wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Powiat Strzyżowski oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Żyznowie zapraszają na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy żyznowskich Żołnierzy Niezłomnych   |   Uroczystość odbędzie 19 sierpnia 2018 r. przy kościele parafialnym w Żyznowie; początek godz. 16.00   |   Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej   |   Na niedzielę (19.08) zaplanowano również Dożynki Gminy Strzyżów przy świetlicy wiejskiej w Godowej oraz Dożynki Gminy Wiśniowa w Pstrągówce   |   W gminach Czudec (plac przy ZS w Pstrągowej), Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (stadion sportowy w Niebylcu) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej – 15 sierpnia br.   |   9 września br. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej będą miały miejsce Dożynki Powiatu Strzyżowskiego   |   Zakończono modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Trwają prace związane z rozbudową Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   Projekt modernizacji szpitala przewiduje m.in. wykonanie połączenia wszystkich budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, uruchomienie nowych usług w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie mający na celu budowę farm fotowoltaicznych przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie, Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzyżowie wybrany został do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020   |   Przewidywany okres wdrożenia projektu to lata 2018 - 2020
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

„Kryształowe Serca” dla pielęgniarek ze strzyżowskiego szpitala

Halina Wilusz i Halina Zaremba, pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Strzyżowie zostały uhonorowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie nagrodą „Kryształowego Serca". To honorowe wyróżnienie przyznawane jest przez samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych na wniosek koleżanek z pracy m.in. za wykazywanie się w pracy etyką, dążeniem do własnego rozwoju zawodowego, a  przede wszystkim za pełną empatii postawę wobec współpracowników, przełożonych i pacjentów. 1 sierpnia 2018 r. nagrodzone pielęgniarki odebrały gratulacje i życzenia od  członków Zarządu Powiatu Strzyżowskiego oraz dyplomy i nagrody finansowe przyznane przez Dyrekcję Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie.

W 2018 r. za etyczną pracę i empatyczną postawę Kapituła Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie przyznała 50 „Kryształowych Serc" pielęgniarkom i położnym z całego województwa. Wśród odznaczonych znalazły się dwie pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Strzyżowie - Panie: Halina Wilusz i Halina Zaremba, zgłoszone do nagrody przez koleżanki ze strzyżowskiego Szpitala.

Halina Zaremba z Godowej wykonuje zawód pielęgniarki od ponad 38 lat. Obecnie pracuje w Izbie Przyjęć Szpitala Powiatowego w Strzyżowie. Jest osobą sumienną, otwartą na problemy innych oraz chętną do pomocy wszystkim potrzebującym. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta.

Druga z nagrodzonych, Halina Wilusz z Wysokiej Strzyżowskiej ma za sobą 35 lat pracy, którą rozpoczęła 1 września 1983 r. w Szpitalu Powiatowym w Strzyżowie na Oddziale Noworodków, obecnie zaś pracuje na Oddziale Wewnętrznym.

W zawodzie pielęgniarki liczy się spostrzegawczość, wrażliwość i  szybkość działania - mówi Halina Wilusz. Szczególnie jest to ważne, gdy ma się pod opieką małego pacjenta, który nic nie powie, a takim jest noworodek, sygnalizujący swoje potrzeby płaczem. Trzeba być życzliwym na potrzeby drugiego człowieka i posiadać dar empatii. Zawód pielęgniarki daje dużo satysfakcji zwłaszcza wtedy, gdy pacjent jest zadowolony z opieki. Jest to praca bardzo odpowiedzialna i wymagająca ciągłego dokształcania, uczestnictwa w szkoleniach, kursach specjalistycznych. Pielęgniarka musi być opanowana i spokojna, bo nasz spokój daje pacjentom poczucie bezpieczeństwa, a jest to jeden z warunków szybkiego powrotu do zdrowia.
 

1 sierpnia 2018 r. z nagrodzonymi pielęgniarkami, Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie Bolesławem Kazalskim i p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa​ lek. med. Marcinem Ziębą spotkali się członkowie Zarządu Powiatu Strzyżowskiego, którzy podziękowali Paniom za profesjonalizm i życzyli satysfakcji z wyjątkowo odpowiedzialnej misji pełnionej na rzecz pacjenta. Składając gratulacje, Wicestarosta Strzyżowski Jan Stodolak podkreślił m.in. znaczącą rolę usług medycznych średniego personelu medycznego jako osób, które bezpośrednio pracują przy łóżku pacjentów. W związku z przypadającą w tym dniu 74. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego przypomniano również o pięknej roli polskich pielęgniarek w najważniejszych wydarzeniach w polskiej historii.

[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]

Data dodania: 02-08-2018
liczba wyświetleń: 174

Pozostałe kategorie