wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy 17.02.2018 r. na XIII Rajd Narciarsko Pieszy o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego do Siedliska Janczar w Pstrągowej   |   Rajd zaplanowano na trzech trasach: ze Strzyżowa (od leśniczówki w Łętowni) od godz. 10.00, z Wielopola Skrzyńskiego od godz. 9.00. i z Woli Zgłobieńskiej (trasa survivalowa) od godz. 8.00.   |   Zakończenie - w Siedlisku Janczar w Pstrągowej ok. godz. 14.00.   |   W kościele katolickim rozpoczął się okres Wielkiego Postu   |   W parafiach na terenie powiatu strzyżowskiego w tym okresie odbywać się będą okolicznościowe, tradycyjne nabożeństwa, w tym m.in. procesje drogi krzyżowej   |   Budowa mostu na rzece Wisłok w Czudcu, modernizacja nawierzchni drogi powiatowej w Lutczy, budowa chodników w Gwoźnicy to niektóre prace zaplanowane do wykonania na drogach powiatowych na 2018 r.   |   Powiat Strzyżowski w 2018 r. kontynuuje również prace budowlane w zabytkowych obiektach w Wiśniowej oraz w budynkach administracyjnych w Strzyżowie, a także projekt dotyczący wyposażenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

W Siedlisku Janczar upieczono ogromny piernikowy domek

Być może jest to największy piernikowy domek nie tylko na Podkarpaciu, ale i w całej Polsce. Do jego produkcji użyto m.in. 500 jaj, 50 kg cukru pudru, 35 kg mąki, 10 kg cukru, 3 kg cytryn.


Domek złożono z 77 dużych piernikowych tafli, a jego pełne wymiary to 210 x 135 x 165 cm. 5 osób przez 5 dni wytrwale pracowało przy jego projektowaniu i wykonaniu. Pomysłodawczyni i główne projektantki tego dzieła to: Barbara Wójcik, Edyta Hinc i Paulina Szeliga. Jest to na pewno unikalna architektura, której w żadnym innym miejscu nie spotkacie. Skrzaty, które zamieszkały w piernikowym domku, opowiadają tajemnicze historie, których cudownie się słucha w cieple kominka.


[inf. M. Zdunek, opr. W. Plezia]

Data dodania: 30-11-2017
liczba wyświetleń: 130

Pozostałe kategorie