wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Serdecznie zapraszamy na "Wielki Piknik w Cieniu Dębu"   |   Impreza odbędzie się 23 lipca br. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   W programie m.in.:   |   od godz. 13.00 – Bieg przełajowy o Złoty Liść „Józefa”; dla uczestników atrakcyjne nagrody   |   od godz. 15.00 – Koncerty zespołów. Wystąpią m.in.: Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Kanady, Scream Maker, Yellow Horse, Grupa Teatralna z Kozłówka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej   |   Ponadto w programie przewidziano: degustację potraw regionalnych, stoiska rękodzielnicze, park zabaw dla dzieci, bufet i inne atrakcje   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie dotyczący rewitalizacji zabytkowej oficyny w Wiśniowej wybrany do dofinansowania   |   W ramach gruntownego remontu budynku przewidziano m.in. odnowienie ciekawych, zabytkowych polichromii sufitowych   |   W obiekcie powstaną dostępne dla zwiedzających sale ekspozycyjne na wystawy stałe i czasowe   |   Szpital Powiatowy w Strzyżowie znalazł się w gronie szpitali, które weszły do Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie zwanego siecią szpitali   |   Nasz placówka znalazła się na I poziomie zabezpieczenia zdrowotnego   |   Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Do 28 lipca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020   |   Rolnicy mogą ubiegać się o środki na inwestycje w rozwój produkcji mleka krowiego, prosiąt i bydła mięsnego   |   Rozpoczęły się zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Wielki Piknik w Cieniu Dębu – Wiśniowa, 23 lipca br.

23 lipca 2017 r. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej odbędzie się „Wielki Piknik w Cieniu Dębu". Impreza organizowana jest w podziękowaniu dla mieszkańców powiatu strzyżowskiego, Podkarpacia i całej Polski za oddane głosy, dzięki którym dąb „Józef" z Wiśniowej uzyskał dwa zaszczytne tytuły: Polskiego Drzewa Roku 2016 i Europejskiego Drzewa Roku 2017. W ramach pikniku przewidziano m.in. bieg przełajowy z atrakcyjnymi nagrodami, koncerty zespołów: polonijnego,  folklorystycznego, teatralnego i rockowych, a także degustacje regionalnych potraw, stoiska rękodzielnicze i inne atrakcje. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

W programie imprezy:

Godz. 13.00 - Powiatowy Bieg Przełajowy o Złoty Liść „Józefa":

- godz. 13.00 - dzieci,

- godz. 13.20 - młodzież,

- godz. 14.00 - dorośli.

Biegi odbywać się będą w parku Zespołu Parkowo - Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej wg. następującej klasyfikacji:

1. dzieci, młodzież (z podziałem na dziewczynki i chłopców):

- ok. 150 m - dzieci kl. I-IV szkół podstawowych (wzdłuż alei grabowej - trasa niebieska),

- ok. 400 m - dzieci klas V-VI szkół podstawowych, dziewczęta szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (trasa żółta),

- ok. 550 m - chłopcy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (trasa czerwona),

2. dorośli (z podziałem na kobiety i mężczyzn):

- ok. 850 m - dorośli (trasa zielona).


Zgłoszenia uczestnictwa w biegu przyjmowane będą w Biurze Zawodów (przy pomniku przyrody, drzewie dąb „Józef") w dniu imprezy tj. 23 lipca br. w godzinach od 11.00 do 12.30. Podczas odbioru pakietu startowego (numer, napój, drobny gadżet) zawodnicy (a w przypadku osób niepełnoletnich rodzic bądź opiekun prawny zawodnika) zobowiązani są do podpisania oświadczenia, że są świadomi zagrożeń mogących pojawić się w związku ze startem w Biegu oraz że wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku w materiałach informacyjnych i promocyjnych Organizatora i współorganizatorów biegu.

Udział w biegu jest bezpłatny. Jego celem jest m.in. popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych biegów jako jednej z form aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także promowanie postawy szacunku dla przyrody.

- godz. 14.30 - podsumowanie Powiatowego Biegu Przełajowego o Złoty Liść „Józefa" i wręczenie nagród. Zdobywcy miejsc I-III w każdej kategorii biegu otrzymają medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a zdobywcy I miejsc dodatkowo - puchar.  Fundatorami nagród są: Powiat Strzyżowski, Firma SEGER Cutting Tools z Wiśniowej. Gadżety ufundowali:  Gmina Wiśniowa, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Strzyżów, Fundacja Cherry Home.

Poniżej zamieszczamy:

1. Regulamin biegu,

2. Oświadczenie pełnoletniego uczestnika biegu,

3. Oświadczenie rodzica dziecka, biorącego udział w biegu,

4. Trasy biegu:

- czerwona,

- niebieska,

- zielona,

- żółta.

Godz. 15.00 - Wielki Piknik w Cieniu Dębu:

- godz. 15.00 - oficjalne rozpoczęcie Pikniku i powitanie gości.

- godz. 15.30 - 18.30 - koncerty zespołów. Wystąpią: Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Polonez" z Kanady, Grupa Teatralna z Kozłówka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia" z Wiśniowej.

- ok. godz. 19.00 - koncert strzyżowskiej formacji Yellow Horse. Zespół w swojej muzyce nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60' i 70'. Ich aranżacje to połączenie southern rocka, teksańskiego country i rock&rolla, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Na koncertach trio akustyczne wykonuje także covery największych hitów w swoim niepowtarzalnym stylu.

- ok. godz. 20. 00 - koncert heavymetalowego zespołu Scream Maker z Warszawy. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów. Dzielił m.in. scenę z Judas Priest, Motorhead, Megadeth, Saxon, Slayer, Nightwish, Blaze Bayley, Civil War, Turbo, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Ceti, Mech, Alastor, Stos, Kreon, Wolf Spider, Proletaryat, Hunter  i in. Latem 2016 roku zagrał trasę po Polsce, na której oddawał hołd zmarłemu Ronniemu Jamesowi Dio. Zespół jest pierwszą polską, metalową kapelą, która wydała płytę w Chinach.

Ponadto w programie pikniku: degustacje potraw regionalnych, stoiska rękodzielnicze, park zabaw dla dzieci, bufet i inne atrakcje.

Organizatorami imprezy są: Powiat Strzyżowski, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Gmina Wiśniowa, Ośrodek Kultury w Wiśniowej, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Strzyżów, Fundacja Cherry Home. Patronat medialny nad piknikiem objęli: Polskie Radio Rzeszów i Internetowa Telewizja Południe.

Serdecznie zapraszamy!

[Inf. i grafika PCKiT w Wiśniowej - oprac. A. Zielińska]

 


 

 

Data dodania: 13-07-2017
liczba wyświetleń: 165

Pozostałe kategorie