wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze” zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w powiatowym konkursie poetyckim im. Zbigniewa Herberta „Niepodległość to wyzwanie” pod patronatem Starosty Strzyżowskiego Robert Godka   |   Termin nadsyłania prac konkursowych (wierszy) upływa 14 września 2018 r.   |   Więcej informacji https://www.facebook.com/PCKiTWisniowa/   |   Ruszył wakacyjny sezon na basenach kąpielowych GOSiR we Frysztaku   |   Ciekawą ofertę wakacyjną dla mieszkańców i turystów przygotowały ośrodki sportowe i rekreacyjne, gospodarstwa agroturystyczne i ośrodki kultury z naszego powiatu   |   7 lipca br. na stadionie sportowym w Strzyżowie odbędzie się Piknik Wolności i Solidarności; gwiazdą wieczoru będzie Marek Piekarczyk   |   22 lipca 2018 r. zapraszamy z kolei do parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej na koncert „Powiat dla Mieszkańców” z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę; podczas pikniku wystąpi m.in. rzeszowski zespół „Pectus”   |   Trwają zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków drogami powiatu strzyżowskiego


4 lipca br. Strzyżów będzie gościć uczestników 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze w tym dniu przejadą do południa przez Strzyżów w I etapie, zaś po południu wyruszą ze strzyżowskiego Rynku w trasę II etapu.


Trasa pierwszego etapu przebiegać będzie z Sanoka do Sędziszowa Młp. W godzinach przedpołudniowych (ok. godz. 11.) kolarze wjadą na teren powiatu w Godowej i w Strzyżowie na rondzie przy ul. Mostowej skręcą do Rynku i stąd ulicą Łukasiewicza i Leśną do Pstrągowej w kierunku Sędziszowa. W strzyżowskim Rynku zaplanowano premię specjalną, a na szczycie podjazdu w ul. Leśną oraz w Pstrągowej zaplanowano górskie premie.


Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na godz. 17. zaplanowano na strzyżowskim Rynku dekorację najlepszej ekipy w klasyfikacji drużynowej i prezentację liderów wszystkich klasyfikacji. O godz. 17.55 nastąpi start honorowy do II etapu Wyścigu. Kolarze najpierw ze startu honorowego ulicami 1 Maja, Łukasiewicza, 100-lecia, Przekopną, a potem z Rynku ze startu ostrego wyruszą w stronę Krosna przez Dobrzechów i Wysoką Strzyżowską. O godz. 18.10 odbędzie się w Rynku Mini Wyścig „Solidarności" a potem dekoracja zwycięzców.


Następnego dnia (5 lipca) kolarze będą rywalizować na II etapie z Jasła do Stalowej Woli i trasa etapu również będzie prowadzić drogami w powiecie strzyżowskim. Od Lubli, przez Twierdzę i Frysztak, gdzie na ul. Frysztackiego zaplanowano premię specjalną i premię górską, potem przez Wiśniową (również premia specjalna przy Urzędzie Gminy) i Szufnarową (premia górska) do Wielopola Skrzyńskiego i dalej do Ropczyc.


W związku z przejazdem peletonu i ekip logistycznych policja i strażacy zabezpieczać będą drogi dojazdowe i doraźnie kierować ruchem drogowym. W związku z powyższym mogą nastąpić czasowe wykluczenia z ruchu niektórych dróg, co spowoduje utrudnienia dla kierowców.


opr. W. Plezia 

Data dodania: 03-07-2018
liczba wyświetleń: 126

Pozostałe kategorie