wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy 17.02.2018 r. na XIII Rajd Narciarsko Pieszy o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego do Siedliska Janczar w Pstrągowej   |   Rajd zaplanowano na trzech trasach: ze Strzyżowa (od leśniczówki w Łętowni) od godz. 10.00, z Wielopola Skrzyńskiego od godz. 9.00. i z Woli Zgłobieńskiej (trasa survivalowa) od godz. 8.00.   |   Zakończenie - w Siedlisku Janczar w Pstrągowej ok. godz. 14.00.   |   W kościele katolickim rozpoczął się okres Wielkiego Postu   |   W parafiach na terenie powiatu strzyżowskiego w tym okresie odbywać się będą okolicznościowe, tradycyjne nabożeństwa, w tym m.in. procesje drogi krzyżowej   |   Budowa mostu na rzece Wisłok w Czudcu, modernizacja nawierzchni drogi powiatowej w Lutczy, budowa chodników w Gwoźnicy to niektóre prace zaplanowane do wykonania na drogach powiatowych na 2018 r.   |   Powiat Strzyżowski w 2018 r. kontynuuje również prace budowlane w zabytkowych obiektach w Wiśniowej oraz w budynkach administracyjnych w Strzyżowie, a także projekt dotyczący wyposażenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Rozpoczęcie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów


W czerwcu 2017 r. w powiecie strzyżowskim powołany został Powiatowy KomitetObchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej. 17 listopada 2017 r. z inicjatywy członka Komitetu Pana WłodzimierzaUchwata w Dworze MariaAntonina w Gliniku Zaborowskim koncert Strzyżowskiego Chóru Kameralnego poddyrekcją prof. dr. hab. Grzegorza Oliwy i śpiew pieśni patriotycznych rozpocząłpowiatowe i gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskęw powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów.


Powiatowy Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania przez PolskęNiepodległości powołano 21 czerwca 2017 r. W jego skład weszło kilkadziesiątosób, w tym przedstawiciele samorządu powiatowego w Strzyżowie, samorządówgmin, dyrektorzy jednostek powiatowych, służb mundurowych, szkół, instytucjipublicznych, organizacji pozarządowych i in. Przewodniczącym Komitetu został starostastrzyżowski Robert Godek.


17 listopada2017 r. wDworze Maria Antonina w GlinikuZaborowskim oficjalnie zainaugurowano obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 250. rocznicykonfederacji barskiej. Z inicjatywy Pana Włodzimierza Uchwata uroczystość  uświetnił koncert Strzyżowskiego ChóruKameralnego pod dyr. prof. dra hab. Grzegorza Oliwy. Chór wykonał ciekawearanżacje pieśni wojskowych i patriotycznych, tj. m.in. „Marsz PierwszejBrygady", „Dziś do ciebie przyjść nie mogę", „Wojenko, wojenko". Podczasspotkania wystąpił także miejscowy zespół folklorystyczny, zgromadzeni zaśprzedstawiciele różnych instytucji, podmiotów gospodarczych, samorządów orazmieszkańcy wspólnie z członkami chóru w II części zaśpiewali wspólnieprzygotowane przez gospodarzy polskie pieśni patriotyczne i biesiadne.

 

Obecnyna inauguracji starosta strzyżowski Robert Godek i zarazem przewodniczącyPowiatowego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości powiedziałm.in.: „W przeszłości nieczęsto się zdarzało, że to wielkie wydarzenie, jakimbyło odzyskanie przez Polskę niepodległości, spełnienie marzeń kolejnychpokoleń naszych przodków, mogliśmy świętować w wolnym kraju. Tym bardziej więcteraz, gdy nasza Ojczyzna jest wolna, także na poziomie lokalnym powinniśmygodnie uczcić doniosłe rocznice, które przypadają w 2018 r. Niezwykle cenne sąlokalne inicjatywy, które tak jak tutaj w Gliniku Zaborowskim przybliżają nam,czym jest polska kultura i tradycja i jakie w niej miejsce terenu takiego jaknasz - piękny, położony na Pogórzu powiat strzyżowski."


[inf. W.Uchwat, fot. R. Godek, opr. W. Plezia]

 

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

 

 

 

Data dodania: 30-01-2018
liczba wyświetleń: 70

Pozostałe kategorie