wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Nowe miejsca przystankowe w Dobrzechowie

Zarząd Powiatu Strzyżowskiego nie tylko konsekwentnie inwestuje w bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego poprzez budowę kolejnych odcinków chodników w ciągu dróg powiatowych, ale także popiera inicjatywy zgłaszane przez mieszkańców powiatu strzyżowskiego, nie leżące w jego kompetencji. Jednym z takich postulatów długo wyczekiwanym przez mieszkańców Dobrzechowa i Markuszowej było utworzenie miejsc przystankowych przy drodze wojewódzkiej nr 988 Babica - Warzyce w górnej części Dobrzechowa. Urzeczywistnienie tego pomysłu stało się możliwe dzięki pozytywnej decyzji Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla oraz działaniom podjętym przez Zarząd Powiatu.

Szanowni mieszkańcy Dobrzechowa i Markuszowej ... Z satysfakcją pragnę poinformować, że dzięki szybkiej decyzji Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla mamy długo oczekiwane miejsca przystankowe w górnej części Dobrzechowa. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim osobom, które poparły inicjatywę i działania Zarządu Powiatu Strzyżowskiego. Szczególne uznanie kieruję do Pana Bronisława Zdona, który z wielkim zaangażowaniem podszedł do tej ważnej sprawy - mówi Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski.

Z realizacji tego przedsięwzięcia z pewnością cieszą się dziś mieszkańcy Dobrzechowa i Markuszowej, którzy od dawna zabiegali o utworzenie miejsc przystankowych w górnej części Dobrzechowa. Te nowe miejsca przystankowe w kierunku Strzyżowa i Krosna położone są bowiem między kościołem parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie a Zespołem Szkół w Dobrzechowie. Ich umiejscowienie stanowi olbrzymie udogodnienie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży oraz starszych mieszkańców Dobrzechowa.

[Inf. i zdjęcie - A. Zielińska]

Data dodania: 03-10-2018
liczba wyświetleń: 141

Pozostałe kategorie