wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Pani Helena Legęza z Cieszyny skończyła 103 lata

Pani Helena Legęza 29 września 2017 r. obchodziła swoje 103. urodziny. Po przedwczesnej śmierci męża sama wychowała ośmioro z dwanaściorga dzieci, które urodziła. Przez większość życia zajmowała się gospodarstwem, dorabiała też jako opiekunka do dzieci. Obecnie cieszy się sporą gromadką wnuków i prawnuków. Opiekuje się nią syn i synowa, Pani Albina. Pomimo wielu trudów Jubilatka zachowała sprawny umysł i pogodę ducha. Zacny jubileusz obchodziła w gronie rodziny, sąsiadów i przybyłych gości.

Pani Helena Legęza urodziła się 29 września 1914 roku w Gogołowie. Po zamążpójściu przeprowadziła się do Cieszyny, skąd pochodził jej mąż. Urodziła 12 dzieci, z czego czworo zmarło zaraz po porodzie. Pani Helena sama wychowywała dzieci, gdyż jej mąż zmarł młodo, mając zaledwie 45 lub 46 lat. Aby wyżywić siebie i dzieci, dorabiała jako niania - wybawiła i  wychowała dzieci swoich sąsiadów. Aktualnie Jubilatka mieszka sama. Opiekuje się nią syn i synowa - Pani Albina, która bardzo troszczy się o Panią Helenę. Jak sama mówi, teraz jest im lepiej, ale był okres, że za 800 złotych musieli przeżyć cały miesiąc. Nie skarży się jednak, z radością podejmuje codzienne obowiązki w ciągu dnia i nocy. Każdej nocy, wielokrotnie idzie do Mamy, sprawdza czy wszystko w porządku, czy w izbie ciepło, czy czegoś nie potrzeba. Pani Helena w swoim domu czuje się najlepiej, to jest Jej całe życie. Jej największym marzeniem było dożyć 103. urodzin. Dziś pragnie, by kolejne dni upływały bez bólu i cierpienia.

Z okazji 103. rocznicy urodzin z wizytą do zacnej Jubilatki przybyli: Pan Robert Godek Starosta Strzyżowski, Przewodniczący Rady Gminy Frysztak Pan Stanisław Kwiatek, radny Rady Gminy Frysztak z okręgu Cieszyna Pan Jacek Król, sołtys wsi Pan Mieczysław Gałuszka oraz bibliotekarka i zarazem przedstawicielka Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego i Pomocy Społecznej „Góra Chełm" w Stępinie Pani Agata Wojnarowska. Były życzenia dalszych lat w zdrowiu i okolicznościowy tort urodzinowy. Goście w obecności najbliższej rodziny i sąsiadów złożyli Pani Helenie życzenia zdrowia, życzliwości, pogody ducha, a także błogosławieństwa Bożego oraz wielu radosnych chwil na kolejne lata. Na ręce Jubilatki przekazali bukiety kwiatów, słodycze i drobne upominki. Pan Starosta odczytał i przekazał Jubilatce również list gratulacyjny.

Gratulując pięknego jubileuszu, również w imieniu Zespołu naszego serwisu dostojnej Jubilatce życzymy dalszych lat życia w zdrowiu i miłości najbliższych oraz wszelkiej pomyślności.

[Inf. i zdjęcie - A. Zielińska we współpracy z p. Dorotą Salamon]

Data dodania: 02-10-2017
liczba wyświetleń: 603

Pozostałe kategorie