wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zakończyły się egzaminy końcowe uczniów klas trzecich gimnazjów   |   Gimnazjaliści zdawali w bieżącym roku egzaminy z przedmiotów humanistycznych, matematyki, przedmiotów ścisłych i języka obcego   |   Samorząd powiatowy w Strzyżowie kontynuuje inwestycje rozpoczęte w 2017 r.   |   W Strzyżowie dobiegają końca prace w budynkach przy ul. Przecławczyka i Parkowej   |   We Frysztaku wyłonieni zostali wykonawcy na dostawę wyposażenia boiska lekkoatletycznego i pomieszczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego   |   Za kwotę blisko 1,9 mln zł Powiat Strzyżowski prowadzi rewitalizację zabudowań gospodarczych w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej   |   W Wiśniowej rozpoczęła się przebudowa oficyny dworskiej w zespole parkowo-dworskim i folwarcznym z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020   |   Samorząd powiatowy pokrywa też wkład własny do projektu Gminy Czudec - budowy mostu na rzece Wisłok, który włączał będzie obszar Zawisłocza i część Wyżnego w budowaną obecnie przez samorząd województwa podkarpackiego obwodnicę Czudca   |   Karolina Dziedzic-Gruszowska z UKS Diament Pstrągowa po raz szósty zdobyła tytuł mistrzyni Polski Seniorów w kickboxingu w formule full contact (kat. -70 kg)   |   W niedzielę (22.04) na hipodromie JKS „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IV Memoriał Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy; początek imprezy o godz. 15.00   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza 22.04. na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego nr 3 w Rzeszowie poświęcony 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie internetowej www.ok-czudec.pl   |   Od piątku do niedzieli (20-22.04) potrwa VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Wisłok 2018, którego drugi etap wiódł będzie z Frysztaka do Marku.szowej (11 km)   |   Organizatorzy przewidują udział ponad 250 miłośników kajakarstwa
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

34 pary małżeńskie odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie


Trzydzieści cztery pary małżeńskie zamieszkałe w gminie i mieście Strzyżówodebrało (26.01.2018 r.) Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Rokroczniete wyjątkowe odznaczenia nadane przez Prezydenta RP otrzymują małżonkowie,którzy przeżyli wspólnie co najmniej pięćdziesiąt lat.


Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale równieżdla ich rodzin oraz najbliższych przyjaciół. To rocznica 50 lat pożyciamałżeńskiego par, które mimo życiowych przeciwności przetrwały, by po latach móccieszyć się wzajemnym szacunkiem, tolerancją i dojrzałą miłością. Z tej okazji,jak co roku, w sali widowiskowej strzyżowskiego Domu Kultury „Sokół" miałomiejsce uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami. Aktu dekoracji medalaminadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę dokonał burmistrzStrzyżowa Mariusz Kawa. Dodatkowe życzenia Jubilatom złożyli sołtysi wsi iprzewodniczący Rad Osiedlowych. Obecny na ks. dziekan dr Jan Wolak także złożyłmałżeńskim parom serdeczne gratulacje i udzielił błogosławieństwa na kolejnelata.


A co o sobie po latach mówią sami jubilaci? Maria i Kazimierz Wiśniowscy,mieszkają w Strzyżowie. „Pobraliśmy się 12 sierpnia 1967 roku - mówi paniMaria. - To już nawet ponad pół wieku. Recepta na udane wspólne życie?Dogadywać się. I to wszystko. Trzeba iść po prostu na kompromis. Bez tego anirusz". Państwo Jadwiga i Leon Bąkowie z Glinika Zaborowskiego, pobrali się 6stycznia 1968 r. Zapytani o najpiękniejsze chwile wspólnego życia, obojezgodnie, ze wzruszeniem w głosie twierdzą, że właśnie: „Dzisiaj, dzisiejszauroczystość jest jednym z najpiękniejszych wspólnych momentów. W końcu zdarzasię tylko raz w życiu i nie każdemu jest dane ją przeżyć". Pani Jadzia, jakoaktywna działaczka kulturalno-społeczna, członkini KGW w Gliniku Zaborowskim iwieloletnia wokalistka w Grupie Śpiewaczej „Baby Glinickie", najbardziej mężowijest wdzięczna za to, że wielokrotnie zastępuje ją w obowiązkach domowych, abymogła się realizować społecznie. Mąż świetnie sobie radzi i „nie buntuje się". PanLeon natomiast zapytany, za co on dziękuje żonie, odpowiedział krótko: „Że mniekocha...".


Uroczystośćpoprowadzili przewodnicząca Rady Miejskiej - Wioletta Drozd i dyrektor DK - PawełBukała. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, poczęstunku oraz symbolicznegotoastu. Uroczystość uświetniła swym występem Justyna Nowak, na co dzień instruktords. muzyki DK, utworem „Love me tender". Na scenie wystąpiła również działającaod lat pod skrzydłami „Sokoła" Grupa Śpiewacza „Barwy Jesieni", która swymskocznym repertuarem zachwyciła zgromadzoną publiczność.


SzanownymJubilatom życzymy przede wszystkim dużo niezbędnego zdrowia, aby przez kolejnelata trwać w tej pięknej miłości, wszelkiej pomyślności, pogody ducha orazkolejnych wspaniałych rocznic.


Na zdjęciu: Od prawej burmistrz Strzyżowa - Mariusz Kawa, Jadwiga i LeonBąkowie oraz Tadeusz Barć - sołtys Glinika Zaborowskiego.


[Inf. A. Słowik - DK „Sokół Strzyżów, fot. P. Krok, opr. W. Plezia]

Data dodania: 13-02-2018
liczba wyświetleń: 232

Pozostałe kategorie