wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

28. edycja Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków za nami

30 czerwca 2017 r. mieszkańcy powiatu strzyżowskiego mieli możliwość kibicowania kolarzom, biorącym udział w 28. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Na trasie 4. etapu wyścigu z Mielca do Krosna znalazły się bowiem miejscowości położone na terenie powiatu strzyżowskiego, w tym m.in. Czudec i Strzyżów z premią lotną oraz Żarnowa z premią górską. Rywalizację, w której wzięło udział 112 kolarzy z 20 ekip, wygrał Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team), który triumfował również w całej imprezie.

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków rozgrywanego w dniach od 28 czerwca br. do 1 lipca br. kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 738,8 kilometrów, biegnącą przez pięć województw: łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, podkarpackie i lubelskie.

Czwarty etap tzw. Królewski prowadził z Mielca do Krosna m.in. przez powiat strzyżowski. W granice powiatu kolarze wjechali drogą powiatową nr 1340 R Bystrzyca - Nowa Wieś, przejechali Pstrągową, Nową Wieś, a następnie udali się w kierunku Czudca, gdzie czekała na nich premia lotna. Jadąc dalej, w Babicy skręcili na drogę krajową 19 w kierunku Barwinka, a po kilkuset metrach w kierunku Podzamcza. Przejechali przez Przedmieście Czudeckie tzw. Zawisłocze, a następnie skręcili w kierunku Bukowej Linii, by po osiągnięciu szczytu zjechać na drogę wojewódzką 988. W Gliniku Charzewskim skręcili w kierunku Połomi, następnie zjechali na drogę gminną, którą dojechali do Żarnowej, gdzie stoczyli walkę o premię górską. Dalej ruszyli drogą główną w kierunku Jasła, przejechali przez Strzyżów, gdzie walczyli o punkty na zlokalizowanym na 98,5 km trasy znaczniku lotnej premii. W Dobrzechowie skręcili na Wysoką Strzyżowską i udali się w stronę Czarnorzek i mety w Krośnie.

Mimo że trasa czwartego etapu, ze względu na górzysty teren, była niezwykle trudna i wymagająca ogromnego wysiłku, już po godzinie od peletonu odskoczyło pięciu zawodników. Później na trasie z powodu trudnych warunków atmosferycznych potworzyły się kolejne grupki kolarzy. Padający deszcz oraz mokra i śliska nawierzchnia dróg sprawiły, iż sędziowie rozważali nawet przerwanie tego etapu.

Na szczęście udało się przeprowadzić wyścig bez zmian. Dzięki temu także kibice z naszego terenu mogli obejrzeć przejeżdżających przez nasz powiat kolarzy z zagranicznych i polskich ekip, a także dopingować ich podczas walki na lotnych premiach w Czudcu i Strzyżowie i na premii górskiej w Żarnowej. Punkty za premie lotne powędrowały na konto Mateusza Grabisa (Voster Uniwheels Team), zaś za premię górską otrzymał Andris Vosekalns (Latvian National Team). Pierwszy linię metę w Krośnie przekroczył Mateusz Komar z ekipy Voster Uniwheels Team, który wyprzedził finiszujących na drugim i trzecim miejscu zawodników czeskiej grupy Elkov -Author Cycling Team: Pawła Cieślika i Jiriego Polnicky`ego. Zwycięzcą 28. edycji Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków został Mateusz Komar, który w generalnej klasyfikacji wyprzedził o 10 sekund Pawła Cieślika (Elkov) i o 16 sekund kolegę z drużyny, Adama Stachowiaka.

[Na podstawie stron www.wyscig.com.pl, zdjęcie i oprac. A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia_01

 

Data dodania: 03-07-2017
liczba wyświetleń: 214

Pozostałe kategorie