wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Pani Helena Legęza z Cieszyny skończyła 103 lata

Pani Helena Legęza 29 września 2017 r. obchodziła swoje 103. urodziny. Po przedwczesnej śmierci męża sama wychowała ośmioro z dwanaściorga dzieci, które urodziła. Przez większość życia zajmowała się gospodarstwem, dorabiała też jako opiekunka do dzieci. Obecnie cieszy się sporą gromadką wnuków i prawnuków. Opiekuje się nią syn i synowa, Pani Albina. Pomimo wielu trudów Jubilatka zachowała sprawny umysł i pogodę ducha. Zacny jubileusz obchodziła w gronie rodziny, sąsiadów i przybyłych gości.

Pani Helena Legęza urodziła się 29 września 1914 roku w Gogołowie. Po zamążpójściu przeprowadziła się do Cieszyny, skąd pochodził jej mąż. Urodziła 12 dzieci, z czego czworo zmarło zaraz po porodzie. Pani Helena sama wychowywała dzieci, gdyż jej mąż zmarł młodo, mając zaledwie 45 lub 46 lat. Aby wyżywić siebie i dzieci, dorabiała jako niania - wybawiła i  wychowała dzieci swoich sąsiadów. Aktualnie Jubilatka mieszka sama. Opiekuje się nią syn i synowa - Pani Albina, która bardzo troszczy się o Panią Helenę. Jak sama mówi, teraz jest im lepiej, ale był okres, że za 800 złotych musieli przeżyć cały miesiąc. Nie skarży się jednak, z radością podejmuje codzienne obowiązki w ciągu dnia i nocy. Każdej nocy, wielokrotnie idzie do Mamy, sprawdza czy wszystko w porządku, czy w izbie ciepło, czy czegoś nie potrzeba. Pani Helena w swoim domu czuje się najlepiej, to jest Jej całe życie. Jej największym marzeniem było dożyć 103. urodzin. Dziś pragnie, by kolejne dni upływały bez bólu i cierpienia.

Z okazji 103. rocznicy urodzin z wizytą do zacnej Jubilatki przybyli: Pan Robert Godek Starosta Strzyżowski, Przewodniczący Rady Gminy Frysztak Pan Stanisław Kwiatek, radny Rady Gminy Frysztak z okręgu Cieszyna Pan Jacek Król, sołtys wsi Pan Mieczysław Gałuszka oraz bibliotekarka i zarazem przedstawicielka Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego i Pomocy Społecznej „Góra Chełm" w Stępinie Pani Agata Wojnarowska. Były życzenia dalszych lat w zdrowiu i okolicznościowy tort urodzinowy. Goście w obecności najbliższej rodziny i sąsiadów złożyli Pani Helenie życzenia zdrowia, życzliwości, pogody ducha, a także błogosławieństwa Bożego oraz wielu radosnych chwil na kolejne lata. Na ręce Jubilatki przekazali bukiety kwiatów, słodycze i drobne upominki. Pan Starosta odczytał i przekazał Jubilatce również list gratulacyjny.

Gratulując pięknego jubileuszu, również w imieniu Zespołu naszego serwisu dostojnej Jubilatce życzymy dalszych lat życia w zdrowiu i miłości najbliższych oraz wszelkiej pomyślności.

[Inf. i zdjęcie - A. Zielińska we współpracy z p. Dorotą Salamon]

Data dodania: 02-10-2017
liczba wyświetleń: 240

Pozostałe kategorie