wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy 17.02.2018 r. na XIII Rajd Narciarsko Pieszy o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego do Siedliska Janczar w Pstrągowej   |   Rajd zaplanowano na trzech trasach: ze Strzyżowa (od leśniczówki w Łętowni) od godz. 10.00, z Wielopola Skrzyńskiego od godz. 9.00. i z Woli Zgłobieńskiej (trasa survivalowa) od godz. 8.00.   |   Zakończenie - w Siedlisku Janczar w Pstrągowej ok. godz. 14.00.   |   W kościele katolickim rozpoczął się okres Wielkiego Postu   |   W parafiach na terenie powiatu strzyżowskiego w tym okresie odbywać się będą okolicznościowe, tradycyjne nabożeństwa, w tym m.in. procesje drogi krzyżowej   |   Budowa mostu na rzece Wisłok w Czudcu, modernizacja nawierzchni drogi powiatowej w Lutczy, budowa chodników w Gwoźnicy to niektóre prace zaplanowane do wykonania na drogach powiatowych na 2018 r.   |   Powiat Strzyżowski w 2018 r. kontynuuje również prace budowlane w zabytkowych obiektach w Wiśniowej oraz w budynkach administracyjnych w Strzyżowie, a także projekt dotyczący wyposażenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Boiska sportowe przy szkołach średnich w Strzyżowie zostaną zmodernizowane

Powiat strzyżowski podpisał umowę na kompleksową modernizację obiektów sportowych przy Zespole Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie. Uczniowie będą mogli korzystać z odnowionych obiektów sportowych w przyszłym roku szkolnym. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym 12 października br. umowę na przebudowę istniejącego terenu z przeznaczeniem m.in. na boisko wielofunkcyjne, bieżnię i kort tenisowy Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał z warszawską firmą Gardenia Sport Sp. z o.o. Wartość kontaktu opiewa na kwotę 1 221 343,53 zł.


12 października 2017 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Strzyżowie podpisana została umowa na zadanie pn. „Przebudowa boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie". Umowę na realizację inwestycji w imieniu Zarządu Powiatu podpisali: Pan Robert Godek Starosta Strzyżowski i Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski. Firmę Gardenia Sport Sp. z o.o., która wyłoniona została do realizacji zadania w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, oferując najkorzystniejsze warunki spośród podmiotów ubiegających się o udzielenie tego zamówienia, reprezentował Prezes Zarządu Pan Tomasz Bernat. Przy podpisywaniu umowy obecny był także Pan Wojciech Gątarski podinspektor ds. zamówień publicznych w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie.


Zakres rzeczowy zadania obejmuje przebudowę istniejącego boiska wielofunkcyjnego z przeznaczeniem na boisko do piłki ręcznej i dwa boiska do piłki siatkowej, przebudowę istniejącej bieżni na bieżnię lekkoatletyczną, 4 - torową, prostą o dystansie 100 m, modernizację kortu tenisowego, a także budowę dwuścieżkowej skoczni z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku. Wszystkie obiekty zostaną pokryte nawierzchnią sztuczną - poliuretanową, co pozwoli dostosować je do obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Rozszerzony zostanie także zakres użytkowy obiektów wykorzystywanych na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, a także do prowadzania rozgrywek i zawodów o zasięgu międzyszkolnym, powiatowym i wojewódzkim. W ramach zadania przewidziano również budowę oświetlenia, montaż kamer monitorujących i stojaków rowerowych, wykonanie siedzisk widowni i dostawę wyposażenia.


Termin zakończenia prac przewidziano na 15 czerwca 2018 r., zaś wartość robót winna się zamknąć w kwocie 1 221 343,53 zł. Środki na realizację inwestycji pochodzą z budżetu powiatu strzyżowskiego oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.


[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]

 

Data dodania: 12-10-2017
liczba wyświetleń: 1530

Pozostałe kategorie