wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Pani Helena Legęza z Cieszyny skończyła 103 lata

Pani Helena Legęza 29 września 2017 r. obchodziła swoje 103. urodziny. Po przedwczesnej śmierci męża sama wychowała ośmioro z dwanaściorga dzieci, które urodziła. Przez większość życia zajmowała się gospodarstwem, dorabiała też jako opiekunka do dzieci. Obecnie cieszy się sporą gromadką wnuków i prawnuków. Opiekuje się nią syn i synowa, Pani Albina. Pomimo wielu trudów Jubilatka zachowała sprawny umysł i pogodę ducha. Zacny jubileusz obchodziła w gronie rodziny, sąsiadów i przybyłych gości.

Pani Helena Legęza urodziła się 29 września 1914 roku w Gogołowie. Po zamążpójściu przeprowadziła się do Cieszyny, skąd pochodził jej mąż. Urodziła 12 dzieci, z czego czworo zmarło zaraz po porodzie. Pani Helena sama wychowywała dzieci, gdyż jej mąż zmarł młodo, mając zaledwie 45 lub 46 lat. Aby wyżywić siebie i dzieci, dorabiała jako niania - wybawiła i  wychowała dzieci swoich sąsiadów. Aktualnie Jubilatka mieszka sama. Opiekuje się nią syn i synowa - Pani Albina, która bardzo troszczy się o Panią Helenę. Jak sama mówi, teraz jest im lepiej, ale był okres, że za 800 złotych musieli przeżyć cały miesiąc. Nie skarży się jednak, z radością podejmuje codzienne obowiązki w ciągu dnia i nocy. Każdej nocy, wielokrotnie idzie do Mamy, sprawdza czy wszystko w porządku, czy w izbie ciepło, czy czegoś nie potrzeba. Pani Helena w swoim domu czuje się najlepiej, to jest Jej całe życie. Jej największym marzeniem było dożyć 103. urodzin. Dziś pragnie, by kolejne dni upływały bez bólu i cierpienia.

Z okazji 103. rocznicy urodzin z wizytą do zacnej Jubilatki przybyli: Pan Robert Godek Starosta Strzyżowski, Przewodniczący Rady Gminy Frysztak Pan Stanisław Kwiatek, radny Rady Gminy Frysztak z okręgu Cieszyna Pan Jacek Król, sołtys wsi Pan Mieczysław Gałuszka oraz bibliotekarka i zarazem przedstawicielka Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego i Pomocy Społecznej „Góra Chełm" w Stępinie Pani Agata Wojnarowska. Były życzenia dalszych lat w zdrowiu i okolicznościowy tort urodzinowy. Goście w obecności najbliższej rodziny i sąsiadów złożyli Pani Helenie życzenia zdrowia, życzliwości, pogody ducha, a także błogosławieństwa Bożego oraz wielu radosnych chwil na kolejne lata. Na ręce Jubilatki przekazali bukiety kwiatów, słodycze i drobne upominki. Pan Starosta odczytał i przekazał Jubilatce również list gratulacyjny.

Gratulując pięknego jubileuszu, również w imieniu Zespołu naszego serwisu dostojnej Jubilatce życzymy dalszych lat życia w zdrowiu i miłości najbliższych oraz wszelkiej pomyślności.

[Inf. i zdjęcie - A. Zielińska we współpracy z p. Dorotą Salamon]

Data dodania: 02-10-2017
liczba wyświetleń: 483

Pozostałe kategorie