wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 19 sierpnia br. w kamieniołomie w Stępinie odbędzie się rekonstrukcja walk o Tobruk z 1941 r. w ramach „XI Międzynarodowego Zlotu Militarnego Anlage Sud”; początek imprezy o godz. 15.00   |   Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda   |   Zapraszamy wykonawców do składania ofert w przetargach ogłoszonych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie głównie w zakresie budowy chodników tj. na: przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa - Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania realizowane w: Nowej Wsi, Pstrągowej i Czudcu; przebudowę drogi powiatowej nr 1323R Frysztak-Gogołów-Klecie (trzy odcinki)   |   Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatowego Zarządu Dróg w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 28.08. 2017 r. i do 01.09.2017 r.   |   Zarząd Powiatu Strzyżowskiego zaprasza także do składania ofert na prace budowlane polegające na modernizacji dachu i przebudowie budynku stajni w zespołu parkowo-dworskim w Wiśniowej na salę wielofunkcyjną z zapleczem gastronomicznym i pokoje noclegowe na poddaszu   |   Oferty można składać do 29.08. 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie   |   Szczegółowe informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Strzyżowie   |   20 sierpnia br. na placu przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz przy Domu Ludowym w Szufanrowej (gmina Wiśniowa) odbędą się doroczne, gminne Święta Plonów   |   W gminach Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (plac sportowy w Konieczkowej) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej - 15 sierpnia br.   |   Tegoroczne powiatowo – gminne dożynki będą miały miejsce 9 września br. w Czudcu   |   Impreza połączona będzie z uroczystościami 15-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Czudcu   |   W programie zaplanowano m.in.: polową Mszę św., prezentację wieńców i grup dożynkowych, występ zespołu „Mały Śląsk”, koncert gwiazdy wieczoru – Eleni i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

I Powiatowy Bieg Przełajowy o Złoty Liść „Józefa”

23 lipca 2017 r. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym odbył się I Powiatowy Bieg Przełajowy o Złoty Liść „Józefa". Na starcie pierwszej edycji biegu stanęło blisko 50 zawodników, w większości z powiatu strzyżowskiego, a także z sąsiednich powiatów naszego regionu oraz województw: śląskiego i małopolskiego. Organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie, Gminą Wiśniowa oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiśniowej.

I Powiatowy Bieg Przełajowy o Złoty Liść „Józefa" odbył się w ramach „Wielkiego Pikniku w Cieniu Dębu", stanowiącego podziękowanie dla wszystkich, którzy oddali swój głos na drzewo dąb „Józef" w konkursach: na Polskie Drzewo Roku 2016 i Europejskiego Drzewo Roku 2017. Start i metę biegu zlokalizowano na końcu alei grabowej Zespołu Parkowo - Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej, trasy zaś prowadzone były ścieżkami wyznaczonymi w parku, w zależności od kategorii wiekowych i dystansów, jakie mieli do pokonania poszczególni zawodnicy. Nad poprawnym przebiegiem biegu czuwał nauczyciel wychowania fizycznego: Pan Andrzej Charzewski, imprezę prowadził zaś Sekretarz Powiatu Strzyżowskiego Pan Jacek Boho. Honorowymi starterami biegu byli: Pan Marcin Kut Wójt Gminy Wiśniowa oraz Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski, który dokonał oficjalnego otwarcia pierwszej edycji Powiatowego Biegu Przełajowego o Złoty Liść „Józefa". Celem imprezy była m.in. popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych biegów jako jednej z form aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także promowanie postawy szacunku dla przyrody, a zwłaszcza do pomników przyrody.

Poniżej prezentujemy zwycięzców pierwszej edycji Powiatowego Biegu Przełajowego o Złoty Liść „Józefa" w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dziewczęta - szkoły podstawowe kl. I-IV - 150 m (trasa niebieska)

1. Natalia Zajchowska - SP Wiśniowa,

2. Dominika Zimna - SP Cieszyna,

3. Julia Król - SP Wiśniowa.

Chłopcy - szkoły podstawowe kl. I-IV 150 m (trasa niebieska)

1. Marcin Wolak - SP Wiśniowa,

2. Patryk Sobkowicz - SP nr 2 Wysoka Strzyżowska,

3. Marcel Wąś - SP Pstrągówka.

Dziewczęta - szkoły podstawowe kl. V-VI 400 m (trasa żółta)

1. Martyna Kawa - SP Zaborów.

Chłopcy - szkoły podstawowe kl. V-VI 400 m (trasa żółta)

1. Bartosz Matyja - SP nr 5 Pyskowice,

2.  Łukasz Paluch - SP Różanka,

3. Filip Grela - SP nr 25 Rzeszów.

Dziewczęta - gimnazja 400 m (trasa żółta)

1. Kinga Włosek - Gimnazjum Wiśniowa.

Dziewczęta - szkoły ponadgimnazjalne 400 m (trasa żółta)

1. Joanna Ścibior - II LO Tarnów,

2. Dorota Stawarz - LO Strzyżów.

Chłopcy - gimnazja 550 m (trasa czerwona)

1. Adrian Wójcik - Gimnazjum Wiśniowa,

2. Kacper Lutak - Gimnazjum Strzyżów,

3. Szymon Barlik - Gimnazjum Strzyżów.

Chłopcy - szkoły ponadgimnazjalne 550 m (trasa czerwona)

1. Artur Król - LO Strzyżów.

Dorośli - kategoria Panie - 850 m (trasa zielona)

1. Maria Raś - Wiśniowa,

2. Agata Ścibior - Wiśniowa,

3. Urszula Wąś - Pstrągówka.

Dorośli - kategoria Panowie - 850 m (trasa zielona)

1. Zbigniew Kąkol - Gwoźnica Dolna,

2. Piotr Kubit - Strzyżów,

3. Patryk Irzyk - Wiśniowa.

Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika biegu otrzymał 3,5 letni Adaś Matyja z Pyskowic (województwo śląskie).

Zwycięzcy z rąk Wicestarosty Strzyżowskiego Pana Jana Stodolaka, Wójta Gminy Wiśniowa Pana Marcina Kuta i Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Pana Kamila Mendochy otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody w postaci m.in. sprzętu sportowego i elektronicznego, a zdobywcy I miejsc dodatkowo - puchar oraz sadzonkę dębu. Fundatorami nagród byli: Powiat Strzyżowski oraz Firma SEGER Cutting Tools z Wiśniowej. Gadżety dla nagrodzonych ufundowali:  Gmina Wiśniowa, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Strzyżów i Fundacja Cherry Home.

W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom I Powiatowego Biegu Przełajowego o Złoty Liść „Józefa" składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz zapraszamy do następnej edycji biegu już za rok. Z kolei strażakom i służbom medycznym, a także sponsorom dziękujemy za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu pierwszej edycji biegu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w naszym serwisie oraz reportażu filmowego na stronie Internetowej Telewizji Południe pod adresem www.itvpoludnie.pl.

[Inf. i zdjęcia - A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia_01

  

Data dodania: 25-07-2017
liczba wyświetleń: 77

Pozostałe kategorie