wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy do składania ofert na wykonanie nowego portalu internetowego samorządu powiatowego w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 26 stycznia br.   |   Więcej informacji w dziale Ogłoszenia o przetargach   |   Przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza i Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie prowadzone są roboty budowlane związane z modernizacją boisk sportowych i kortu tenisowego   |   Trwają także prace przy rewitalizacji drugiej części zabudowań gospodarczych w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej   |   Od 11.01.2018 r. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie (Rynek 15) oglądać można wystawę fotografii pt. „Wiatraki Ziemi Strzyżowskiej na tle siłowni wiatrowych Podkarpacia” wykonanych przez Grażynę Stojak. Wystawa potrwa do 2 kwietnia br.   |   W Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej obejrzeć można wystawę poświęconą Kazimierzowi Pułaskiemu – bohaterowi Polski i Stanów Zjednoczonych w 250. rocznicę wybuchu konfederacji barskiej   |   Strzyżowski Dom Kultury "Sokół" zaprasza 13 stycznia 2018 r (sobota) na godz.18:oo na koncert Art Music Trio w ramach Noworocznych Impresji Muzycznych. (II piętro, sala konferencyjna DK)   |   Na 17 stycznia 2018 r. na godz. 17. zaplanowano w Bibliotece Publicznej w Strzyżowie spotkanie historyczno-kulturalne pt. „Szabat Szalom! Święto żydowskie”. Spotkanie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

„Tobie Maryjo śpiewamy” w Niewodnej

21 maja 2017 r. w kościele parafialnym pw. Św. Anny i Joachima w Niewodnej spotkały się trzy chóry w ramach XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy".


Spotkania rozpoczął debiutujący w przeglądzie mieszany chór parafialny „Sursum Corda" z Grodziska pod dyr. Marka Muchy. Przedstawiając go prowadzący Tomasz Irzyk wspomniał o istniejącym przed laty chórze parafialnym z Grodziska, którego spiritus movens był nieżyjący już proboszcz, ks. kanonik Franciszek Weselak. Chór „Sursum Corda" wykonał trzy pieśni na cześć Maryi: „Kapłanów królowo", „Lilio biała" i „Maryjo ja Twe dziecię", które zostały bardzo mile przyjęte przez publiczność.


Z kolei w prezbiterium kościoła zaprezentował się weteran chóralnej sceny chór męski „Echo" z Wiśniowej pod dyr. charyzmatycznego Jana Augustyna z Jasła. Ten utytułowany zespół męskich głosów rozpoczął „Rotą", która pięknie wybrzmiała w niewodzkiej świątyni. Równie pięknie brzmiały pieśni Maryjne w ciekawej aranżacji z partiami solowymi. Nagrodą dla chórzystów z Wiśniowej była burza oklasków.


Na zakończenie przeglądu zaprezentowali się gospodarze, czyli chór „Harfa" z Niewodnej pod dyr. Tomasza Irzyka. Wykonali oni cztery pieśni, za które także zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Dyrygent chóru „Harfa" i jednocześnie prowadzący chóralne spotkanie T. Irzyk odczytał list skierowany do uczestników i organizatorów Spotkań przez pomysłodawcę i długoletniego prowadzącego przegląd dyrygenta Andrzeja Szypułę. Wspomniał także o niedawno zmarłym prezesie chóru „Echo" śp. Lesławie Myćce, za którym odmówiono „Wieczne odpoczywanie.


Na zakończenie XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy" w Niewodnej zostały wręczone chórom pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wręczający je w towarzystwie proboszcza niewodzkiej parafii ks. Henryka Czajki, sekretarz powiatu strzyżowskiego Jacek Boho oraz dyr. Ośrodka Kultury w Wiśniowej Władysław Salamon dziękowali chórzystom za artystyczne emocje, składali życzenia zdrowia i pogody ducha i podkreślali wolę organizacji XIV Spotkań w przyszłym roku. Wszystkie chóry odśpiewały pieśń pt. „Z dalekiej Fatimy", podkreślając tegoroczne obchody 100 rocznicy objawień fatimskich. Po zasadniczej części w kościele, chórzyści udali się do pobliskiego domu parafialnego na poczęstunek przygotowany przez miejscowych strażaków i członków chóru „Harfa".


Na zdjęciu chór „Harfa" z Niewodnej.


[tekst i fot. W. Plezia]

Data dodania: 24-05-2017
liczba wyświetleń: 419

Pozostałe kategorie