wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zakończyły się egzaminy końcowe uczniów klas trzecich gimnazjów   |   Gimnazjaliści zdawali w bieżącym roku egzaminy z przedmiotów humanistycznych, matematyki, przedmiotów ścisłych i języka obcego   |   Samorząd powiatowy w Strzyżowie kontynuuje inwestycje rozpoczęte w 2017 r.   |   W Strzyżowie dobiegają końca prace w budynkach przy ul. Przecławczyka i Parkowej   |   We Frysztaku wyłonieni zostali wykonawcy na dostawę wyposażenia boiska lekkoatletycznego i pomieszczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego   |   Za kwotę blisko 1,9 mln zł Powiat Strzyżowski prowadzi rewitalizację zabudowań gospodarczych w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej   |   W Wiśniowej rozpoczęła się przebudowa oficyny dworskiej w zespole parkowo-dworskim i folwarcznym z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020   |   Samorząd powiatowy pokrywa też wkład własny do projektu Gminy Czudec - budowy mostu na rzece Wisłok, który włączał będzie obszar Zawisłocza i część Wyżnego w budowaną obecnie przez samorząd województwa podkarpackiego obwodnicę Czudca   |   Karolina Dziedzic-Gruszowska z UKS Diament Pstrągowa po raz szósty zdobyła tytuł mistrzyni Polski Seniorów w kickboxingu w formule full contact (kat. -70 kg)   |   W niedzielę (22.04) na hipodromie JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IV Memoriał Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy; początek imprezy o godz. 15.00   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza 22.04. na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego nr 3 w Rzeszowie poświęcony 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie internetowej www.ok-czudec.pl   |   Od piątku do niedzieli (20-22.04) potrwa VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłok 2018, którego drugi etap wiódł będzie z Frysztaka do Marku.szowej (11 km)   |   Organizatorzy przewidują udział ponad 250 miłośników kajakarstwa
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

Uroczyste podsumowanie roku sportowego 2016/2017 w powiecie strzyżowskim


W dniu 15 listopada 2017 r. w hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku miała miejsce uroczystość podsumowania roku sportowego 2016/17 w powiecie strzyżowskim. Zostały wręczone nagrody finansowe Zarządu Powiatu za wybitne osiągnięcia sportowe dla zawodników indywidualnych, trenerów i drużyn a także placówek oświatowych i wychowawczych biorących udział we współzawodnictwie sportowym. W podsumowaniu udział wzięła  m.in. Podkarpacka Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch a w imieniu Szkolnego Związku Sportowego Pan Wiceprezes Jacek Bigus. Miłym akcentem uroczystości był udział Pani Karoliny Dziedzic - Gruszowskiej z Pstrągowej - aktualnej Mistrzyni Świata w kick-boxingu, wraz ze swoim trenerem Panem Jerzym Pilarzem.


Na wstępie uroczystości wiceprezes i dyrektor Biura Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie Pan Jacek Bigus przedstawił informację o klasyfikacji i miejscu samorządów i szkół w wojewódzkim systemie współzawodnictwa szkół i klubów sportowych. Następnie wyniki współzawodnictwa sportowego młodzieży szkolnej, organizowanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Strzyżowskiego, Gimnazjady Powiatu Strzyżowskiego oraz Licealiady Powiatu Strzyżowskiego w roku szkolnym 2016/17 przedstawił Powiatowy Koordynator Sportu Pan Witold Kuta. Po ich wystąpieniach nastąpił pokaz umiejętności sztuk walki członków utytułowanego Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów.


W drugiej części uroczystości wręczono nagrody i dyplomy przyznane prze Zarząd Powiatu  dla zespołów i zawodników z obszaru powiatu strzyżowskiego, którzy osiągnęli najwyższe wyniki sportowe w minionym roku szkolnym i kończącym się roku kalendarzowym. przez  Podkarpackiego Kuratora Oświaty - Panią Małgorzatę Rauch, Starostę Strzyżowskiego Roberta Godka, Przewodniczącą Komisji Edukacji Kultury i Sportu - Panią Małgorzatę Książek oraz członków Zarządu Powiatu Strzyżowskiego: Pana Mariana Złotka i Pana Piotra Myćkę.


W kategorii zawodników indywidualnych nagrody otrzymali: Jaromir Poprawa - mistrz Polski freestyle football z 2015 r., zwycięzca Pucharu Polski Freestyle Football 2017 r., trzeci zawodnika Pucharu Polski w 2016 r. i 21 zawodnik Otwartych Mistrzostw Świata Super Ball 2017; Oliwia Krupa - zawodniczka Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, reprezentantka Polski, która w swoim dorobku ma m.in. srebrny i brązowy medal Pucharu Europy, złoty i srebrny medal Mistrzostw Makroregionu Południowego, dwa złote medale Pucharu Podkarpacia Dzieci i Młodzieży, złoty i srebrny medal Mistrzostw Podkarpacia Dzieci i Młodzieży a także brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Czech; Karolina Dziedzic - Gruszowska - aktualna mistrzyni świata, wicemistrzyni Europy oraz mistrzyni Polski Seniorów Full Contact,; Iwona Nieroda (w jej imieniu nagrodę odebrał trener Jerzy Pilarz) - zajęła m.in. II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu Low Kick, II miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w 2016 r., pierwsze miejsce w Pucharze Świata Seniorów w 2016 r oraz pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów w 2015 r.


W kategorii drużyn nagrody otrzymali:

LKS Wisłok Wiśniowa - piąte miejsce w IV lidze co jest jednym z najlepszych rezultatów w historii piłki nożnej na terenie powiatu strzyżowskiego. Poza tym klub zainicjował współpracę z Akademią Piłkarską Aktivpro, czego rezultatem jest innowacyjny projekt polegający na współpracy z klubami piłkarskimi zlokalizowanymi na terenie Gminy Wiśniowa w celu zapewnienia ciągłości szkolenia dzieci i młodzieży. Nagrodę odebrał przedstawiciel drużyny Marcin Salamon.

 

Stowarzyszenie „Armmagedon Strzyżów" - najlepsza drużyna w Pucharze Podkarpacia w ju-jitsu. Stowarzyszenie szczyci się wysokimi wynikami indywidualnymi zawodników (m.in. srebrnym i brązowym medalem German Open i czterema złotymi medalami indywidualnych mistrzostw Polski). Nagrodę odebrał trener Paweł Szlachta wraz przedstawicielami Klubu. 

 

Drużyna KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec - w sezonie 2016/2017 wywalczyła 6. miejsce w II Lidze  Piłki Siatkowej Mężczyzn. Nagrodę odebrał prezes Klubu Łukasz Liskowicz.


W kategorii trener nagrodę otrzymał Mieczysław Niemiec, który już od 19 lat z sukcesami prowadzi sekcję tenisa stołowego GMKS „Strzelec" Frysztak. W sezonie 2015/2016 prowadzona przez niego drużyna awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W obecnym sezonie I ligi tenisa stołowego drużyna z Frysztaka po 6. meczach zajmuje wysokie 2 miejsce.


Kolejnym punktem spotkania było uhonorowanie szkół, które zdobyły najwyższe miejsca w klasyfikacji sportowej szczebla powiatowego i wojewódzkiego. Otrzymały one pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Zarząd Powiatu. I miejsce w rywalizacji w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny z Wiśniowej zdobywając 770 pkt. Nagrodę odebrała dyrektor szkoły Pani Beata Włodyka oraz nauczyciele: Pan Sławomir Tęczar i Pan Piotr Kawa wraz z przedstawicielem młodzieży. II miejsce w rywalizacji w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2016/17 zajął Miejski Zespół Szkół w Strzyżowie, zdobywając odpowiednio 610 oraz 393 punkty. Dyplom i nagrodę odebrał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzyżowie Pan Janusz Włodyka oraz nauczyciel Pan Maciej Piekarz wraz z przedstawicielem młodzieży.


I miejsce w ramach Powiatowej Gimnazjady oraz III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Frysztaka zdobywając odpowiednio 461 i 563 pkt. Nagrody odebrali: dyrektor Pan Krzysztof Niemiec oraz nauczyciele Pan Jerzy Górka i Pan Leszek Jędrysik wraz z przedstawicielem młodzieży. III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w roku szkolnym 2016/17 zajęło Gimnazjum im. Św. Kingi w Czudcu zdobywając 359 pkt. Nagrodę odebrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Czudcu Pani Lidia Pasternak.


Nagrody otrzymały także szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Strzyżowski reprezentowane przez: dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie Panią Zofię Zając oraz nauczyciela Pana Pawła Pelewicza wraz z przedstawicielem młodzieży; dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie Pana Adama Witka oraz nauczyciela Pana Mariusza Wilczewskiego wraz z przedstawicielem młodzieży; dyrektora Zespołu Szkół w Czudcu Panią Martę Proksa i nauczyciela Pana Wojciecha Szelę wraz z przedstawicielem młodzieży.


Następnie przedstawione zostały osiągnięcia sportowe szkół specjalnych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski, za które dyrektorzy i nauczyciele oraz wychowankowie otrzymali nagrody Zarządu. Odebrali je: dyrektor SOSW we Frysztaku Pani Agata Wyciślak oraz nauczyciel Pani Danuta Wilusz z przedstawicielem młodzieży; dyrektor SOSW w Strzyżowie Pani Beata Potwora oraz nauczyciel Pani Agnieszka Domaradzka wraz z przedstawicielem młodzieży. Urozmaiceniem tej części uroczystości był pokaz sztuki wykonywania ewolucji  piłką futbolową  (Freestyle football) w wykonaniu Jaromira Poprawy.


Na zakończenie uroczystości gratulacje nagrodzonym złożyła Pani Kurator - Małgorzata Rauch oraz Pani Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Syrzyżowie - Małgorzata Książek.


[Inf. PCKiT w Wiśniowej, fot. Ł. Grabiec, opr. W. Plezia]

Data dodania: 22-11-2017
liczba wyświetleń: 339

Pozostałe kategorie