wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 11 listopada br. – powiatowo – gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzyżowie   |   W programie m.in. Msza św. w intencji Ojczyzny,   |   - złożenie kwiatów pod pomnikami: Pamięci Ofiar Stalinizmu i Krzyżem Katyńskim oraz Żołnierzy Poległych w I i II wojnie światowej (cmentarz św. Michała), Niepodległości (Rynek) oraz Marszałka J. Piłsudskiego i Walk Niepodległościowych (plac DK „Sokół”)   |   - występ artystyczny „Piękna nasza Polska cała” – w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie,   |   - XII Patriotyczne Spotkania Chóralne „Z pieśnią ku Wolności” w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie   |   Podczas tegorocznej edycji Spotkań Chóralnych wystąpią: „Magnificat” z Dobrzechowa, , Chór Męski „Echo” z Wiśniowej, „Sanctus” z Gogołowa, „Harfa” z Niewodnej, „Sursum Corda z Grodziska, Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej oraz Chór Parafialny z Izdebek   |   Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się także w Czudcu, Frysztaku, Niebylcu i Wiśniowej   |   Zachęcamy do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag państwowych na naszych domach i uczestnictwo w uroczystościach
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

XVIII Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym we Frysztaku

10 czerwca 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Frysztaku odbył się XVIII Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym „Pro - Familia Cup 2018" zorganizowany przez Towarzystwo Sportowe „Pro - Familia". W tegorocznej edycji w pięciu kategoriach udział wzięło kilkadziesiąt rodzin z całej Polski, a także ze Słowacji i Ukrainy. W imprezie uczestniczyli także kibice, dopingujący swoich zawodników oraz gościnnie przedstawiciele władz samorządowych z patronackich jednostek.

Już po raz osiemnasty Towarzystwo Sportowe  „Pro - Familia" było organizatorem Międzynarodowego Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym „Pro - Familia Cup 2018", który odbył się 10 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Frysztaku.

Tegoroczny turniej  potwierdził ogromną popularność frysztackich zawodów rodzinnych. W turnieju wystąpiło 38 rodzin (76 zawodników) z  36 miejscowości z Podkarpacia, w tym  6 z powiatu strzyżowskiego - dwie z Frysztaka oraz po jednej z Gogołowa, Cieszyny, Godowej i Wiśniowej. W zawodach udział wzięło także 28 rodzin (56 zawodników) z województwa lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz po raz pierwszy z województwa dolnośląskiego. Nie zawiodły również rodziny z Ukrainy i Słowacji, które od samego początku uczestniczą w zawodach.

Otwierając XVIII Międzynarodowy Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym, Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik i Wójt Gminy Wojaszówka Pan Sławomir Stefański podziękowali zawodnikom za tak liczny przyjazd do Frysztaka, miejscowości słynnej z tenisa stołowego, a Panu Prezesowi Jerzemu Kalecie za organizację wspaniałego turnieju. W swoich wystąpieniach podkreślali, jak wspaniale i zdrowo można spędzać wolny czas z rodziną, na dodatek jeszcze w sportowej atmosferze. W powitaniu uczestników i kibicujących im rodzin udział wzięli także: Pani Agata Wyciślak Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku, Pani Aleta Knobowa Starosta z Czech, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Pan Kamil Mendocha, Kierownik biura Czarnorzecko - Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania w Strzyżowie Pan Damian Kut, Prezes Towarzystwa Sportowego „Pro - Familia" Pan Jerzy Kaleta oraz sędziowie zawodów: Pan Henryk Oleksiuk, Pan Mieczysław Niemiec i Pan Zbigniew Wajda.


Końcowa klasyfikacja XVIII Międzynarodowego Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym przedstawia się następująco:


Kategoria rodzic + dziecko do 11 lat (2007) i młodsi:

1.      Wojtaszczyk Tomasz + Wojciech - Zawiercie,

2.      Kufel Dominik + Karol - Żywiec,

3.      Flaumenhoft Jacek + Szymon - Jarosław oraz Kos Paweł + Kamil - Grębów/ małopolska.

 

Kategoria rodzic + dziecko 12-13 lat (2006-2005):

1.      Sawczak Miłosz + Miłosz - Dukla,

2.      Czekański Jerzy + Paweł - Haczów,

3.      Stala Krzysztof + Sylwia - Tarnobrzeg oraz Tomsia Sławomir + Dawid - Olkusz.

 

Kategoria rodzic + dziecko 14-15 lat (2004-2003):

1.      Sporek Mariusz + Szymon - Dukla,

2.      Chmielowski Zbigniew + Jakub - Krościenko,

3.      Gapik Witold + Paulina - Łobodzice/Bełchatów oraz Gajewski Adam + Natalia - Żywiec.

 

Kategoria rodzic + dziecko 16-17 lat (2002-2001):

1.      Błocho Zdzisław + Przemysław - Radogoszcz,

2.      Klocek Krzysztof + Michał - Łętownia,

3.      Szymański Wojciech + Paweł - Sędziszów Małopolski oraz Dereń Grzegorz + Urszula - Przysietnica.

 

Kategoria rodzic + dziecko powyżej 18 lat (2000) i starsi:

1.      Janika Tomasz + Angelika - Kraków,

2.      Tomoń Piotr + Grzegorz - Krościenko Wyżne,

3.      Wojdyła Tadeusz + Damian - Brzostek oraz Stapór Dawid + Artur - Sandomierz.

 

Kategoria  VIPÓW - sponsorzy, przedstawiciele władz samorządowych:

1.      Sojcak Jan - Kamienica/Słowacja,

2.      Dudek Adam - Biecz,

3.      Dudas Ondrej - Svidnik/Słowacja.

 

Cztery najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach (20 rodzin) otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego - okładziny i deski tenisowe, a także grawerowane ręcznie puchary szklane i dyplomy. Nagrodę specjalną od sponsora turnieju Nowy Styl Group dla najmłodszego uczestnika otrzymał Maksymilian Duch z Będzina, który liczył sobie 4,5 roku. Najstarszym uczestnikiem zawodów był Jan Sojcak z Kamienicy/Słowacja - 68 lat.


W uroczystej ceremonii wręczania nagród udział wzięli: Wójt Gminy Wojaszówka Pan Sławomir Stefański, Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku Pani Teresa Guzy, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Pan Kamil Mendocha, Prezes Towarzystwa Sportowego „Pro - Familia" Pan Jerzy Kaleta oraz sędziowie zawodów: Pan Henryk Oleksiuk, Pan Mieczysław Niemiec i Pan Zbigniew Wajda.


Fundatorami nagród głównych byli: Starostwo Powiatowe w Strzyżowie, Starostwo Powiatowe w Krośnie, Urząd Gminy we Frysztaku, Urząd Gminy w Wojaszówce, Urząd Gminy w Jaśle i GOKiR w Wojaszówce. Zawody zostały także dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

 

Sponsorzy głowni: ORLEN Południe S.A. PGNiG SANOK, ZPRE - Jedlicze, RBDiM - Krosno, Inwentech Group, Sklepy Zielony Koszyk. Pozostali sponsorzy, patronaci i przyjaciele Turnieju: LGD STRZYŻÓW, EBA Krosno, PRiD Krosno, Invest Profil Bajdy, Luks Granit - Ustrobna, Krosoft Krosno, Max Stone Bratkówka, Nowy Styl Group, Połoniny Iwoniczanka, Delikatesy Centrum - Frysztak, Uzdrowisko Rymanów S.A., Firma Budowlana  Drogoń Frysztak, Delikatesy Groszek - Bratkówka,  Piekarnia Żaneta - Krasowscy Bajdy, AGET BHP Krosno, SPORT4U - Frysztak, Duet - Ustrobna, Oberża Krosno, Ekomax - Wolica i Huty Szkła w Jaśle.

Galeria zdjęć z imprezy dostępna jest na stronie Organizatora turnieju pod adresem internetowym: www.pro-familia.net.

[Inf. p. J. Kaleta, zdjęcie www.pro-familia.net - oprac. A. Zielińska]

Data dodania: 15-06-2018
liczba wyświetleń: 231

Pozostałe kategorie