wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Gospodarka i rolnictwo

Sieć światłowodowa do wszystkich miejscowości i gospodarstw domowych w powiecie strzyżowskim

Firma Voice Net S.A. realizuje m.in. na terenie powiatu strzyżowskiego projekt mający na celu budowę sieci światłowodowej, która umożliwi dostarczenie do gospodarstw domowych oraz instytucji usług szerokopasmowych. Aktualnie mieszkańców powiatu odwiedzają przedstawiciele z legitymacją Voice Net S.A., którzy zbierają zgody na wykonanie podłączenia instalacji światłowodowych do gospodarstwach domowych we wszystkich miejscowościach.


Samo wyrażenie zgody nie oznacza zawarcia umowy o świadczenie usług. Zgoda właściciela posesji jest konieczna do wykonania przyłącza, przez które mogą być w przyszłości świadczone ww. usługi. Przyłącze światłowodowe do danego budynku jest darmowe, dzięki dofinansowaniu projektu z programów UE oraz wkładowi własnemu firmy Voice Net. Łącze światłowodowe umożliwi zaś korzystanie z różnorodnych usług niedostępnych do tej pory dla wielu mieszkańców powiatu strzyżowskiego, w tym np. dostępu do internetu o wysokiej przepustowości (nawet 100/100 Mbps), kanałów telewizyjnych oferowanych przez różnych operatorów, telefonu i in Należy podkreślić, że z wybudowanego w ramach realizowanego projektu przyłącza będzie mógł korzystać każdy operator, który będzie miał chęć świadczyć usługi dla danego gospodarstwa domowego. W sytuacji gdy ktoś obecnie nie wyrazi zgody na przyłączenie światłowodu do swojego domu lub mieszkania, przyłącze takie będzie mogło zostać wykonane w przyszłości, ale już odpłatnie za ok. 2.200 zł.  Wraz z formularzami zgod na wykonanie przyłączy światłowodowych mieszkańcy są proszeni również o wypełnienie ankiet, które pozwolą w przyszłości na dostosowanie ofert operatorów do przedstawionych wymagań i potrzeb.


Inwestycja w sieć światłowodową m.in. na terenie powiatu strzyżowskiego niesie ogromne korzyści dla mieszkańców miejscowości, w których realizowany będzie projekt, które porównać można z powszechną telefonizacją obszaru powiatu strzyżowskiego w latach 90-tych XX w. Ważnym jest, aby wszyscy mieszkańcy wyrażali zgodę na przejście kabla światłowodowego i wykonanie przyłączy. Dzięki temu bowiem sieć światłowodowa obejmie wszystkie gospodarstwa domowe, likwidując istniejące na naszym terenie luki w dostępie do nowoczesnej infrastruktury. Ma to także znaczenie w kontekście przeciwdziałania bezrobociu i rozwoju rynku pracy, na którym coraz częściej pojawiają się podmioty działające w ramach tzw. gospodarki cyfrowej.

 


[inf. Voice Net S.A.]

Data dodania: 06-08-2018
liczba wyświetleń: 263

Pozostałe kategorie