wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Boiska sportowe przy szkołach średnich w Strzyżowie zostaną zmodernizowane

Powiat strzyżowski podpisał umowę na kompleksową modernizację obiektów sportowych przy Zespole Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie. Uczniowie będą mogli korzystać z odnowionych obiektów sportowych w przyszłym roku szkolnym. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym 12 października br. umowę na przebudowę istniejącego terenu z przeznaczeniem m.in. na boisko wielofunkcyjne, bieżnię i kort tenisowy Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał z warszawską firmą Gardenia Sport Sp. z o.o. Wartość kontaktu opiewa na kwotę 1 221 343,53 zł.


12 października 2017 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Strzyżowie podpisana została umowa na zadanie pn. „Przebudowa boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie". Umowę na realizację inwestycji w imieniu Zarządu Powiatu podpisali: Pan Robert Godek Starosta Strzyżowski i Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski. Firmę Gardenia Sport Sp. z o.o., która wyłoniona została do realizacji zadania w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, oferując najkorzystniejsze warunki spośród podmiotów ubiegających się o udzielenie tego zamówienia, reprezentował Prezes Zarządu Pan Tomasz Bernat. Przy podpisywaniu umowy obecny był także Pan Wojciech Gątarski podinspektor ds. zamówień publicznych w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie.


Zakres rzeczowy zadania obejmuje przebudowę istniejącego boiska wielofunkcyjnego z przeznaczeniem na boisko do piłki ręcznej i dwa boiska do piłki siatkowej, przebudowę istniejącej bieżni na bieżnię lekkoatletyczną, 4 - torową, prostą o dystansie 100 m, modernizację kortu tenisowego, a także budowę dwuścieżkowej skoczni z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku. Wszystkie obiekty zostaną pokryte nawierzchnią sztuczną - poliuretanową, co pozwoli dostosować je do obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Rozszerzony zostanie także zakres użytkowy obiektów wykorzystywanych na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, a także do prowadzania rozgrywek i zawodów o zasięgu międzyszkolnym, powiatowym i wojewódzkim. W ramach zadania przewidziano również budowę oświetlenia, montaż kamer monitorujących i stojaków rowerowych, wykonanie siedzisk widowni i dostawę wyposażenia.


Termin zakończenia prac przewidziano na 15 czerwca 2018 r., zaś wartość robót winna się zamknąć w kwocie 1 221 343,53 zł. Środki na realizację inwestycji pochodzą z budżetu powiatu strzyżowskiego oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.


[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]

 

Data dodania: 12-10-2017
liczba wyświetleń: 1456

Pozostałe kategorie