wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

Zawodniczki Armmagedonu Strzyżów z medalami w Pucharze Świata i Pucharze Polski Juniorów


Julia Witowska, zawodniczka strzyżowskiego klubu „Armmagedon" wywalczyła brązowy medal w Ju-Jitsu Sportowym podczas Pucharu Świata rozgrywanego w miniony weekend w Podgoricach (Czarnogóra). Tydzień wcześniej, podczas Pucharu Polski Juniorów w Sochaczewie równie dobrze zaprezentowała się jej koleżanka klubowa, Patrycja Wnęk, która do domu wróciła ze srebrnym krążkiem na szyi.


W dniach 22-24 września 2017 r. w największym mieście i stolicy Czarnogóry, Podgoricy odbyły się międzynarodowe zawody w Ju-Jitsu Sportowym tj. 14-ty Bałkan Open U-18 i U-21 oraz Puchar Świata U-15. W tym ostatnim turnieju, na bałkańskich matach Polskę i powiat strzyżowski reprezentowała trójka zawodników Armmagedonu. Najlepiej z nich zaprezentowała się Julia Witowska, która po bardzo dobrych walkach, zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej -36kg. Mniej szczęścia miał Szymon Wójcik, który po rewelacyjnych walkach, przegrał walkę o brązowy medal z cięższym od niego o 15 kg Rosjaninem i zajął ostatecznie piąte miejsce w najtrudniejszej kategorii turnieju +66kg. W zawodach udział wzięła także Gaja Tomala, która zajęła dziewiąte miejsce w swojej kategorii. Z kolei w turnieju Bałkan Open U-18 wystartowało rodzeństwo Wnęków. Po doskonałych walkach Patrycja zajęła piąte miejsce w kategorii wagowej -57kg, a Patryk siódme miejsce w kategorii wagowej -73kg.

 

Tydzień wcześniej, rodzeństwo wzięło udział w Pucharze Polski Juniorów w Ju-Jitsu Sportowym, który odbył się 16 września 2017 r. w Sochaczewie. Patrycja Wnęk po rewelacyjnych walkach i bardzo małej różnicy punktów w finale zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej -57kg, zaś jej brat Patryk, który przegrał walkę o brązowy medal, piąte miejsce w kategorii wagowej -73kg.


Już 7 października br. rozpoczynamy kolejną Ogólnopolską Ligę Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym. Ostatnie dwie edycje drużyna Armmagedonu skończyła na pierwszym miejscu. W tym roku nasza drużyna będzie jeszcze liczniejsza, gdyż kolejni nasi wychowankowie chcą rywalizować na sportowych matach" - mówi sesnei Paweł Szlachta.


Do udziału w zajęciach Ju-Jitsu zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyjmujemy już dzieci od 4 roku życia, dobieramy grupy do wieku i stopnia zaawansowania. Jest to bardzo dobry sposób, aby oderwać dzieci chociaż na chwilę od komputera i telewizora, pokazać jak fajnie można spędzić czas w ruchu. Uczymy rywalizacji, wytrwałości, wytrzymałości, kształtujemy charaktery - dodaje sensei. Zapraszamy również do nowo otwartej grupy dla osób powyżej 30 roku życia. Świetna zabawa w fajnym towarzystwie, wzmocnienie całego ciała i spalenie ogromnej ilości kalorii gwarantowane, a przede wszystkim nauka technik Ju-Jitsu. Informacje pod numerem telefonu 691 681 119.

 

Za naszym pośrednictwem Zarząd Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów serdecznie dziękuje władzom Gminy Strzyżów, firmie YABIMO, rodzicom oraz wszystkim tym, którzy wspierają ich podczas ważnych imprez sportowych.


[Inf. i zdjęcie Armmagedon Strzyżów - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 29-09-2017
liczba wyświetleń: 346

Pozostałe kategorie