wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Złożony przez SP ZOZ w Strzyżowie projekt dokończenia rozbudowy i modernizacji Szpitala Powiatowego w Strzyżowie został wybrany do dofinansowania z funduszy europejskich przez Zarząd Województwa Podkarpackiego   |   Będzie to jeden z największych projektów współfinansowanych przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   Budynki szpitalne zostaną połączone, rozbudowane i zmodernizowane. Szpital zostanie też wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny   |   18 września 2017 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Babica – Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca   |   Inwestycja zostanie zrealizowana do sierpnia 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia; koszt inwestycji to ponad 85,5 mln zł   |   15 września br. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał ze strzyżowską firmą J.P. Bud umowę na rewitalizację drugiej części zabytkowych zabudowań gospodarczych w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   Dobiegają końca prace budowlane przy budowie boiska lekkoatletycznego typu „Orlik” przy SOSW we Frysztaku   |   W ramach powiatowych inwestycji drogowo – mostowych trwają prace przy budowie mostu w Zaborowie i przebudowie drogi powiatowej Kożuchów – Markuszowa – Oparówka –Wysoka Strzyżowska   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie informuje, że dniach 04 - 06.10.2017 r. będą przyjmowane wnioski o organizację stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia o ustalonym II profilu pomocy; nabór wniosków dla osób do 30 roku życia planowany jest w dniach 6 – 8 listopada br.   |   Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie   |   Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej   |   Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz zachęca do korzystania z systemu geokomunikatów, zawierających ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców całego kraju   |   Bezpłatną aplikację można pobrać ze strony https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator   |   24 września br. na stadionie sportowym w Połomi odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych; początek o godz. 13.00   |   Również w niedzielę (24.09) na hipodromie Jeździeckiego Klubu Sportowego „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IX Memoriał Hubala Henryka Dobrzańskiego; uroczyste rozpoczęcie zawodów o godz. 15.00
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Najzdolniejsza Młodzież Powiatu Strzyżowskiego 2017

Czternaścioro uczniów ze wszystkich typów szkół z terenu powiatu strzyżowskiego odebrało w środę, 14 czerwca 2017 r. nagrody dla Najzdolniejszej Młodzieży Powiatu Strzyżowskiego. Nagrody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ufundowane zostały przez poszczególne samorządy gminne, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez samorząd powiatowy. Wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Czudcu.

Podczas XXXV sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostały nagrody najzdolniejszym uczniom z terenu powiatu strzyżowskiego w trzech kategoriach: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. W pierwszych dwóch kategoriach laureaci wyłonieni zostali przez samorządy gmin z naszego powiatu - w sumie po 2 osoby z każdej gminy. Uczniów do nagrody w trzeciej kategorii spośród trzech szkół ponadgimnazjalnych w Czudcu i Strzyżowie oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku wyłonił samorząd powiatowy w Strzyżowie. W sumie przyznano 14 nagród.

W 2017 roku nagrody dla Najzdolniejszej Młodzieży Powiatu Strzyżowskiego otrzymali:

ze szkół prowadzonych przez Gminę Czudec:

1. Wiktoria Stachura - uczennica kl. V Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czudcu,

2. Joanna Bać - uczennica kl. III Publicznego Gimnazjum im. św. Kingi w Czudcu.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Frysztak:

1. Oliwia Wątor - uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku,

2. Jakub Godek - uczeń kl. III Gimnazjum Publicznego Nr 1 we Frysztaku.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Niebylec:

1. Krzysztof Szeniak - uczeń klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół w Konieczkowej,

2. Szymon Szurlej - uczeń kl. III Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Strzyżów:

1. Julia Kuczek - uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie,

2. Katarzyna Włodyka - uczennica kl. II Gimnazjum Publicznego w Zespole Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej.

ze szkół prowadzonych przez Gminę Wiśniowa:

1. Klaudia Furtek - uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Szufnarowej,

2. Paulina Dziok - uczennica kl. III Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej.

ze szkół prowadzonych przez Powiat Strzyżowski:

1. Agata Froń - uczennica kl. II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie,

2. Franciszek Moskal - uczeń kl. III Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie,

3. Przemysław Cop - absolwent Technikum Budowlanego w Zespole Szkół w Czudcu,

4. Mateusz Papuga - uczeń kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku.

W obecności Rady Powiatu Strzyżowskiego laureaci szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w towarzystwie dyrektorów poszczególnych placówek oraz obecnych podczas uroczystości rodziców odebrali dyplomy, a także bony pieniężne o wartości 500 zł. Nagrody dla młodzieży w poszczególnych kategoriach wręczali: z gminy Czudec - Wójt Gminy Pan Stanisław Gierlak, z gminy Frysztak - Wójt Gminy Pan Jan Ziarnik, z gminy Niebylec - Wójt Gminy Pan Zbigniew Korab, z gminy Strzyżów - Zastępca Burmistrza Strzyżowa Pan Waldemar Góra, z gminy Wiśniowa - Wójt Gminy Pan Marcin Kut, a także na zaproszenie włodarzy gmin, Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek. Uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Strzyżowski nagrody wręczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Strzyżowskiego Pan Marek Jurzysta, Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek, Wicestarosta Strzyżowski Pan Jan Stodolak oraz Pani Małgorzata Książek, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu. Tę część sesji poprowadziła Pani Maria Koś, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Państwa zaś zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia zamieszczonej na stronie Internetowej Telewizji Południe pod adresem http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Najzdolniejsza-Mlodziez-Powiatu-Strzyzowskiego-2017,4120/ oraz galerii zdjęć w naszym serwisie.


[zdjęcie i oprac. A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia
 

 

Data dodania: 19-06-2017
liczba wyświetleń: 426

Pozostałe kategorie