wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

74. Tour de Pologne w powiecie strzyżowskim

W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia organizowany jest 74. wyścig kolarski Tour de Pologne, który składać się będzie z 7 etapów. Trasa jednego z nich biegnie drogami w powiecie strzyżowskim. Sportowa atrakcja wiąże się także z pewnymi utrudnieniami dla kierowców i mieszkańców powiatu.


Na trasie 74. Tour de Pologne, którego głównym organizatorem jest tradycyjnie Lang Team sp. z o.o. znalazło się kilka nowości. Wyścig kolarski, który jest częścią elitarnego kalendarza World Tour, rozpocznie się w Krakowie 29 lipca, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej 4 sierpnia. Impreza zyskała nowego sponsora generalnego, na żółtej koszulce lidera znajdzie się logo Carrefoura. Ważną informacją jest brak etapu jazdy indywidualnej na czas, który kończył TdP w latach 2013-16 i decydował o losach klasyfikacji generalnej. Organizatorzy ograniczyli także liczbę rund w miastach. W sumie do przejechania jest 1.150 km, trzy etapy są płaskie, dwa górskie i dwa pagórkowate. Wśród nich etap etap 5. (2 sierpnia) z Olimpu Nagawczyny do Rzeszowa (130 km), który wiedzie drogami w powiecie strzyżowskim.


Kolarskie ściganie rozpocznie się w Krakowie sobotnim etapem dla sprinterów (137 km). Dzień później także sprint pod katowickim Spodkiem. Trzeci etap zakończy się w Szczyrku. Następnie pierwszy etap na tarasie z Zawiercia do Zabrza. Będzie to debiut blisko 200-tysięcznego miasta na mapie Tour de Pologne. Etap będzie najdłuższy w całym wyścigu, bo liczący 238 km. W Zabrzu zaplanowano trzy przejazdy. Dla odmiany 5. etap będzie najkrótszy. Peleton ruszy z Nagawczyny do Rzeszowa (130 km) drogami naszego Pogórza. Po ostatniej górskiej premii do mety jest nieco ponad 10 km. Szósty i siódmy etap to dobrze znane trasy na Podhalu. Do pokonania będzie pięć górskich premii pierwszej kategorii. Wielki finisz TdP odbędzie się tym razem w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie do pokonania jest aż sześć górskich premii.


Warto zaznaczyć, że w tegorocznym Tourze wystąpi mistrz świata Peter Sagan. To powrót słowackiego kolarza do Polski po sześciu latach. W 2011 roku Sagan wygrał 68. Tour de Pologne. „To mój największy sukces" - powtarzał wówczas, a zwycięstwo w tym wyścigu otworzyło mu drzwi do wielkiej kariery. W późniejszych latach Sagan wygrywał etapy Tour de France, Vuelta a Espana, seryjnie triumfował w klasyfikacji punktowej Wielkiej Pętli, zdominował wiele klasyków, a przede wszystkim zdobył dwa tytuły mistrza świata. W 2015 roku wywalczył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego w Richmond, a rok później obronił tytuł w Katarze. I właśnie w tęczowej koszulce mistrza świata pojawi się na Rynku Głównym w Krakowie, w etapie rozpoczynającym Tour de Pologne.


5. etap tegorocznego Tour de Pologne, którego trasa przebiega przez powiat strzyżowski, rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 13.30. Start honorowy nastąpi w Olimpie Nagawczynie z dojazdem na ostry start, a potem drogami przez: Dębicę, Zawadę, Lubzinę, Okonin, Łączki Kucharskie, Wielopole Skrzyńskie i Nawsie. Na teren powiatu kolarze wjadą drogą powiatową w miejscowości Zawadka (gm. Strzyżów). Dalej przez Grodzisko, Tropie, Strzyżów (rynek, rondo) i dalej drogą wojewódzką nr 988. Po minięciu Strzyżowa przez Żarnową, Czudec, Babicę, gdzie skręcą w stronę Lubeni, w której zlokalizowano górską premię II kat. Następnie przez Straszydle do Tyczyna (kolejna górska premia) i dalej ulicami Rzeszowa, gdzie zaplanowano m.in. górską premię i metę 4. etapu. Metę i miasteczko Touru zaplanowano przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie.


W związku z zaplanowanym na dzień 2 sierpnia 5. etapem wyścigu kolarskiego Tour de Pologne należy spodziewać się pewnych utrudnień na drogach dojazdowych do Strzyżowa, a szczególnie na drodze powiatowej Zawadka-Strzyżów oraz w samym mieście Strzyżowie. Przejazd kolarzy przez Zawadkę i Grodzisko planowany jest w godzinach od ok. 14.30 do 14.40 a przez Strzyżów w godz. od 14.40-14.55. Ograniczenia ruchu i utrudnienia pojawią się zarówno w planowanym ww. czasie Touru jak i przed przejazdem kolarzy.


[opr. W. Plezia]

Data dodania: 17-07-2017
liczba wyświetleń: 491

Pozostałe kategorie