wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

I Powiatowy Bieg Przełajowy o Złoty Liść „Józefa”

23 lipca 2017 r. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym odbył się I Powiatowy Bieg Przełajowy o Złoty Liść „Józefa". Na starcie pierwszej edycji biegu stanęło blisko 50 zawodników, w większości z powiatu strzyżowskiego, a także z sąsiednich powiatów naszego regionu oraz województw: śląskiego i małopolskiego. Organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie, Gminą Wiśniowa oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiśniowej.

I Powiatowy Bieg Przełajowy o Złoty Liść „Józefa" odbył się w ramach „Wielkiego Pikniku w Cieniu Dębu", stanowiącego podziękowanie dla wszystkich, którzy oddali swój głos na drzewo dąb „Józef" w konkursach: na Polskie Drzewo Roku 2016 i Europejskiego Drzewo Roku 2017. Start i metę biegu zlokalizowano na końcu alei grabowej Zespołu Parkowo - Dworskiego i Folwarcznego w Wiśniowej, trasy zaś prowadzone były ścieżkami wyznaczonymi w parku, w zależności od kategorii wiekowych i dystansów, jakie mieli do pokonania poszczególni zawodnicy. Nad poprawnym przebiegiem biegu czuwał nauczyciel wychowania fizycznego: Pan Andrzej Charzewski, imprezę prowadził zaś Sekretarz Powiatu Strzyżowskiego Pan Jacek Boho. Honorowymi starterami biegu byli: Pan Marcin Kut Wójt Gminy Wiśniowa oraz Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski, który dokonał oficjalnego otwarcia pierwszej edycji Powiatowego Biegu Przełajowego o Złoty Liść „Józefa". Celem imprezy była m.in. popularyzacja wśród dzieci, młodzieży i dorosłych biegów jako jednej z form aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także promowanie postawy szacunku dla przyrody, a zwłaszcza do pomników przyrody.

Poniżej prezentujemy zwycięzców pierwszej edycji Powiatowego Biegu Przełajowego o Złoty Liść „Józefa" w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Dziewczęta - szkoły podstawowe kl. I-IV - 150 m (trasa niebieska)

1. Natalia Zajchowska - SP Wiśniowa,

2. Dominika Zimna - SP Cieszyna,

3. Julia Król - SP Wiśniowa.

Chłopcy - szkoły podstawowe kl. I-IV 150 m (trasa niebieska)

1. Marcin Wolak - SP Wiśniowa,

2. Patryk Sobkowicz - SP nr 2 Wysoka Strzyżowska,

3. Marcel Wąś - SP Pstrągówka.

Dziewczęta - szkoły podstawowe kl. V-VI 400 m (trasa żółta)

1. Martyna Kawa - SP Zaborów.

Chłopcy - szkoły podstawowe kl. V-VI 400 m (trasa żółta)

1. Bartosz Matyja - SP nr 5 Pyskowice,

2.  Łukasz Paluch - SP Różanka,

3. Filip Grela - SP nr 25 Rzeszów.

Dziewczęta - gimnazja 400 m (trasa żółta)

1. Kinga Włosek - Gimnazjum Wiśniowa.

Dziewczęta - szkoły ponadgimnazjalne 400 m (trasa żółta)

1. Joanna Ścibior - II LO Tarnów,

2. Dorota Stawarz - LO Strzyżów.

Chłopcy - gimnazja 550 m (trasa czerwona)

1. Adrian Wójcik - Gimnazjum Wiśniowa,

2. Kacper Lutak - Gimnazjum Strzyżów,

3. Szymon Barlik - Gimnazjum Strzyżów.

Chłopcy - szkoły ponadgimnazjalne 550 m (trasa czerwona)

1. Artur Król - LO Strzyżów.

Dorośli - kategoria Panie - 850 m (trasa zielona)

1. Maria Raś - Wiśniowa,

2. Agata Ścibior - Wiśniowa,

3. Urszula Wąś - Pstrągówka.

Dorośli - kategoria Panowie - 850 m (trasa zielona)

1. Zbigniew Kąkol - Gwoźnica Dolna,

2. Piotr Kubit - Strzyżów,

3. Patryk Irzyk - Wiśniowa.

Nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika biegu otrzymał 3,5 letni Adaś Matyja z Pyskowic (województwo śląskie).

Zwycięzcy z rąk Wicestarosty Strzyżowskiego Pana Jana Stodolaka, Wójta Gminy Wiśniowa Pana Marcina Kuta i Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Pana Kamila Mendochy otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody w postaci m.in. sprzętu sportowego i elektronicznego, a zdobywcy I miejsc dodatkowo - puchar oraz sadzonkę dębu. Fundatorami nagród byli: Powiat Strzyżowski oraz Firma SEGER Cutting Tools z Wiśniowej. Gadżety dla nagrodzonych ufundowali:  Gmina Wiśniowa, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Strzyżów i Fundacja Cherry Home.

W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom I Powiatowego Biegu Przełajowego o Złoty Liść „Józefa" składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz zapraszamy do następnej edycji biegu już za rok. Z kolei strażakom i służbom medycznym, a także sponsorom dziękujemy za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu pierwszej edycji biegu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w naszym serwisie oraz reportażu filmowego na stronie Internetowej Telewizji Południe pod adresem www.itvpoludnie.pl.

[Inf. i zdjęcia - A. Zielińska]

 

 

zobaczzdjecia_01

  

Data dodania: 25-07-2017
liczba wyświetleń: 251

Pozostałe kategorie