wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Złożony przez SP ZOZ w Strzyżowie projekt dokończenia rozbudowy i modernizacji Szpitala Powiatowego w Strzyżowie został wybrany do dofinansowania z funduszy europejskich przez Zarząd Województwa Podkarpackiego   |   Będzie to jeden z największych projektów współfinansowanych przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   Budynki szpitalne zostaną połączone, rozbudowane i zmodernizowane. Szpital zostanie też wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny   |   18 września 2017 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Babica – Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca   |   Inwestycja zostanie zrealizowana do sierpnia 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia; koszt inwestycji to ponad 85,5 mln zł   |   15 września br. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał ze strzyżowską firmą J.P. Bud umowę na rewitalizację drugiej części zabytkowych zabudowań gospodarczych w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   Dobiegają końca prace budowlane przy budowie boiska lekkoatletycznego typu „Orlik” przy SOSW we Frysztaku   |   W ramach powiatowych inwestycji drogowo – mostowych trwają prace przy budowie mostu w Zaborowie i przebudowie drogi powiatowej Kożuchów – Markuszowa – Oparówka –Wysoka Strzyżowska   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie informuje, że dniach 04 - 06.10.2017 r. będą przyjmowane wnioski o organizację stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia o ustalonym II profilu pomocy; nabór wniosków dla osób do 30 roku życia planowany jest w dniach 6 – 8 listopada br.   |   Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie   |   Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej   |   Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz zachęca do korzystania z systemu geokomunikatów, zawierających ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców całego kraju   |   Bezpłatną aplikację można pobrać ze strony https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator   |   24 września br. na stadionie sportowym w Połomi odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych; początek o godz. 13.00   |   Również w niedzielę (24.09) na hipodromie Jeździeckiego Klubu Sportowego „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IX Memoriał Hubala Henryka Dobrzańskiego; uroczyste rozpoczęcie zawodów o godz. 15.00
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

28. edycja Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków za nami

30 czerwca 2017 r. mieszkańcy powiatu strzyżowskiego mieli możliwość kibicowania kolarzom, biorącym udział w 28. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Na trasie 4. etapu wyścigu z Mielca do Krosna znalazły się bowiem miejscowości położone na terenie powiatu strzyżowskiego, w tym m.in. Czudec i Strzyżów z premią lotną oraz Żarnowa z premią górską. Rywalizację, w której wzięło udział 112 kolarzy z 20 ekip, wygrał Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team), który triumfował również w całej imprezie.

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków rozgrywanego w dniach od 28 czerwca br. do 1 lipca br. kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 738,8 kilometrów, biegnącą przez pięć województw: łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, podkarpackie i lubelskie.

Czwarty etap tzw. Królewski prowadził z Mielca do Krosna m.in. przez powiat strzyżowski. W granice powiatu kolarze wjechali drogą powiatową nr 1340 R Bystrzyca - Nowa Wieś, przejechali Pstrągową, Nową Wieś, a następnie udali się w kierunku Czudca, gdzie czekała na nich premia lotna. Jadąc dalej, w Babicy skręcili na drogę krajową 19 w kierunku Barwinka, a po kilkuset metrach w kierunku Podzamcza. Przejechali przez Przedmieście Czudeckie tzw. Zawisłocze, a następnie skręcili w kierunku Bukowej Linii, by po osiągnięciu szczytu zjechać na drogę wojewódzką 988. W Gliniku Charzewskim skręcili w kierunku Połomi, następnie zjechali na drogę gminną, którą dojechali do Żarnowej, gdzie stoczyli walkę o premię górską. Dalej ruszyli drogą główną w kierunku Jasła, przejechali przez Strzyżów, gdzie walczyli o punkty na zlokalizowanym na 98,5 km trasy znaczniku lotnej premii. W Dobrzechowie skręcili na Wysoką Strzyżowską i udali się w stronę Czarnorzek i mety w Krośnie.

Mimo że trasa czwartego etapu, ze względu na górzysty teren, była niezwykle trudna i wymagająca ogromnego wysiłku, już po godzinie od peletonu odskoczyło pięciu zawodników. Później na trasie z powodu trudnych warunków atmosferycznych potworzyły się kolejne grupki kolarzy. Padający deszcz oraz mokra i śliska nawierzchnia dróg sprawiły, iż sędziowie rozważali nawet przerwanie tego etapu.

Na szczęście udało się przeprowadzić wyścig bez zmian. Dzięki temu także kibice z naszego terenu mogli obejrzeć przejeżdżających przez nasz powiat kolarzy z zagranicznych i polskich ekip, a także dopingować ich podczas walki na lotnych premiach w Czudcu i Strzyżowie i na premii górskiej w Żarnowej. Punkty za premie lotne powędrowały na konto Mateusza Grabisa (Voster Uniwheels Team), zaś za premię górską otrzymał Andris Vosekalns (Latvian National Team). Pierwszy linię metę w Krośnie przekroczył Mateusz Komar z ekipy Voster Uniwheels Team, który wyprzedził finiszujących na drugim i trzecim miejscu zawodników czeskiej grupy Elkov -Author Cycling Team: Pawła Cieślika i Jiriego Polnicky`ego. Zwycięzcą 28. edycji Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków został Mateusz Komar, który w generalnej klasyfikacji wyprzedził o 10 sekund Pawła Cieślika (Elkov) i o 16 sekund kolegę z drużyny, Adama Stachowiaka.

[Na podstawie stron www.wyscig.com.pl, zdjęcie i oprac. A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia_01

 

Data dodania: 03-07-2017
liczba wyświetleń: 167

Pozostałe kategorie