wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Serdecznie zapraszamy na "Wielki Piknik w Cieniu Dębu"   |   Impreza odbędzie się 23 lipca br. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   W programie m.in.:   |   od godz. 13.00 – Bieg przełajowy o Złoty Liść „Józefa”; dla uczestników atrakcyjne nagrody   |   od godz. 15.00 – Koncerty zespołów. Wystąpią m.in.: Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Kanady, Scream Maker, Yellow Horse, Grupa Teatralna z Kozłówka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej   |   Ponadto w programie przewidziano: degustację potraw regionalnych, stoiska rękodzielnicze, park zabaw dla dzieci, bufet i inne atrakcje   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie dotyczący rewitalizacji zabytkowej oficyny w Wiśniowej wybrany do dofinansowania   |   W ramach gruntownego remontu budynku przewidziano m.in. odnowienie ciekawych, zabytkowych polichromii sufitowych   |   W obiekcie powstaną dostępne dla zwiedzających sale ekspozycyjne na wystawy stałe i czasowe   |   Szpital Powiatowy w Strzyżowie znalazł się w gronie szpitali, które weszły do Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie zwanego siecią szpitali   |   Nasz placówka znalazła się na I poziomie zabezpieczenia zdrowotnego   |   Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Do 28 lipca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020   |   Rolnicy mogą ubiegać się o środki na inwestycje w rozwój produkcji mleka krowiego, prosiąt i bydła mięsnego   |   Rozpoczęły się zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

„Tobie Maryjo śpiewamy” w Niewodnej

21 maja 2017 r. w kościele parafialnym pw. Św. Anny i Joachima w Niewodnej spotkały się trzy chóry w ramach XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy".


Spotkania rozpoczął debiutujący w przeglądzie mieszany chór parafialny „Sursum Corda" z Grodziska pod dyr. Marka Muchy. Przedstawiając go prowadzący Tomasz Irzyk wspomniał o istniejącym przed laty chórze parafialnym z Grodziska, którego spiritus movens był nieżyjący już proboszcz, ks. kanonik Franciszek Weselak. Chór „Sursum Corda" wykonał trzy pieśni na cześć Maryi: „Kapłanów królowo", „Lilio biała" i „Maryjo ja Twe dziecię", które zostały bardzo mile przyjęte przez publiczność.


Z kolei w prezbiterium kościoła zaprezentował się weteran chóralnej sceny chór męski „Echo" z Wiśniowej pod dyr. charyzmatycznego Jana Augustyna z Jasła. Ten utytułowany zespół męskich głosów rozpoczął „Rotą", która pięknie wybrzmiała w niewodzkiej świątyni. Równie pięknie brzmiały pieśni Maryjne w ciekawej aranżacji z partiami solowymi. Nagrodą dla chórzystów z Wiśniowej była burza oklasków.


Na zakończenie przeglądu zaprezentowali się gospodarze, czyli chór „Harfa" z Niewodnej pod dyr. Tomasza Irzyka. Wykonali oni cztery pieśni, za które także zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Dyrygent chóru „Harfa" i jednocześnie prowadzący chóralne spotkanie T. Irzyk odczytał list skierowany do uczestników i organizatorów Spotkań przez pomysłodawcę i długoletniego prowadzącego przegląd dyrygenta Andrzeja Szypułę. Wspomniał także o niedawno zmarłym prezesie chóru „Echo" śp. Lesławie Myćce, za którym odmówiono „Wieczne odpoczywanie.


Na zakończenie XIII Spotkań Chóralnych „Tobie Maryjo śpiewamy" w Niewodnej zostały wręczone chórom pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wręczający je w towarzystwie proboszcza niewodzkiej parafii ks. Henryka Czajki, sekretarz powiatu strzyżowskiego Jacek Boho oraz dyr. Ośrodka Kultury w Wiśniowej Władysław Salamon dziękowali chórzystom za artystyczne emocje, składali życzenia zdrowia i pogody ducha i podkreślali wolę organizacji XIV Spotkań w przyszłym roku. Wszystkie chóry odśpiewały pieśń pt. „Z dalekiej Fatimy", podkreślając tegoroczne obchody 100 rocznicy objawień fatimskich. Po zasadniczej części w kościele, chórzyści udali się do pobliskiego domu parafialnego na poczęstunek przygotowany przez miejscowych strażaków i członków chóru „Harfa".


Na zdjęciu chór „Harfa" z Niewodnej.


[tekst i fot. W. Plezia]

Data dodania: 24-05-2017
liczba wyświetleń: 174

Pozostałe kategorie