wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

W Siedlisku Janczar upieczono ogromny piernikowy domek

Być może jest to największy piernikowy domek nie tylko na Podkarpaciu, ale i w całej Polsce. Do jego produkcji użyto m.in. 500 jaj, 50 kg cukru pudru, 35 kg mąki, 10 kg cukru, 3 kg cytryn.


Domek złożono z 77 dużych piernikowych tafli, a jego pełne wymiary to 210 x 135 x 165 cm. 5 osób przez 5 dni wytrwale pracowało przy jego projektowaniu i wykonaniu. Pomysłodawczyni i główne projektantki tego dzieła to: Barbara Wójcik, Edyta Hinc i Paulina Szeliga. Jest to na pewno unikalna architektura, której w żadnym innym miejscu nie spotkacie. Skrzaty, które zamieszkały w piernikowym domku, opowiadają tajemnicze historie, których cudownie się słucha w cieple kominka.


[inf. M. Zdunek, opr. W. Plezia]

Data dodania: 30-11-2017
liczba wyświetleń: 219

Pozostałe kategorie