wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Serdecznie zapraszamy na "Wielki Piknik w Cieniu Dębu"   |   Impreza odbędzie się 23 lipca br. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   W programie m.in.:   |   od godz. 13.00 – Bieg przełajowy o Złoty Liść „Józefa”; dla uczestników atrakcyjne nagrody   |   od godz. 15.00 – Koncerty zespołów. Wystąpią m.in.: Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Kanady, Scream Maker, Yellow Horse, Grupa Teatralna z Kozłówka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej   |   Ponadto w programie przewidziano: degustację potraw regionalnych, stoiska rękodzielnicze, park zabaw dla dzieci, bufet i inne atrakcje   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie dotyczący rewitalizacji zabytkowej oficyny w Wiśniowej wybrany do dofinansowania   |   W ramach gruntownego remontu budynku przewidziano m.in. odnowienie ciekawych, zabytkowych polichromii sufitowych   |   W obiekcie powstaną dostępne dla zwiedzających sale ekspozycyjne na wystawy stałe i czasowe   |   Szpital Powiatowy w Strzyżowie znalazł się w gronie szpitali, które weszły do Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie zwanego siecią szpitali   |   Nasz placówka znalazła się na I poziomie zabezpieczenia zdrowotnego   |   Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Do 28 lipca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020   |   Rolnicy mogą ubiegać się o środki na inwestycje w rozwój produkcji mleka krowiego, prosiąt i bydła mięsnego   |   Rozpoczęły się zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Najzdolniejsza Młodzież Powiatu Strzyżowskiego 2017

Czternaścioro uczniów ze wszystkich typów szkół z terenu powiatu strzyżowskiego odebrało w środę, 14 czerwca 2017 r. nagrody dla Najzdolniejszej Młodzieży Powiatu Strzyżowskiego. Nagrody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ufundowane zostały przez poszczególne samorządy gminne, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez samorząd powiatowy. Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Czudcu.

Podczas XXXV sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostały nagrody najzdolniejszym uczniom z terenu powiatu strzyżowskiego w trzech kategoriach: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. W pierwszych dwóch kategoriach laureaci wyłonieni zostali przez samorządy gmin z naszego powiatu - w sumie po 2 osoby z każdej gminy. Uczniów do nagrody w trzeciej kategorii spośród trzech szkół ponadgimnazjalnych w Czudcu i Strzyżowie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku wyłonił samorząd powiatowy w Strzyżowie. W sumie przyznano 14 nagród.

W 2017 roku nagrody dla Najzdolniejszej Młodzieży Powiatu Strzyżowskiego otrzymali:

ze szkół prowadzonych przez Gminę Czudec:

1. Wiktoria Stachura - uczennica kl. V Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czudcu,

2. Joanna Bać - uczennica kl. III Publicznego Gimnazjum im. św. Kingi w Czudcu.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Frysztak:

1. Oliwia Wątor - uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,

2. Jakub Godek - uczeń kl. III Gimnazjum Publicznego Nr 1 we Frysztaku.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Niebylec:

1. Krzysztof Szeniak - uczeń klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół w Konieczkowej,

2. Szymon Szurlej - uczeń kl. III Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Strzyżów:

1. Julia Kuczek - uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie,

2. Katarzyna Włodyka - uczennica kl. II Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Wiśniowa:

1. Klaudia Furtek - uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Szufnarowej,

2. Paulina Dziok - uczennica kl. III Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej.

ze szkół prowadzonych przez Powiat Strzyżowski:

1. Agata Froń - uczennica kl. II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie,

2. Franciszek Moskal - uczeń kl. III Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie,

3. Przemysław Cop - absolwent Technikum Budowlanego w Zespole Szkół w Czudcu,

4. Mateusz Papuga - uczeń kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku.

W obecności Rady Powiatu Strzyżowskiego laureaci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w towarzystwie dyrektorów poszczególnych placówek oraz obecnych podczas uroczystości rodziców odebrali dyplomy, a także bony pieniężne o wartości 500 zł. Nagrody dla młodzieży w poszczególnych kategoriach wręczali: z gminy Czudec - Wójt Gminy Pan Stanisław Gierlak, z gminy Frysztak - Wójt Gminy Pan Jan Ziarnik, z gminy Niebylec - Wójt Gminy Pan Zbigniew Korab, z gminy Strzyżów - Zastępca Burmistrza Strzyżowa Pan Waldemar Góra, z gminy Wiśniowa - Wójt Gminy Pan Marcin Kut, a także na zaproszenie włodarzy gmin, Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek. Uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Strzyżowski nagrody wręczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Strzyżowskiego Pan Marek Jurzysta, Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek, Wicestarosta Strzyżowski Pan Jan Stodolak oraz Pani Małgorzata Książek, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu. Tę część sesji poprowadziła Pani Maria Koś, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Państwa zaś zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia zamieszczonej na stronie Internetowej Telewizji Południe pod adresem http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Najzdolniejsza-Mlodziez-Powiatu-Strzyzowskiego-2017,4120/ oraz galerii zdjęć w naszym serwisie.


[zdjęcie i oprac. A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia
 

 

Data dodania: 19-06-2017
liczba wyświetleń: 301

Pozostałe kategorie