąg z niskim prowadzeniem liny ma długość 180 m i trasę zjazdową 200 - 300 metrów wraz z kolejką linową przy górnej stacji wyciągów i trasą zjazdową - przeznaczony jest dla małych i większych narciarzy. Jest też trasa do zjazdu pontonami - tubing - i karuzela z pontonami przy górnej stacji wyciągów. Funkcjonuje też tramwaj śnieżny Sherpa z trasą przejazdu od kasy przy dolnej stacji wyciągów poprzez trasę wyciągu z niskim prowadzeniem liny, do górnej stacji. Stok jest oświetlony, naśnieżany, ratrakowany i ma przepustowość 670 osób na godzinę. Każdy, kto poczuje głód podczas jazdy na nartach, może skorzystać z usług Baru Jaś, znajdującego się na szczycie wyciągów. Budynek baru jest najwyżej usytuowanym punktem widokowym na stoku, skąd przy dobrej widoczności widać fragment Tatr. Otoczeniem baru są rzeźby drewniane, inspirowane sztuką ludową tzw. Drzewoludy. W dolnej części stoku znajduje się małe schronisko „Florkówka." Noclegi można również rezerwować w pobliżu stoku w pensjonatach „Trzy Siostry" i „Stasiówka." W skład kompleksu „Pod Dziedzicem" wchodzi też wypożyczalnia sprzętu narciarskiego „Winter Sport", znajdująca się przy dolnej i górnej stacji wyciągów, gdzie można też dokonać małych napraw sprzętu narciarskiego. W sezonie goście mają dostęp do szkół narciarskich i szkoły snowboardowej, działających niezależnie na terenie stoku. W tej okolicy jest też Stajnia Koni Huculskich „Hrapka", która usytuowana jest w wyjątkowo atrakcyjnym rejonie Pogórza Strzyżowskiego, na szczycie grzbietu Dział, w otulinie Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Szczegółowe informacje na temat tej atrakcji na stronie internetowej /www.gogolow-narty.pl/.

 

 

 

 

 

Gminny Ośrodek Sportu

i Rekreacji we Frysztaku (Gmina Frysztak)

 

gsir_frysztak_800W bazie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajduje się: kompleks odkrytych basenów sportowo - rekreacyjnych ze zjeżdżalnią wodną o długości 62,3 m, baza szkoleniowo - noclegowa, boisko piłkarskie, kort tenisowy, sezonowo - lodowisko, sala sportowa, boisko do siatkówki plażowej, uniwersalne boisko asfaltowe, sauna, plac zabaw i punkt gastronomiczny. Obiekt położony jest w okolicy podgórskiej nad rzeką Wisłok, przy trasie Rzeszów - Krosno i w bezpośredniej bliskości Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Położenie ośrodka w rejonie o wspaniałych walorach przyrodniczych, turystycznych i krajobrazowych oraz unikalny mikroklimat, stanowi o atrakcyjności miejsca sprzyjajacej organizacji zgrupowań sportowo - szkoleniowych, kolonii, obozów, kursów, wycieczek, rajdów, narad, zielonych i białych szkół oraz do indywidualnego wypoczynku. Szczegółowe informacje na temat tego ośrodka na stronie internetowej www.gosir.frysztak.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum Sportu, Turystyki

i Rekreacji w Strzyżowie (Gmina Strzyżów)

 

cstir_w_strzyowie_800W skład Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie wchodzą: Kryta Pływalnia „Otylia", boisko wielofunkcyjne, Ogródek Jordanowski, skate park, korty tenisowe, boisko do siatkówki plażowej, wiata z grillem, Ośrodek Wypoczynkowy w Polańczyku, ścieżki zdrowia, stadion sportowy, baza noclegowa i stok narciarski. Kryta Pływalnia „Otylia" to kompleks basenów z grotą solankową, łaźnią parową, pomieszczeniem do kąpieli perełkowej, jacuzzi, masażami wodnymi i zjeżdżalnią. Boisko Wielofunkcyjne składa się z kompleksu boisk do siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego, a zimą w tym miejscu powstaje w sztuczne lodowisko o powierzchni 600 m2 z wypożyczalnią łyżew. Ogródek Jordanowski to plac zabaw dla dzieci z bezpiecznymi huśtawkami i budowlami rekreacyjnymi, pod którymi umieszczone są maty zabezpieczające przed urazami. Ogródek, skate park, korty tenisowe i boisko do siatkówki plażowej ze względu na warunki atmosferyczne nie funkcjonuje w okresie zimowym. Ośrodek Wypoczynkowy w Polańczyku to domki wczasowe z aneksem kuchennym i łazienkami, znajdujące się 100 m od Zalewu Solińskiego, gdzie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego. CSTiR w Strzyżowie organizuje też szereg imprez sezonowych jak: maraton pływacki, turniej siatkówki plażowej, mistrzostwa w tenisie ziemnym, zawody rowerowe itd.

Więcej informacji na temat centrum na stronie /www.cstr.pl/

 

 

 

 

Park Linowy „Leśny Tabor" w Zimnej Wodzie (Gmina Czudec)

 

park_linowy_zimna_wodaPark usytuowany jest na zboczu o sporym nachyleniu, wśród koron bukowego lasu. Trasa parku składa się z 17 przeszkód, zawieszonych na wysokości od 2,5 do kilkunastu metrów, a przejście zajmuje około 40 minut. Ponad to obok parku znajduje się dodatkowa atrakcja: „Podwójny Tyrol" - dwa widokowe „zjazdy tyrolskie" 2x90m, zawieszone nad byłym stokiem narciarskim, a także atrakcja o nazwie: „Jazda Pająka", czyli ponad 200 metrowy zjazd tyrolski połączony z pionowym zjazdem na linie półstatycznej. Atrakcją dla najmłodszych jest trasa zjazdowa „Bolek", gdzie ci, którzy stawiają pierwsze kroki, a raczej przemierzają pierwsze metry w przestworzach, mogą spróbować swych sił w tzw. „lotach na uwięzi", czyli zjazdach asekurowanych przez instruktora. Dla wytrawnych amatorów jeździectwa park linowy proponuje konne przejażdżki, będące okazją do zwiedzenia malowniczych terenów, na których usytuowany jest Leśny Tabor. W tym też miejscu, na obszarze poligonu, ulokowanych jest kilka znaczących obiektów do kolejnej atrakcji - pola do paintball wraz z obiektami takimi jak: autokar, bazy, bunkry, okopy oraz wiele innych przeszkód mniejszego formatu. Park posiada też tor strzelecki. Więcej informacji na stronie /www.lesnytabor.pl/.

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia dzięki uprzejmości: /www.lodowiecbabica.pl/, /www.lesnytabor.pl/ i A. Zielińskiej.

Data dodania: 07-08-2009
liczba wyświetleń: 6911