wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Serdecznie zapraszamy na "Wielki Piknik w Cieniu Dębu"   |   Impreza odbędzie się 23 lipca br. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   W programie m.in.:   |   od godz. 13.00 – Bieg przełajowy o Złoty Liść „Józefa”; dla uczestników atrakcyjne nagrody   |   od godz. 15.00 – Koncerty zespołów. Wystąpią m.in.: Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Kanady, Scream Maker, Yellow Horse, Grupa Teatralna z Kozłówka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej   |   Ponadto w programie przewidziano: degustację potraw regionalnych, stoiska rękodzielnicze, park zabaw dla dzieci, bufet i inne atrakcje   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie dotyczący rewitalizacji zabytkowej oficyny w Wiśniowej wybrany do dofinansowania   |   W ramach gruntownego remontu budynku przewidziano m.in. odnowienie ciekawych, zabytkowych polichromii sufitowych   |   W obiekcie powstaną dostępne dla zwiedzających sale ekspozycyjne na wystawy stałe i czasowe   |   Szpital Powiatowy w Strzyżowie znalazł się w gronie szpitali, które weszły do Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie zwanego siecią szpitali   |   Nasz placówka znalazła się na I poziomie zabezpieczenia zdrowotnego   |   Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Do 28 lipca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020   |   Rolnicy mogą ubiegać się o środki na inwestycje w rozwój produkcji mleka krowiego, prosiąt i bydła mięsnego   |   Rozpoczęły się zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

28. edycja Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków za nami

30 czerwca 2017 r. mieszkańcy powiatu strzyżowskiego mieli możliwość kibicowania kolarzom, biorącym udział w 28. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Na trasie 4. etapu wyścigu z Mielca do Krosna znalazły się bowiem miejscowości położone na terenie powiatu strzyżowskiego, w tym m.in. Czudec i Strzyżów z premią lotną oraz Żarnowa z premią górską. Rywalizację, w której wzięło udział 112 kolarzy z 20 ekip, wygrał Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team), który triumfował również w całej imprezie.

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków rozgrywanego w dniach od 28 czerwca br. do 1 lipca br. kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 738,8 kilometrów, biegnącą przez pięć województw: łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, podkarpackie i lubelskie.

Czwarty etap tzw. Królewski prowadził z Mielca do Krosna m.in. przez powiat strzyżowski. W granice powiatu kolarze wjechali drogą powiatową nr 1340 R Bystrzyca - Nowa Wieś, przejechali Pstrągową, Nową Wieś, a następnie udali się w kierunku Czudca, gdzie czekała na nich premia lotna. Jadąc dalej, w Babicy skręcili na drogę krajową 19 w kierunku Barwinka, a po kilkuset metrach w kierunku Podzamcza. Przejechali przez Przedmieście Czudeckie tzw. Zawisłocze, a następnie skręcili w kierunku Bukowej Linii, by po osiągnięciu szczytu zjechać na drogę wojewódzką 988. W Gliniku Charzewskim skręcili w kierunku Połomi, następnie zjechali na drogę gminną, którą dojechali do Żarnowej, gdzie stoczyli walkę o premię górską. Dalej ruszyli drogą główną w kierunku Jasła, przejechali przez Strzyżów, gdzie walczyli o punkty na zlokalizowanym na 98,5 km trasy znaczniku lotnej premii. W Dobrzechowie skręcili na Wysoką Strzyżowską i udali się w stronę Czarnorzek i mety w Krośnie.

Mimo że trasa czwartego etapu, ze względu na górzysty teren, była niezwykle trudna i wymagająca ogromnego wysiłku, już po godzinie od peletonu odskoczyło pięciu zawodników. Później na trasie z powodu trudnych warunków atmosferycznych potworzyły się kolejne grupki kolarzy. Padający deszcz oraz mokra i śliska nawierzchnia dróg sprawiły, iż sędziowie rozważali nawet przerwanie tego etapu.

Na szczęście udało się przeprowadzić wyścig bez zmian. Dzięki temu także kibice z naszego terenu mogli obejrzeć przejeżdżających przez nasz powiat kolarzy z zagranicznych i polskich ekip, a także dopingować ich podczas walki na lotnych premiach w Czudcu i Strzyżowie i na premii górskiej w Żarnowej. Punkty za premie lotne powędrowały na konto Mateusza Grabisa (Voster Uniwheels Team), zaś za premię górską otrzymał Andris Vosekalns (Latvian National Team). Pierwszy linię metę w Krośnie przekroczył Mateusz Komar z ekipy Voster Uniwheels Team, który wyprzedził finiszujących na drugim i trzecim miejscu zawodników czeskiej grupy Elkov -Author Cycling Team: Pawła Cieślika i Jiriego Polnicky`ego. Zwycięzcą 28. edycji Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków został Mateusz Komar, który w generalnej klasyfikacji wyprzedził o 10 sekund Pawła Cieślika (Elkov) i o 16 sekund kolegę z drużyny, Adama Stachowiaka.

[Na podstawie stron www.wyscig.com.pl, zdjęcie i oprac. A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia_01

 

Data dodania: 03-07-2017
liczba wyświetleń: 79

Pozostałe kategorie