wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W sobotę 15 września o godz. 11.30 na Rynku w Strzyżowie odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie   |   W programie m.in: złożenie meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wręczenie sztandaru, okolicznościowe wystąpienia, defilada kompanii honorowych   |   Uroczystość poprzedzi Msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała, która rozpocznie się o godz. 10.00   |   W ramach imprezy przewidziano także pokazy m.in.: wyposażenia pojazdów policyjnych, patroli konnych, zestawu edukacyjnego Autochodzik, motocykla Harley, a także stoiska informacyjno-prewencyjne   |   18 września br. (wtorek) podczas sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostaną stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. J. Przecławczyka – Dąbrowskiego   |   W roku bieżącym przyznano 166 stypendiów, w tym 70 w kategorii absolwenci gimnazjów, 59 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 3 w kategorii uczniowie/absolwenci, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, 32 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 2 w kategorii Absolwent Roku   |   Na sobotę (15.09) w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie zaplanowano koncert pt. „Niepodległość w sercach pokoleń”   |   W programie m.in.: poezja autorstwa członków Kręgu Twórczego „Arche”, pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów Studia Piosenki DK „Sokół” oraz koncert kapeli góralskiej „Ondraszki”   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza w niedzielę (16.09) na film krótkometrażowy „W imię Wolności” i spotkanie „Czudec Moja Mała Ojczyzna” w ramach „Lekcji Historii”
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków drogami powiatu strzyżowskiego


4 lipca br. Strzyżów będzie gościć uczestników 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze w tym dniu przejadą do południa przez Strzyżów w I etapie, zaś po południu wyruszą ze strzyżowskiego Rynku w trasę II etapu.


Trasa pierwszego etapu przebiegać będzie z Sanoka do Sędziszowa Młp. W godzinach przedpołudniowych (ok. godz. 11.) kolarze wjadą na teren powiatu w Godowej i w Strzyżowie na rondzie przy ul. Mostowej skręcą do Rynku i stąd ulicą Łukasiewicza i Leśną do Pstrągowej w kierunku Sędziszowa. W strzyżowskim Rynku zaplanowano premię specjalną, a na szczycie podjazdu w ul. Leśną oraz w Pstrągowej zaplanowano górskie premie.


Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na godz. 17. zaplanowano na strzyżowskim Rynku dekorację najlepszej ekipy w klasyfikacji drużynowej i prezentację liderów wszystkich klasyfikacji. O godz. 17.55 nastąpi start honorowy do II etapu Wyścigu. Kolarze najpierw ze startu honorowego ulicami 1 Maja, Łukasiewicza, 100-lecia, Przekopną, a potem z Rynku ze startu ostrego wyruszą w stronę Krosna przez Dobrzechów i Wysoką Strzyżowską. O godz. 18.10 odbędzie się w Rynku Mini Wyścig „Solidarności" a potem dekoracja zwycięzców.


Następnego dnia (5 lipca) kolarze będą rywalizować na II etapie z Jasła do Stalowej Woli i trasa etapu również będzie prowadzić drogami w powiecie strzyżowskim. Od Lubli, przez Twierdzę i Frysztak, gdzie na ul. Frysztackiego zaplanowano premię specjalną i premię górską, potem przez Wiśniową (również premia specjalna przy Urzędzie Gminy) i Szufnarową (premia górska) do Wielopola Skrzyńskiego i dalej do Ropczyc.


W związku z przejazdem peletonu i ekip logistycznych policja i strażacy zabezpieczać będą drogi dojazdowe i doraźnie kierować ruchem drogowym. W związku z powyższym mogą nastąpić czasowe wykluczenia z ruchu niektórych dróg, co spowoduje utrudnienia dla kierowców.


opr. W. Plezia 

Data dodania: 03-07-2018
liczba wyświetleń: 287

Pozostałe kategorie