wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W sobotę 15 września o godz. 11.30 na Rynku w Strzyżowie odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie   |   W programie m.in: złożenie meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wręczenie sztandaru, okolicznościowe wystąpienia, defilada kompanii honorowych   |   Uroczystość poprzedzi Msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała, która rozpocznie się o godz. 10.00   |   W ramach imprezy przewidziano także pokazy m.in.: wyposażenia pojazdów policyjnych, patroli konnych, zestawu edukacyjnego Autochodzik, motocykla Harley, a także stoiska informacyjno-prewencyjne   |   18 września br. (wtorek) podczas sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostaną stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. J. Przecławczyka – Dąbrowskiego   |   W roku bieżącym przyznano 166 stypendiów, w tym 70 w kategorii absolwenci gimnazjów, 59 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 3 w kategorii uczniowie/absolwenci, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, 32 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 2 w kategorii Absolwent Roku   |   Na sobotę (15.09) w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie zaplanowano koncert pt. „Niepodległość w sercach pokoleń”   |   W programie m.in.: poezja autorstwa członków Kręgu Twórczego „Arche”, pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów Studia Piosenki DK „Sokół” oraz koncert kapeli góralskiej „Ondraszki”   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza w niedzielę (16.09) na film krótkometrażowy „W imię Wolności” i spotkanie „Czudec Moja Mała Ojczyzna” w ramach „Lekcji Historii”
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Boiska sportowe przy szkołach średnich w Strzyżowie zostaną zmodernizowane

Powiat strzyżowski podpisał umowę na kompleksową modernizację obiektów sportowych przy Zespole Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie. Uczniowie będą mogli korzystać z odnowionych obiektów sportowych w przyszłym roku szkolnym. Po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym 12 października br. umowę na przebudowę istniejącego terenu z przeznaczeniem m.in. na boisko wielofunkcyjne, bieżnię i kort tenisowy Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał z warszawską firmą Gardenia Sport Sp. z o.o. Wartość kontaktu opiewa na kwotę 1 221 343,53 zł.


12 października 2017 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Strzyżowie podpisana została umowa na zadanie pn. „Przebudowa boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie". Umowę na realizację inwestycji w imieniu Zarządu Powiatu podpisali: Pan Robert Godek Starosta Strzyżowski i Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski. Firmę Gardenia Sport Sp. z o.o., która wyłoniona została do realizacji zadania w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, oferując najkorzystniejsze warunki spośród podmiotów ubiegających się o udzielenie tego zamówienia, reprezentował Prezes Zarządu Pan Tomasz Bernat. Przy podpisywaniu umowy obecny był także Pan Wojciech Gątarski podinspektor ds. zamówień publicznych w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie.


Zakres rzeczowy zadania obejmuje przebudowę istniejącego boiska wielofunkcyjnego z przeznaczeniem na boisko do piłki ręcznej i dwa boiska do piłki siatkowej, przebudowę istniejącej bieżni na bieżnię lekkoatletyczną, 4 - torową, prostą o dystansie 100 m, modernizację kortu tenisowego, a także budowę dwuścieżkowej skoczni z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku. Wszystkie obiekty zostaną pokryte nawierzchnią sztuczną - poliuretanową, co pozwoli dostosować je do obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Rozszerzony zostanie także zakres użytkowy obiektów wykorzystywanych na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, a także do prowadzania rozgrywek i zawodów o zasięgu międzyszkolnym, powiatowym i wojewódzkim. W ramach zadania przewidziano również budowę oświetlenia, montaż kamer monitorujących i stojaków rowerowych, wykonanie siedzisk widowni i dostawę wyposażenia.


Termin zakończenia prac przewidziano na 15 czerwca 2018 r., zaś wartość robót winna się zamknąć w kwocie 1 221 343,53 zł. Środki na realizację inwestycji pochodzą z budżetu powiatu strzyżowskiego oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.


[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]

 

Data dodania: 12-10-2017
liczba wyświetleń: 1723

Pozostałe kategorie