wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Powiat Strzyżowski oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Żyznowie zapraszają na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy żyznowskich Żołnierzy Niezłomnych   |   Uroczystość odbędzie 19 sierpnia 2018 r. przy kościele parafialnym w Żyznowie; początek godz. 16.00   |   Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej   |   Na niedzielę (19.08) zaplanowano również Dożynki Gminy Strzyżów przy świetlicy wiejskiej w Godowej oraz Dożynki Gminy Wiśniowa w Pstrągówce   |   W gminach Czudec (plac przy ZS w Pstrągowej), Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (stadion sportowy w Niebylcu) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej – 15 sierpnia br.   |   9 września br. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej będą miały miejsce Dożynki Powiatu Strzyżowskiego   |   Zakończono modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Trwają prace związane z rozbudową Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   Projekt modernizacji szpitala przewiduje m.in. wykonanie połączenia wszystkich budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, uruchomienie nowych usług w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie mający na celu budowę farm fotowoltaicznych przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie, Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzyżowie wybrany został do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020   |   Przewidywany okres wdrożenia projektu to lata 2018 - 2020
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Nowe boiska sportowe przy szkołach średnich w Strzyżowie

Trzy boiska do uprawiania sportów zespołowych, dwa obiekty lekkoatletyczne, kort tenisowy, krzesełka dla widowni - taki kompleks sportowy mają teraz do dyspozycji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Prace budowlane trwały od 12 października 2017 r. do 4 lipca 2018 r., a prowadziła je warszawska firma Gardenia Sport Sp. z o.o. Koszt modernizacji obiektów sportowych wyniósł 1 221 343,53 zł.

To wszystko z myślą o wszechstronnym rozwoju młodzieży. Drodzy młodzi przyjaciele zapraszamy na start w biegu po sukces - mówi Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski.

W ramach inwestycji przy Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie powstały: boisko do piłki ręcznej, 2 boiska do piłki siatkowej, bieżnia lekkoatletyczna 4- torowa, prosta o długości 100 m oraz skocznia z rozbiegiem do skoku w dal i trójskoku, przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie zaś nowoczesny kort tenisowy, przy którym zamontowano 40 krzesełek dla widowni. Wszystkie obiekty pokryte zostały nawierzchnią sztuczną - poliuretanową, co pozwoli dostosować je do obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Na terenie kompleksu sportowego zainstalowano także 8 masztów oświetlenia boisk oraz kamery monitorujące. Nowe obiekty sportowe, wykorzystywane na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, będą służyły również do przeprowadzenia rozgrywek i zawodów o zasięgu międzyszkolnym, powiatowym i wojewódzkim.

3 sierpnia 2018 r. odbył się odbiór prac budowlanych związanych z przebudową boisk sportowych przy szkołach średnich w Strzyżowie. W odbiorze prac udział wzięli: Wicestarosta Strzyżowski Pan Jan Stodolak, Sekretarz Powiatu Strzyżowskiego Pan Jacek Boho, Zofia Zając Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Agnieszka Król Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, Wojciech Gątarski inspektor ds. zamówień publicznych i Jerzy Armata Kierownik Wydziału Inwestycji i Programów Pomocowych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie oraz przedstawiciele Wykonawcy - firmy Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.

Wartość robót zamknęła się w kwocie 1 221 343,53 zł, w tym 488 600 zł stanowiło dofinasowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Pozostała kwota pokryta została zaś z budżetu powiatu strzyżowskiego.


[Inf. i zdjęcie A. Zielińska]

 

Data dodania: 06-08-2018
liczba wyświetleń: 125

Pozostałe kategorie