wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Powiat Strzyżowski oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Żyznowie zapraszają na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy żyznowskich Żołnierzy Niezłomnych   |   Uroczystość odbędzie 19 sierpnia 2018 r. przy kościele parafialnym w Żyznowie; początek godz. 16.00   |   Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej   |   Na niedzielę (19.08) zaplanowano również Dożynki Gminy Strzyżów przy świetlicy wiejskiej w Godowej oraz Dożynki Gminy Wiśniowa w Pstrągówce   |   W gminach Czudec (plac przy ZS w Pstrągowej), Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (stadion sportowy w Niebylcu) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej – 15 sierpnia br.   |   9 września br. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej będą miały miejsce Dożynki Powiatu Strzyżowskiego   |   Zakończono modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Trwają prace związane z rozbudową Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   Projekt modernizacji szpitala przewiduje m.in. wykonanie połączenia wszystkich budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, uruchomienie nowych usług w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie mający na celu budowę farm fotowoltaicznych przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie, Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzyżowie wybrany został do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020   |   Przewidywany okres wdrożenia projektu to lata 2018 - 2020
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Gospodarka i rolnictwo

Sieć światłowodowa do wszystkich miejscowości i gospodarstw domowych w powiecie strzyżowskim

Firma Voice Net S.A. realizuje m.in. na terenie powiatu strzyżowskiego projekt mający na celu budowę sieci światłowodowej, która umożliwi dostarczenie do gospodarstw domowych oraz instytucji usług szerokopasmowych. Aktualnie mieszkańców powiatu odwiedzają przedstawiciele z legitymacją Voice Net S.A., którzy zbierają zgody na wykonanie podłączenia instalacji światłowodowych do gospodarstwach domowych we wszystkich miejscowościach.


Samo wyrażenie zgody nie oznacza zawarcia umowy o świadczenie usług. Zgoda właściciela posesji jest konieczna do wykonania przyłącza, przez które mogą być w przyszłości świadczone ww. usługi. Przyłącze światłowodowe do danego budynku jest darmowe, dzięki dofinansowaniu projektu z programów UE oraz wkładowi własnemu firmy Voice Net. Łącze światłowodowe umożliwi zaś korzystanie z różnorodnych usług niedostępnych do tej pory dla wielu mieszkańców powiatu strzyżowskiego, w tym np. dostępu do internetu o wysokiej przepustowości (nawet 100/100 Mbps), kanałów telewizyjnych oferowanych przez różnych operatorów, telefonu i in Należy podkreślić, że z wybudowanego w ramach realizowanego projektu przyłącza będzie mógł korzystać każdy operator, który będzie miał chęć świadczyć usługi dla danego gospodarstwa domowego. W sytuacji gdy ktoś obecnie nie wyrazi zgody na przyłączenie światłowodu do swojego domu lub mieszkania, przyłącze takie będzie mogło zostać wykonane w przyszłości, ale już odpłatnie za ok. 2.200 zł.  Wraz z formularzami zgod na wykonanie przyłączy światłowodowych mieszkańcy są proszeni również o wypełnienie ankiet, które pozwolą w przyszłości na dostosowanie ofert operatorów do przedstawionych wymagań i potrzeb.


Inwestycja w sieć światłowodową m.in. na terenie powiatu strzyżowskiego niesie ogromne korzyści dla mieszkańców miejscowości, w których realizowany będzie projekt, które porównać można z powszechną telefonizacją obszaru powiatu strzyżowskiego w latach 90-tych XX w. Ważnym jest, aby wszyscy mieszkańcy wyrażali zgodę na przejście kabla światłowodowego i wykonanie przyłączy. Dzięki temu bowiem sieć światłowodowa obejmie wszystkie gospodarstwa domowe, likwidując istniejące na naszym terenie luki w dostępie do nowoczesnej infrastruktury. Ma to także znaczenie w kontekście przeciwdziałania bezrobociu i rozwoju rynku pracy, na którym coraz częściej pojawiają się podmioty działające w ramach tzw. gospodarki cyfrowej.

 


[inf. Voice Net S.A.]

Data dodania: 06-08-2018
liczba wyświetleń: 47

Pozostałe kategorie