wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Nowe boiska sportowe przy szkołach średnich w Strzyżowie

Trzy boiska do uprawiania sportów zespołowych, dwa obiekty lekkoatletyczne, kort tenisowy, krzesełka dla widowni - taki kompleks sportowy mają teraz do dyspozycji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Prace budowlane trwały od 12 października 2017 r. do 4 lipca 2018 r., a prowadziła je warszawska firma Gardenia Sport Sp. z o.o. Koszt modernizacji obiektów sportowych wyniósł 1 221 343,53 zł.

To wszystko z myślą o wszechstronnym rozwoju młodzieży. Drodzy młodzi przyjaciele zapraszamy na start w biegu po sukces - mówi Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski.

W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie powstały: boisko do piłki ręcznej, 2 boiska do piłki siatkowej, bieżnia lekkoatletyczna 4- torowa, prosta o długości 100 m oraz skocznia z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku, przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie zaś nowoczesny kort tenisowy, przy którym zamontowano 40 krzesełek dla widowni. Wszystkie obiekty pokryte zostały nawierzchnią sztuczną - poliuretanową, co pozwoli dostosować je do obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Na terenie kompleksu sportowego zainstalowano także 8 masztów oświetlenia boisk oraz kamery monitorujące. Nowe obiekty sportowe, wykorzystywane na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, będą służyły również do przeprowadzenia rozgrywek i zawodów o zasięgu międzyszkolnym, powiatowym i wojewódzkim.

3 sierpnia 2018 r. odbył się odbiór prac budowlanych związanych z przebudową boisk sportowych przy szkołach średnich w Strzyżowie. W odbiorze prac udział wzięli: Wicestarosta Strzyżowski Pan Jan Stodolak, Sekretarz Powiatu Strzyżowskiego Pan Jacek Boho, Zofia Zając Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Agnieszka Król Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, Wojciech Gątarski inspektor ds. zamówień publicznych i Jerzy Armata Kierownik Wydziału Inwestycji i Programów Pomocowych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie oraz przedstawiciele Wykonawcy - firmy Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.

Wartość robót zamknęła się w kwocie 1 221 343,53 zł, w tym 488 600 zł stanowiło dofinasowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Pozostała kwota pokryta została zaś z budżetu powiatu strzyżowskiego.


[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]

 

Data dodania: 06-08-2018
liczba wyświetleń: 298

Pozostałe kategorie