wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

„Tobie Maryjo śpiewamy” w Niewodnej

21 maja 2017 r. w kościele parafialnym pw. Św. Anny i Joachima w Niewodnej spotkały się trzy chóry w ramach XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy".


Spotkania rozpoczął debiutujący w przeglądzie mieszany chór parafialny „Sursum Corda" z Grodziska pod dyr. Marka Muchy. Przedstawiając go prowadzący Tomasz Irzyk wspomniał o istniejącym przed laty chórze parafialnym z Grodziska, którego spiritus movens był nieżyjący już proboszcz, ks. kanonik Franciszek Weselak. Chór „Sursum Corda" wykonał trzy pieśni na cześć Maryi: „Kapłanów królowo", „Lilio biała" i „Maryjo ja Twe dziecię", które zostały bardzo mile przyjęte przez publiczność.


Z kolei w prezbiterium kościoła zaprezentował się weteran chóralnej sceny chór męski „Echo" z Wiśniowej pod dyr. charyzmatycznego Jana Augustyna z Jasła. Ten utytułowany zespół męskich głosów rozpoczął „Rotą", która pięknie wybrzmiała w niewodzkiej świątyni. Równie pięknie brzmiały pieśni Maryjne w ciekawej aranżacji z partiami solowymi. Nagrodą dla chórzystów z Wiśniowej była burza oklasków.


Na zakończenie przeglądu zaprezentowali się gospodarze, czyli chór „Harfa" z Niewodnej pod dyr. Tomasza Irzyka. Wykonali oni cztery pieśni, za które także zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Dyrygent chóru „Harfa" i jednocześnie prowadzący chóralne spotkanie T. Irzyk odczytał list skierowany do uczestników i organizatorów Spotkań przez pomysłodawcę i długoletniego prowadzącego przegląd dyrygenta Andrzeja Szypułę. Wspomniał także o niedawno zmarłym prezesie chóru „Echo" śp. Lesławie Myćce, za którym odmówiono „Wieczne odpoczywanie.


Na zakończenie XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy" w Niewodnej zostały wręczone chórom pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wręczający je w towarzystwie proboszcza niewodzkiej parafii ks. Henryka Czajki, sekretarz powiatu strzyżowskiego Jacek Boho oraz dyr. Ośrodka Kultury w Wiśniowej Władysław Salamon dziękowali chórzystom za artystyczne emocje, składali życzenia zdrowia i pogody ducha i podkreślali wolę organizacji XIV Spotkań w przyszłym roku. Wszystkie chóry odśpiewały pieśń pt. „Z dalekiej Fatimy", podkreślając tegoroczne obchody 100 rocznicy objawień fatimskich. Po zasadniczej części w kościele, chórzyści udali się do pobliskiego domu parafialnego na poczęstunek przygotowany przez miejscowych strażaków i członków chóru „Harfa".


Na zdjęciu chór „Harfa" z Niewodnej.


[tekst i fot. W. Plezia]

Data dodania: 24-05-2017
liczba wyświetleń: 373

Pozostałe kategorie