wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy do składania ofert na wykonanie nowego portalu internetowego samorządu powiatowego w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 26 stycznia br.   |   Więcej informacji w dziale Ogłoszenia o przetargach   |   Przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza i Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie prowadzone są roboty budowlane związane z modernizacją boisk sportowych i kortu tenisowego   |   Trwają także prace przy rewitalizacji drugiej części zabudowań gospodarczych w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej   |   Od 11.01.2018 r. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie (Rynek 15) oglądać można wystawę fotografii pt. „Wiatraki Ziemi Strzyżowskiej na tle siłowni wiatrowych Podkarpacia” wykonanych przez Grażynę Stojak. Wystawa potrwa do 2 kwietnia br.   |   W Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej obejrzeć można wystawę poświęconą Kazimierzowi Pułaskiemu – bohaterowi Polski i Stanów Zjednoczonych w 250. rocznicę wybuchu konfederacji barskiej   |   Strzyżowski Dom Kultury "Sokół" zaprasza 13 stycznia 2018 r (sobota) na godz.18:oo na koncert Art Music Trio w ramach Noworocznych Impresji Muzycznych. (II piętro, sala konferencyjna DK)   |   Na 17 stycznia 2018 r. na godz. 17. zaplanowano w Bibliotece Publicznej w Strzyżowie spotkanie historyczno-kulturalne pt. „Szabat Szalom! Święto żydowskie”. Spotkanie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

28. edycja Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków za nami

30 czerwca 2017 r. mieszkańcy powiatu strzyżowskiego mieli możliwość kibicowania kolarzom, biorącym udział w 28. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Na trasie 4. etapu wyścigu z Mielca do Krosna znalazły się bowiem miejscowości położone na terenie powiatu strzyżowskiego, w tym m.in. Czudec i Strzyżów z premią lotną oraz Żarnowa z premią górską. Rywalizację, w której wzięło udział 112 kolarzy z 20 ekip, wygrał Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team), który triumfował również w całej imprezie.

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków rozgrywanego w dniach od 28 czerwca br. do 1 lipca br. kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 738,8 kilometrów, biegnącą przez pięć województw: łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie, podkarpackie i lubelskie.

Czwarty etap tzw. Królewski prowadził z Mielca do Krosna m.in. przez powiat strzyżowski. W granice powiatu kolarze wjechali drogą powiatową nr 1340 R Bystrzyca - Nowa Wieś, przejechali Pstrągową, Nową Wieś, a następnie udali się w kierunku Czudca, gdzie czekała na nich premia lotna. Jadąc dalej, w Babicy skręcili na drogę krajową 19 w kierunku Barwinka, a po kilkuset metrach w kierunku Podzamcza. Przejechali przez Przedmieście Czudeckie tzw. Zawisłocze, a następnie skręcili w kierunku Bukowej Linii, by po osiągnięciu szczytu zjechać na drogę wojewódzką 988. W Gliniku Charzewskim skręcili w kierunku Połomi, następnie zjechali na drogę gminną, którą dojechali do Żarnowej, gdzie stoczyli walkę o premię górską. Dalej ruszyli drogą główną w kierunku Jasła, przejechali przez Strzyżów, gdzie walczyli o punkty na zlokalizowanym na 98,5 km trasy znaczniku lotnej premii. W Dobrzechowie skręcili na Wysoką Strzyżowską i udali się w stronę Czarnorzek i mety w Krośnie.

Mimo że trasa czwartego etapu, ze względu na górzysty teren, była niezwykle trudna i wymagająca ogromnego wysiłku, już po godzinie od peletonu odskoczyło pięciu zawodników. Później na trasie z powodu trudnych warunków atmosferycznych potworzyły się kolejne grupki kolarzy. Padający deszcz oraz mokra i śliska nawierzchnia dróg sprawiły, iż sędziowie rozważali nawet przerwanie tego etapu.

Na szczęście udało się przeprowadzić wyścig bez zmian. Dzięki temu także kibice z naszego terenu mogli obejrzeć przejeżdżających przez nasz powiat kolarzy z zagranicznych i polskich ekip, a także dopingować ich podczas walki na lotnych premiach w Czudcu i Strzyżowie i na premii górskiej w Żarnowej. Punkty za premie lotne powędrowały na konto Mateusza Grabisa (Voster Uniwheels Team), zaś za premię górską otrzymał Andris Vosekalns (Latvian National Team). Pierwszy linię metę w Krośnie przekroczył Mateusz Komar z ekipy Voster Uniwheels Team, który wyprzedził finiszujących na drugim i trzecim miejscu zawodników czeskiej grupy Elkov -Author Cycling Team: Pawła Cieślika i Jiriego Polnicky`ego. Zwycięzcą 28. edycji Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków został Mateusz Komar, który w generalnej klasyfikacji wyprzedził o 10 sekund Pawła Cieślika (Elkov) i o 16 sekund kolegę z drużyny, Adama Stachowiaka.

[Na podstawie stron www.wyscig.com.pl, zdjęcie i oprac. A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia_01

 

Data dodania: 03-07-2017
liczba wyświetleń: 245

Pozostałe kategorie