wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

„Kryształowe Serca” dla pielęgniarek ze strzyżowskiego szpitala

Halina Wilusz i Halina Zaremba, pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Strzyżowie zostały uhonorowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie nagrodą „Kryształowego Serca". To honorowe wyróżnienie przyznawane jest przez samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych na wniosek koleżanek z pracy m.in. za wykazywanie się w pracy etyką, dążeniem do własnego rozwoju zawodowego, a  przede wszystkim za pełną empatii postawę wobec współpracowników, przełożonych i pacjentów. 1 sierpnia 2018 r. nagrodzone pielęgniarki odebrały gratulacje i życzenia od  członków Zarządu Powiatu Strzyżowskiego oraz dyplomy i nagrody finansowe przyznane przez Dyrekcję Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie.

W 2018 r. za etyczną pracę i empatyczną postawę Kapituła Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie przyznała 50 „Kryształowych Serc" pielęgniarkom i położnym z całego województwa. Wśród odznaczonych znalazły się dwie pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Strzyżowie - Panie: Halina Wilusz i Halina Zaremba, zgłoszone do nagrody przez koleżanki ze strzyżowskiego Szpitala.

Halina Zaremba z Godowej wykonuje zawód pielęgniarki od ponad 38 lat. Obecnie pracuje w Izbie Przyjęć Szpitala Powiatowego w Strzyżowie. Jest osobą sumienną, otwartą na problemy innych oraz chętną do pomocy wszystkim potrzebującym. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta.

Druga z nagrodzonych, Halina Wilusz z Wysokiej Strzyżowskiej ma za sobą 35 lat pracy, którą rozpoczęła 1 września 1983 r. w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie na Oddziale Noworodków, obecnie zaś pracuje na Oddziale Wewnętrznym.

W zawodzie pielęgniarki liczy się spostrzegawczość, wrażliwość i  szybkość działania - mówi Halina Wilusz. Szczególnie jest to ważne, gdy ma się pod opieką małego pacjenta, który nic nie powie, a takim jest noworodek, sygnalizujący swoje potrzeby płaczem. Trzeba być życzliwym na potrzeby drugiego człowieka i posiadać dar empatii. Zawód pielęgniarki daje dużo satysfakcji zwłaszcza wtedy, gdy pacjent jest zadowolony z opieki. Jest to praca bardzo odpowiedzialna i wymagająca ciągłego dokształcania, uczestnictwa w szkoleniach, kursach specjalistycznych. Pielęgniarka musi być opanowana i spokojna, bo nasz spokój daje pacjentom poczucie bezpieczeństwa, a jest to jeden z warunków szybkiego powrotu do zdrowia.

1 sierpnia 2018 r. z nagrodzonymi pielęgniarkami, Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie Bolesławem Kazalskim i p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa​ lek. med. Marcinem Ziębą spotkali się członkowie Zarządu Powiatu Strzyżowskiego, którzy podziękowali Paniom za profesjonalizm i życzyli satysfakcji z wyjątkowo odpowiedzialnej misji pełnionej na rzecz pacjenta. Składając gratulacje, Wicestarosta Strzyżowski Jan Stodolak podkreślił m.in. znaczącą rolę usług medycznych średniego personelu medycznego jako osób, które bezpośrednio pracują przy łóżku pacjentów. W związku z przypadającą w tym dniu 74. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego przypomniano również o pięknej roli polskich pielęgniarek w najważniejszych wydarzeniach w polskiej historii.

[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]

Data dodania: 02-08-2018
liczba wyświetleń: 412

Pozostałe kategorie