wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zakończyły się egzaminy końcowe uczniów klas trzecich gimnazjów   |   Gimnazjaliści zdawali w bieżącym roku egzaminy z przedmiotów humanistycznych, matematyki, przedmiotów ścisłych i języka obcego   |   Samorząd powiatowy w Strzyżowie kontynuuje inwestycje rozpoczęte w 2017 r.   |   W Strzyżowie dobiegają końca prace w budynkach przy ul. Przecławczyka i Parkowej   |   We Frysztaku wyłonieni zostali wykonawcy na dostawę wyposażenia boiska lekkoatletycznego i pomieszczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego   |   Za kwotę blisko 1,9 mln zł Powiat Strzyżowski prowadzi rewitalizację zabudowań gospodarczych w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej   |   W Wiśniowej rozpoczęła się przebudowa oficyny dworskiej w zespole parkowo-dworskim i folwarcznym z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020   |   Samorząd powiatowy pokrywa też wkład własny do projektu Gminy Czudec - budowy mostu na rzece Wisłok, który włączał będzie obszar Zawisłocza i część Wyżnego w budowaną obecnie przez samorząd województwa podkarpackiego obwodnicę Czudca   |   Karolina Dziedzic-Gruszowska z UKS Diament Pstrągowa po raz szósty zdobyła tytuł mistrzyni Polski Seniorów w kickboxingu w formule full contact (kat. -70 kg)   |   W niedzielę (22.04) na hipodromie JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IV Memoriał Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy; początek imprezy o godz. 15.00   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza 22.04. na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego nr 3 w Rzeszowie poświęcony 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie internetowej www.ok-czudec.pl   |   Od piątku do niedzieli (20-22.04) potrwa VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłok 2018, którego drugi etap wiódł będzie z Frysztaka do Marku.szowej (11 km)   |   Organizatorzy przewidują udział ponad 250 miłośników kajakarstwa
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Rozpoczęcie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów


W czerwcu 2017 r. w powiecie strzyżowskim powołany został Powiatowy KomitetObchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej. 17 listopada 2017 r. z inicjatywy członka Komitetu Pana WłodzimierzaUchwata w Dworze MariaAntonina w Gliniku Zaborowskim koncert Strzyżowskiego Chóru Kameralnego poddyrekcją prof. dr. hab. Grzegorza Oliwy i śpiew pieśni patriotycznych rozpocząłpowiatowe i gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskęw powiecie strzyżowskim i w gminie Strzyżów.


Powiatowy Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania przez PolskęNiepodległości powołano 21 czerwca 2017 r. W jego skład weszło kilkadziesiątosób, w tym przedstawiciele samorządu powiatowego w Strzyżowie, samorządówgmin, dyrektorzy jednostek powiatowych, służb mundurowych, szkół, instytucjipublicznych, organizacji pozarządowych i in. Przewodniczącym Komitetu został starostastrzyżowski Robert Godek.


17 listopada2017 r. wDworze Maria Antonina w GlinikuZaborowskim oficjalnie zainaugurowano obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 250. rocznicykonfederacji barskiej. Z inicjatywy Pana Włodzimierza Uchwata uroczystość  uświetnił koncert Strzyżowskiego ChóruKameralnego pod dyr. prof. dra hab. Grzegorza Oliwy. Chór wykonał ciekawearanżacje pieśni wojskowych i patriotycznych, tj. m.in. „Marsz PierwszejBrygady", „Dziś do ciebie przyjść nie mogę", „Wojenko, wojenko". Podczasspotkania wystąpił także miejscowy zespół folklorystyczny, zgromadzeni zaśprzedstawiciele różnych instytucji, podmiotów gospodarczych, samorządów orazmieszkańcy wspólnie z członkami chóru w II części zaśpiewali wspólnieprzygotowane przez gospodarzy polskie pieśni patriotyczne i biesiadne.

 

Obecnyna inauguracji starosta strzyżowski Robert Godek i zarazem przewodniczącyPowiatowego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości powiedziałm.in.: „W przeszłości nieczęsto się zdarzało, że to wielkie wydarzenie, jakimbyło odzyskanie przez Polskę niepodległości, spełnienie marzeń kolejnychpokoleń naszych przodków, mogliśmy świętować w wolnym kraju. Tym bardziej więcteraz, gdy nasza Ojczyzna jest wolna, także na poziomie lokalnym powinniśmygodnie uczcić doniosłe rocznice, które przypadają w 2018 r. Niezwykle cenne sąlokalne inicjatywy, które tak jak tutaj w Gliniku Zaborowskim przybliżają nam,czym jest polska kultura i tradycja i jakie w niej miejsce terenu takiego jaknasz - piękny, położony na Pogórzu powiat strzyżowski."


[inf. W.Uchwat, fot. R. Godek, opr. W. Plezia]

 

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

 

 

 

Data dodania: 30-01-2018
liczba wyświetleń: 257

Pozostałe kategorie