wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Złożony przez SP ZOZ w Strzyżowie projekt dokończenia rozbudowy i modernizacji Szpitala Powiatowego w Strzyżowie został wybrany do dofinansowania z funduszy europejskich przez Zarząd Województwa Podkarpackiego   |   Będzie to jeden z największych projektów współfinansowanych przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   Budynki szpitalne zostaną połączone, rozbudowane i zmodernizowane. Szpital zostanie też wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny   |   18 września 2017 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Babica – Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca   |   Inwestycja zostanie zrealizowana do sierpnia 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia; koszt inwestycji to ponad 85,5 mln zł   |   15 września br. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał ze strzyżowską firmą J.P. Bud umowę na rewitalizację drugiej części zabytkowych zabudowań gospodarczych w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   Dobiegają końca prace budowlane przy budowie boiska lekkoatletycznego typu „Orlik” przy SOSW we Frysztaku   |   W ramach powiatowych inwestycji drogowo – mostowych trwają prace przy budowie mostu w Zaborowie i przebudowie drogi powiatowej Kożuchów – Markuszowa – Oparówka –Wysoka Strzyżowska   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie informuje, że dniach 04 - 06.10.2017 r. będą przyjmowane wnioski o organizację stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia o ustalonym II profilu pomocy; nabór wniosków dla osób do 30 roku życia planowany jest w dniach 6 – 8 listopada br.   |   Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie   |   Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej   |   Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz zachęca do korzystania z systemu geokomunikatów, zawierających ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców całego kraju   |   Bezpłatną aplikację można pobrać ze strony https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator   |   24 września br. na stadionie sportowym w Połomi odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych; początek o godz. 13.00   |   Również w niedzielę (24.09) na hipodromie Jeździeckiego Klubu Sportowego „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IX Memoriał Hubala Henryka Dobrzańskiego; uroczyste rozpoczęcie zawodów o godz. 15.00
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

74. Tour de Pologne w powiecie strzyżowskim

W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia organizowany jest 74. wyścig kolarski Tour de Pologne, który składać się będzie z 7 etapów. Trasa jednego z nich biegnie drogami w powiecie strzyżowskim. Sportowa atrakcja wiąże się także z pewnymi utrudnieniami dla kierowców i mieszkańców powiatu.


Na trasie 74. Tour de Pologne, którego głównym organizatorem jest tradycyjnie Lang Team sp. z o.o. znalazło się kilka nowości. Wyścig kolarski, który jest częścią elitarnego kalendarza World Tour, rozpocznie się w Krakowie 29 lipca, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej 4 sierpnia. Impreza zyskała nowego sponsora generalnego, na żółtej koszulce lidera znajdzie się logo Carrefoura. Ważną informacją jest brak etapu jazdy indywidualnej na czas, który kończył TdP w latach 2013-16 i decydował o losach klasyfikacji generalnej. Organizatorzy ograniczyli także liczbę rund w miastach. W sumie do przejechania jest 1.150 km, trzy etapy są płaskie, dwa górskie i dwa pagórkowate. Wśród nich etap etap 5. (2 sierpnia) z Olimpu Nagawczyny do Rzeszowa (130 km), który wiedzie drogami w powiecie strzyżowskim.


Kolarskie ściganie rozpocznie się w Krakowie sobotnim etapem dla sprinterów (137 km). Dzień później także sprint pod katowickim Spodkiem. Trzeci etap zakończy się w Szczyrku. Następnie pierwszy etap na tarasie z Zawiercia do Zabrza. Będzie to debiut blisko 200-tysięcznego miasta na mapie Tour de Pologne. Etap będzie najdłuższy w całym wyścigu, bo liczący 238 km. W Zabrzu zaplanowano trzy przejazdy. Dla odmiany 5. etap będzie najkrótszy. Peleton ruszy z Nagawczyny do Rzeszowa (130 km) drogami naszego Pogórza. Po ostatniej górskiej premii do mety jest nieco ponad 10 km. Szósty i siódmy etap to dobrze znane trasy na Podhalu. Do pokonania będzie pięć górskich premii pierwszej kategorii. Wielki finisz TdP odbędzie się tym razem w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie do pokonania jest aż sześć górskich premii.


Warto zaznaczyć, że w tegorocznym Tourze wystąpi mistrz świata Peter Sagan. To powrót słowackiego kolarza do Polski po sześciu latach. W 2011 roku Sagan wygrał 68. Tour de Pologne. „To mój największy sukces" - powtarzał wówczas, a zwycięstwo w tym wyścigu otworzyło mu drzwi do wielkiej kariery. W późniejszych latach Sagan wygrywał etapy Tour de France, Vuelta a Espana, seryjnie triumfował w klasyfikacji punktowej Wielkiej Pętli, zdominował wiele klasyków, a przede wszystkim zdobył dwa tytuły mistrza świata. W 2015 roku wywalczył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego w Richmond, a rok później obronił tytuł w Katarze. I właśnie w tęczowej koszulce mistrza świata pojawi się na Rynku Głównym w Krakowie, w etapie rozpoczynającym Tour de Pologne.


5. etap tegorocznego Tour de Pologne, którego trasa przebiega przez powiat strzyżowski, rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 13.30. Start honorowy nastąpi w Olimpie Nagawczynie z dojazdem na ostry start, a potem drogami przez: Dębicę, Zawadę, Lubzinę, Okonin, Łączki Kucharskie, Wielopole Skrzyńskie i Nawsie. Na teren powiatu kolarze wjadą drogą powiatową w miejscowości Zawadka (gm. Strzyżów). Dalej przez Grodzisko, Tropie, Strzyżów (rynek, rondo) i dalej drogą wojewódzką nr 988. Po minięciu Strzyżowa przez Żarnową, Czudec, Babicę, gdzie skręcą w stronę Lubeni, w której zlokalizowano górską premię II kat. Następnie przez Straszydle do Tyczyna (kolejna górska premia) i dalej ulicami Rzeszowa, gdzie zaplanowano m.in. górską premię i metę 4. etapu. Metę i miasteczko Touru zaplanowano przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie.


W związku z zaplanowanym na dzień 2 sierpnia 5. etapem wyścigu kolarskiego Tour de Pologne należy spodziewać się pewnych utrudnień na drogach dojazdowych do Strzyżowa, a szczególnie na drodze powiatowej Zawadka-Strzyżów oraz w samym mieście Strzyżowie. Przejazd kolarzy przez Zawadkę i Grodzisko planowany jest w godzinach od ok. 14.30 do 14.40 a przez Strzyżów w godz. od 14.40-14.55. Ograniczenia ruchu i utrudnienia pojawią się zarówno w planowanym ww. czasie Touru jak i przed przejazdem kolarzy.


[opr. W. Plezia]

Data dodania: 17-07-2017
liczba wyświetleń: 397

Pozostałe kategorie