wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Najzdolniejsza Młodzież Powiatu Strzyżowskiego 2017

Czternaścioro uczniów ze wszystkich typów szkół z terenu powiatu strzyżowskiego odebrało w środę, 14 czerwca 2017 r. nagrody dla Najzdolniejszej Młodzieży Powiatu Strzyżowskiego. Nagrody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ufundowane zostały przez poszczególne samorządy gminne, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez samorząd powiatowy. Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Czudcu.

Podczas XXXV sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostały nagrody najzdolniejszym uczniom z terenu powiatu strzyżowskiego w trzech kategoriach: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. W pierwszych dwóch kategoriach laureaci wyłonieni zostali przez samorządy gmin z naszego powiatu - w sumie po 2 osoby z każdej gminy. Uczniów do nagrody w trzeciej kategorii spośród trzech szkół ponadgimnazjalnych w Czudcu i Strzyżowie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku wyłonił samorząd powiatowy w Strzyżowie. W sumie przyznano 14 nagród.

W 2017 roku nagrody dla Najzdolniejszej Młodzieży Powiatu Strzyżowskiego otrzymali:

ze szkół prowadzonych przez Gminę Czudec:

1. Wiktoria Stachura - uczennica kl. V Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czudcu,

2. Joanna Bać - uczennica kl. III Publicznego Gimnazjum im. św. Kingi w Czudcu.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Frysztak:

1. Oliwia Wątor - uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,

2. Jakub Godek - uczeń kl. III Gimnazjum Publicznego Nr 1 we Frysztaku.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Niebylec:

1. Krzysztof Szeniak - uczeń klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół w Konieczkowej,

2. Szymon Szurlej - uczeń kl. III Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Strzyżów:

1. Julia Kuczek - uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie,

2. Katarzyna Włodyka - uczennica kl. II Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Wiśniowa:

1. Klaudia Furtek - uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Szufnarowej,

2. Paulina Dziok - uczennica kl. III Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej.

ze szkół prowadzonych przez Powiat Strzyżowski:

1. Agata Froń - uczennica kl. II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie,

2. Franciszek Moskal - uczeń kl. III Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie,

3. Przemysław Cop - absolwent Technikum Budowlanego w Zespole Szkół w Czudcu,

4. Mateusz Papuga - uczeń kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku.

W obecności Rady Powiatu Strzyżowskiego laureaci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w towarzystwie dyrektorów poszczególnych placówek oraz obecnych podczas uroczystości rodziców odebrali dyplomy, a także bony pieniężne o wartości 500 zł. Nagrody dla młodzieży w poszczególnych kategoriach wręczali: z gminy Czudec - Wójt Gminy Pan Stanisław Gierlak, z gminy Frysztak - Wójt Gminy Pan Jan Ziarnik, z gminy Niebylec - Wójt Gminy Pan Zbigniew Korab, z gminy Strzyżów - Zastępca Burmistrza Strzyżowa Pan Waldemar Góra, z gminy Wiśniowa - Wójt Gminy Pan Marcin Kut, a także na zaproszenie włodarzy gmin, Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek. Uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Strzyżowski nagrody wręczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Strzyżowskiego Pan Marek Jurzysta, Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek, Wicestarosta Strzyżowski Pan Jan Stodolak oraz Pani Małgorzata Książek, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu. Tę część sesji poprowadziła Pani Maria Koś, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Państwa zaś zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia zamieszczonej na stronie Internetowej Telewizji Południe pod adresem http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Najzdolniejsza-Mlodziez-Powiatu-Strzyzowskiego-2017,4120/ oraz galerii zdjęć w naszym serwisie.


[zdjęcie i oprac. A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia
 

 

Data dodania: 19-06-2017
liczba wyświetleń: 723

Pozostałe kategorie