wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze” zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w powiatowym konkursie poetyckim im. Zbigniewa Herberta „Niepodległość to wyzwanie” pod patronatem Starosty Strzyżowskiego Robert Godka   |   Termin nadsyłania prac konkursowych (wierszy) upływa 14 września 2018 r.   |   Więcej informacji https://www.facebook.com/PCKiTWisniowa/   |   Ruszył wakacyjny sezon na basenach kąpielowych GOSiR we Frysztaku   |   Ciekawą ofertę wakacyjną dla mieszkańców i turystów przygotowały ośrodki sportowe i rekreacyjne, gospodarstwa agroturystyczne i ośrodki kultury z naszego powiatu   |   7 lipca br. na stadionie sportowym w Strzyżowie odbędzie się Piknik Wolności i Solidarności; gwiazdą wieczoru będzie Marek Piekarczyk   |   22 lipca 2018 r. zapraszamy z kolei do parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej na koncert „Powiat dla Mieszkańców” z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę; podczas pikniku wystąpi m.in. rzeszowski zespół „Pectus”   |   Trwają zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Rozpoczęcie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów


W czerwcu 2017 r. w powiecie strzyżowskim powołany został Powiatowy KomitetObchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej. 17 listopada 2017 r. z inicjatywy członka Komitetu Pana WłodzimierzaUchwata w Dworze MariaAntonina w Gliniku Zaborowskim koncert Strzyżowskiego Chóru Kameralnego poddyrekcją prof. dr. hab. Grzegorza Oliwy i śpiew pieśni patriotycznych rozpocząłpowiatowe i gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskęw powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów.


Powiatowy Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania przez PolskęNiepodległości powołano 21 czerwca 2017 r. W jego skład weszło kilkadziesiątosób, w tym przedstawiciele samorządu powiatowego w Strzyżowie, samorządówgmin, dyrektorzy jednostek powiatowych, służb mundurowych, szkół, instytucjipublicznych, organizacji pozarządowych i in. Przewodniczącym Komitetu został starostastrzyżowski Robert Godek.


17 listopada2017 r. wDworze Maria Antonina w GlinikuZaborowskim oficjalnie zainaugurowano obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 250. rocznicykonfederacji barskiej. Z inicjatywy Pana Włodzimierza Uchwata uroczystość  uświetnił koncert Strzyżowskiego ChóruKameralnego pod dyr. prof. dra hab. Grzegorza Oliwy. Chór wykonał ciekawearanżacje pieśni wojskowych i patriotycznych, tj. m.in. „Marsz PierwszejBrygady", „Dziś do ciebie przyjść nie mogę", „Wojenko, wojenko". Podczasspotkania wystąpił także miejscowy zespół folklorystyczny, zgromadzeni zaśprzedstawiciele różnych instytucji, podmiotów gospodarczych, samorządów orazmieszkańcy wspólnie z członkami chóru w II części zaśpiewali wspólnieprzygotowane przez gospodarzy polskie pieśni patriotyczne i biesiadne.

 

Obecnyna inauguracji starosta strzyżowski Robert Godek i zarazem przewodniczącyPowiatowego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości powiedziałm.in.: „W przeszłości nieczęsto się zdarzało, że to wielkie wydarzenie, jakimbyło odzyskanie przez Polskę niepodległości, spełnienie marzeń kolejnychpokoleń naszych przodków, mogliśmy świętować w wolnym kraju. Tym bardziej więcteraz, gdy nasza Ojczyzna jest wolna, także na poziomie lokalnym powinniśmygodnie uczcić doniosłe rocznice, które przypadają w 2018 r. Niezwykle cenne sąlokalne inicjatywy, które tak jak tutaj w Gliniku Zaborowskim przybliżają nam,czym jest polska kultura i tradycja i jakie w niej miejsce terenu takiego jaknasz - piękny, położony na Pogórzu powiat strzyżowski."


[inf. W.Uchwat, fot. R. Godek, opr. W. Plezia]

 

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

 

 

 

Data dodania: 30-01-2018
liczba wyświetleń: 348

Pozostałe kategorie