wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

Zawodniczki Armmagedonu Strzyżów z medalami w Pucharze Świata i Pucharze Polski Juniorów


Julia Witowska, zawodniczka strzyżowskiego klubu „Armmagedon" wywalczyła brązowy medal w Ju-Jitsu Sportowym podczas Pucharu Świata rozgrywanego w miniony weekend w Podgoricach (Czarnogóra). Tydzień wcześniej, podczas Pucharu Polski Juniorów w Sochaczewie równie dobrze zaprezentowała się jej koleżanka klubowa, Patrycja Wnęk, która do domu wróciła ze srebrnym krążkiem na szyi.


W dniach 22-24 września 2017 r. w największym mieście i stolicy Czarnogóry, Podgoricy odbyły się międzynarodowe zawody w Ju-Jitsu Sportowym tj. 14-ty Bałkan Open U-18 i U-21 oraz Puchar Świata U-15. W tym ostatnim turnieju, na bałkańskich matach Polskę i powiat strzyżowski reprezentowała trójka zawodników Armmagedonu. Najlepiej z nich zaprezentowała się Julia Witowska, która po bardzo dobrych walkach, zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej -36kg. Mniej szczęścia miał Szymon Wójcik, który po rewelacyjnych walkach, przegrał walkę o brązowy medal z cięższym od niego o 15 kg Rosjaninem i zajął ostatecznie piąte miejsce w najtrudniejszej kategorii turnieju +66kg. W zawodach udział wzięła także Gaja Tomala, która zajęła dziewiąte miejsce w swojej kategorii. Z kolei w turnieju Bałkan Open U-18 wystartowało rodzeństwo Wnęków. Po doskonałych walkach Patrycja zajęła piąte miejsce w kategorii wagowej -57kg, a Patryk siódme miejsce w kategorii wagowej -73kg.

 

Tydzień wcześniej, rodzeństwo wzięło udział w Pucharze Polski Juniorów w Ju-Jitsu Sportowym, który odbył się 16 września 2017 r. w Sochaczewie. Patrycja Wnęk po rewelacyjnych walkach i bardzo małej różnicy punktów w finale zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej -57kg, zaś jej brat Patryk, który przegrał walkę o brązowy medal, piąte miejsce w kategorii wagowej -73kg.


Już 7 października br. rozpoczynamy kolejną Ogólnopolską Ligę Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym. Ostatnie dwie edycje drużyna Armmagedonu skończyła na pierwszym miejscu. W tym roku nasza drużyna będzie jeszcze liczniejsza, gdyż kolejni nasi wychowankowie chcą rywalizować na sportowych matach" - mówi sesnei Paweł Szlachta.


Do udziału w zajęciach Ju-Jitsu zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyjmujemy już dzieci od 4 roku życia, dobieramy grupy do wieku i stopnia zaawansowania. Jest to bardzo dobry sposób, aby oderwać dzieci chociaż na chwilę od komputera i telewizora, pokazać jak fajnie można spędzić czas w ruchu. Uczymy rywalizacji, wytrwałości, wytrzymałości, kształtujemy charaktery - dodaje sensei. Zapraszamy również do nowo otwartej grupy dla osób powyżej 30 roku życia. Świetna zabawa w fajnym towarzystwie, wzmocnienie całego ciała i spalenie ogromnej ilości kalorii gwarantowane, a przede wszystkim nauka technik Ju-Jitsu. Informacje pod numerem telefonu 691 681 119.

 

Za naszym pośrednictwem Zarząd Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów serdecznie dziękuje władzom Gminy Strzyżów, firmie YABIMO, rodzicom oraz wszystkim tym, którzy wspierają ich podczas ważnych imprez sportowych.


[Inf. i zdjęcie Armmagedon Strzyżów - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 29-09-2017
liczba wyświetleń: 160

Pozostałe kategorie