wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W sobotę 15 września o godz. 11.30 na Rynku w Strzyżowie odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie   |   W programie m.in: złożenie meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wręczenie sztandaru, okolicznościowe wystąpienia, defilada kompanii honorowych   |   Uroczystość poprzedzi Msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała, która rozpocznie się o godz. 10.00   |   W ramach imprezy przewidziano także pokazy m.in.: wyposażenia pojazdów policyjnych, patroli konnych, zestawu edukacyjnego Autochodzik, motocykla Harley, a także stoiska informacyjno-prewencyjne   |   18 września br. (wtorek) podczas sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostaną stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. J. Przecławczyka – Dąbrowskiego   |   W roku bieżącym przyznano 166 stypendiów, w tym 70 w kategorii absolwenci gimnazjów, 59 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 3 w kategorii uczniowie/absolwenci, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, 32 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 2 w kategorii Absolwent Roku   |   Na sobotę (15.09) w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie zaplanowano koncert pt. „Niepodległość w sercach pokoleń”   |   W programie m.in.: poezja autorstwa członków Kręgu Twórczego „Arche”, pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów Studia Piosenki DK „Sokół” oraz koncert kapeli góralskiej „Ondraszki”   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza w niedzielę (16.09) na film krótkometrażowy „W imię Wolności” i spotkanie „Czudec Moja Mała Ojczyzna” w ramach „Lekcji Historii”
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Rozpoczęcie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów


W czerwcu 2017 r. w powiecie strzyżowskim powołany został Powiatowy KomitetObchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej. 17 listopada 2017 r. z inicjatywy członka Komitetu Pana WłodzimierzaUchwata w Dworze MariaAntonina w Gliniku Zaborowskim koncert Strzyżowskiego Chóru Kameralnego poddyrekcją prof. dr. hab. Grzegorza Oliwy i śpiew pieśni patriotycznych rozpocząłpowiatowe i gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskęw powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów.


Powiatowy Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania przez PolskęNiepodległości powołano 21 czerwca 2017 r. W jego skład weszło kilkadziesiątosób, w tym przedstawiciele samorządu powiatowego w Strzyżowie, samorządówgmin, dyrektorzy jednostek powiatowych, służb mundurowych, szkół, instytucjipublicznych, organizacji pozarządowych i in. Przewodniczącym Komitetu został starostastrzyżowski Robert Godek.


17 listopada2017 r. wDworze Maria Antonina w GlinikuZaborowskim oficjalnie zainaugurowano obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 250. rocznicykonfederacji barskiej. Z inicjatywy Pana Włodzimierza Uchwata uroczystość  uświetnił koncert Strzyżowskiego ChóruKameralnego pod dyr. prof. dra hab. Grzegorza Oliwy. Chór wykonał ciekawearanżacje pieśni wojskowych i patriotycznych, tj. m.in. „Marsz PierwszejBrygady", „Dziś do ciebie przyjść nie mogę", „Wojenko, wojenko". Podczasspotkania wystąpił także miejscowy zespół folklorystyczny, zgromadzeni zaśprzedstawiciele różnych instytucji, podmiotów gospodarczych, samorządów orazmieszkańcy wspólnie z członkami chóru w II części zaśpiewali wspólnieprzygotowane przez gospodarzy polskie pieśni patriotyczne i biesiadne.

 

Obecnyna inauguracji starosta strzyżowski Robert Godek i zarazem przewodniczącyPowiatowego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości powiedziałm.in.: „W przeszłości nieczęsto się zdarzało, że to wielkie wydarzenie, jakimbyło odzyskanie przez Polskę niepodległości, spełnienie marzeń kolejnychpokoleń naszych przodków, mogliśmy świętować w wolnym kraju. Tym bardziej więcteraz, gdy nasza Ojczyzna jest wolna, także na poziomie lokalnym powinniśmygodnie uczcić doniosłe rocznice, które przypadają w 2018 r. Niezwykle cenne sąlokalne inicjatywy, które tak jak tutaj w Gliniku Zaborowskim przybliżają nam,czym jest polska kultura i tradycja i jakie w niej miejsce terenu takiego jaknasz - piękny, położony na Pogórzu powiat strzyżowski."


[inf. W.Uchwat, fot. R. Godek, opr. W. Plezia]

 

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

 

 

 

Data dodania: 30-01-2018
liczba wyświetleń: 426

Pozostałe kategorie