wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

„Tobie Maryjo śpiewamy” w Niewodnej

21 maja 2017 r. w kościele parafialnym pw. Św. Anny i Joachima w Niewodnej spotkały się trzy chóry w ramach XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy".


Spotkania rozpoczął debiutujący w przeglądzie mieszany chór parafialny „Sursum Corda" z Grodziska pod dyr. Marka Muchy. Przedstawiając go prowadzący Tomasz Irzyk wspomniał o istniejącym przed laty chórze parafialnym z Grodziska, którego spiritus movens był nieżyjący już proboszcz, ks. kanonik Franciszek Weselak. Chór „Sursum Corda" wykonał trzy pieśni na cześć Maryi: „Kapłanów królowo", „Lilio biała" i „Maryjo ja Twe dziecię", które zostały bardzo mile przyjęte przez publiczność.


Z kolei w prezbiterium kościoła zaprezentował się weteran chóralnej sceny chór męski „Echo" z Wiśniowej pod dyr. charyzmatycznego Jana Augustyna z Jasła. Ten utytułowany zespół męskich głosów rozpoczął „Rotą", która pięknie wybrzmiała w niewodzkiej świątyni. Równie pięknie brzmiały pieśni Maryjne w ciekawej aranżacji z partiami solowymi. Nagrodą dla chórzystów z Wiśniowej była burza oklasków.


Na zakończenie przeglądu zaprezentowali się gospodarze, czyli chór „Harfa" z Niewodnej pod dyr. Tomasza Irzyka. Wykonali oni cztery pieśni, za które także zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Dyrygent chóru „Harfa" i jednocześnie prowadzący chóralne spotkanie T. Irzyk odczytał list skierowany do uczestników i organizatorów Spotkań przez pomysłodawcę i długoletniego prowadzącego przegląd dyrygenta Andrzeja Szypułę. Wspomniał także o niedawno zmarłym prezesie chóru „Echo" śp. Lesławie Myćce, za którym odmówiono „Wieczne odpoczywanie.


Na zakończenie XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy" w Niewodnej zostały wręczone chórom pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wręczający je w towarzystwie proboszcza niewodzkiej parafii ks. Henryka Czajki, sekretarz powiatu strzyżowskiego Jacek Boho oraz dyr. Ośrodka Kultury w Wiśniowej Władysław Salamon dziękowali chórzystom za artystyczne emocje, składali życzenia zdrowia i pogody ducha i podkreślali wolę organizacji XIV Spotkań w przyszłym roku. Wszystkie chóry odśpiewały pieśń pt. „Z dalekiej Fatimy", podkreślając tegoroczne obchody 100 rocznicy objawień fatimskich. Po zasadniczej części w kościele, chórzyści udali się do pobliskiego domu parafialnego na poczęstunek przygotowany przez miejscowych strażaków i członków chóru „Harfa".


Na zdjęciu chór „Harfa" z Niewodnej.


[tekst i fot. W. Plezia]

Data dodania: 24-05-2017
liczba wyświetleń: 524

Pozostałe kategorie