wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Złożony przez SP ZOZ w Strzyżowie projekt dokończenia rozbudowy i modernizacji Szpitala Powiatowego w Strzyżowie został wybrany do dofinansowania z funduszy europejskich przez Zarząd Województwa Podkarpackiego   |   Będzie to jeden z największych projektów współfinansowanych przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   Budynki szpitalne zostaną połączone, rozbudowane i zmodernizowane. Szpital zostanie też wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny   |   18 września 2017 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Babica – Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca   |   Inwestycja zostanie zrealizowana do sierpnia 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia; koszt inwestycji to ponad 85,5 mln zł   |   15 września br. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał ze strzyżowską firmą J.P. Bud umowę na rewitalizację drugiej części zabytkowych zabudowań gospodarczych w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   Dobiegają końca prace budowlane przy budowie boiska lekkoatletycznego typu „Orlik” przy SOSW we Frysztaku   |   W ramach powiatowych inwestycji drogowo – mostowych trwają prace przy budowie mostu w Zaborowie i przebudowie drogi powiatowej Kożuchów – Markuszowa – Oparówka –Wysoka Strzyżowska   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie informuje, że dniach 04 - 06.10.2017 r. będą przyjmowane wnioski o organizację stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia o ustalonym II profilu pomocy; nabór wniosków dla osób do 30 roku życia planowany jest w dniach 6 – 8 listopada br.   |   Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie   |   Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej   |   Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz zachęca do korzystania z systemu geokomunikatów, zawierających ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców całego kraju   |   Bezpłatną aplikację można pobrać ze strony https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator   |   24 września br. na stadionie sportowym w Połomi odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych; początek o godz. 13.00   |   Również w niedzielę (24.09) na hipodromie Jeździeckiego Klubu Sportowego „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IX Memoriał Hubala Henryka Dobrzańskiego; uroczyste rozpoczęcie zawodów o godz. 15.00
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

„Tobie Maryjo śpiewamy” w Niewodnej

21 maja 2017 r. w kościele parafialnym pw. Św. Anny i Joachima w Niewodnej spotkały się trzy chóry w ramach XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy".


Spotkania rozpoczął debiutujący w przeglądzie mieszany chór parafialny „Sursum Corda" z Grodziska pod dyr. Marka Muchy. Przedstawiając go prowadzący Tomasz Irzyk wspomniał o istniejącym przed laty chórze parafialnym z Grodziska, którego spiritus movens był nieżyjący już proboszcz, ks. kanonik Franciszek Weselak. Chór „Sursum Corda" wykonał trzy pieśni na cześć Maryi: „Kapłanów królowo", „Lilio biała" i „Maryjo ja Twe dziecię", które zostały bardzo mile przyjęte przez publiczność.


Z kolei w prezbiterium kościoła zaprezentował się weteran chóralnej sceny chór męski „Echo" z Wiśniowej pod dyr. charyzmatycznego Jana Augustyna z Jasła. Ten utytułowany zespół męskich głosów rozpoczął „Rotą", która pięknie wybrzmiała w niewodzkiej świątyni. Równie pięknie brzmiały pieśni Maryjne w ciekawej aranżacji z partiami solowymi. Nagrodą dla chórzystów z Wiśniowej była burza oklasków.


Na zakończenie przeglądu zaprezentowali się gospodarze, czyli chór „Harfa" z Niewodnej pod dyr. Tomasza Irzyka. Wykonali oni cztery pieśni, za które także zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Dyrygent chóru „Harfa" i jednocześnie prowadzący chóralne spotkanie T. Irzyk odczytał list skierowany do uczestników i organizatorów Spotkań przez pomysłodawcę i długoletniego prowadzącego przegląd dyrygenta Andrzeja Szypułę. Wspomniał także o niedawno zmarłym prezesie chóru „Echo" śp. Lesławie Myćce, za którym odmówiono „Wieczne odpoczywanie.


Na zakończenie XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy" w Niewodnej zostały wręczone chórom pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wręczający je w towarzystwie proboszcza niewodzkiej parafii ks. Henryka Czajki, sekretarz powiatu strzyżowskiego Jacek Boho oraz dyr. Ośrodka Kultury w Wiśniowej Władysław Salamon dziękowali chórzystom za artystyczne emocje, składali życzenia zdrowia i pogody ducha i podkreślali wolę organizacji XIV Spotkań w przyszłym roku. Wszystkie chóry odśpiewały pieśń pt. „Z dalekiej Fatimy", podkreślając tegoroczne obchody 100 rocznicy objawień fatimskich. Po zasadniczej części w kościele, chórzyści udali się do pobliskiego domu parafialnego na poczęstunek przygotowany przez miejscowych strażaków i członków chóru „Harfa".


Na zdjęciu chór „Harfa" z Niewodnej.


[tekst i fot. W. Plezia]

Data dodania: 24-05-2017
liczba wyświetleń: 287

Pozostałe kategorie