wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W 2019 r. mieszkańcy naszego powiatu mają możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w następujących punktach:   |   - mobilnym czynnym w godzinach od 7.30 do 11.30 w przeciętnym wymiarze 1 dnia w tygodniu w każdej gminie (Niebylec - poniedziałek, Wiśniowa - wtorek, Czudec - środa, Frysztak - czwartek, Strzyżów - piątek)   |   - stałym, mający swą siedzibę w budynku Administracji ZOZ w Strzyżowie przy ul. Dąbrowskiego 10, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 12.00
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków drogami powiatu strzyżowskiego


4 lipca br. Strzyżów będzie gościć uczestników 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze w tym dniu przejadą do południa przez Strzyżów w I etapie, zaś po południu wyruszą ze strzyżowskiego Rynku w trasę II etapu.


Trasa pierwszego etapu przebiegać będzie z Sanoka do Sędziszowa Młp. W godzinach przedpołudniowych (ok. godz. 11.) kolarze wjadą na teren powiatu w Godowej i w Strzyżowie na rondzie przy ul. Mostowej skręcą do Rynku i stąd ulicą Łukasiewicza i Leśną do Pstrągowej w kierunku Sędziszowa. W strzyżowskim Rynku zaplanowano premię specjalną, a na szczycie podjazdu w ul. Leśną oraz w Pstrągowej zaplanowano górskie premie.


Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na godz. 17. zaplanowano na strzyżowskim Rynku dekorację najlepszej ekipy w klasyfikacji drużynowej i prezentację liderów wszystkich klasyfikacji. O godz. 17.55 nastąpi start honorowy do II etapu Wyścigu. Kolarze najpierw ze startu honorowego ulicami 1 Maja, Łukasiewicza, 100-lecia, Przekopną, a potem z Rynku ze startu ostrego wyruszą w stronę Krosna przez Dobrzechów i Wysoką Strzyżowską. O godz. 18.10 odbędzie się w Rynku Mini Wyścig „Solidarności" a potem dekoracja zwycięzców.


Następnego dnia (5 lipca) kolarze będą rywalizować na II etapie z Jasła do Stalowej Woli i trasa etapu również będzie prowadzić drogami w powiecie strzyżowskim. Od Lubli, przez Twierdzę i Frysztak, gdzie na ul. Frysztackiego zaplanowano premię specjalną i premię górską, potem przez Wiśniową (również premia specjalna przy Urzędzie Gminy) i Szufnarową (premia górska) do Wielopola Skrzyńskiego i dalej do Ropczyc.


W związku z przejazdem peletonu i ekip logistycznych policja i strażacy zabezpieczać będą drogi dojazdowe i doraźnie kierować ruchem drogowym. W związku z powyższym mogą nastąpić czasowe wykluczenia z ruchu niektórych dróg, co spowoduje utrudnienia dla kierowców.


opr. W. Plezia 

Data dodania: 03-07-2018
liczba wyświetleń: 600

Pozostałe kategorie