wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W 2019 r. mieszkańcy naszego powiatu mają możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w następujących punktach:   |   - mobilnym czynnym w godzinach od 7.30 do 11.30 w przeciętnym wymiarze 1 dnia w tygodniu w każdej gminie (Niebylec - poniedziałek, Wiśniowa - wtorek, Czudec - środa, Frysztak - czwartek, Strzyżów - piątek)   |   - stałym, mający swą siedzibę w budynku Administracji ZOZ w Strzyżowie przy ul. Dąbrowskiego 10, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 12.00   |   Wyciągi narciarskie „Pod Dziedzicem” w Gogołowie oraz „OazaSki w Strzyżowie” zapoczątkowały sezon narciarski 2018/2019
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Nowe miejsca przystankowe w Dobrzechowie

Zarząd Powiatu Strzyżowskiego nie tylko konsekwentnie inwestuje w bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego poprzez budowę kolejnych odcinków chodników w ciągu dróg powiatowych, ale także popiera inicjatywy zgłaszane przez mieszkańców powiatu strzyżowskiego, nie leżące w jego kompetencji. Jednym z takich postulatów długo wyczekiwanym przez mieszkańców Dobrzechowa i Markuszowej było utworzenie miejsc przystankowych przy drodze wojewódzkiej nr 988 Babica - Warzyce w górnej części Dobrzechowa. Urzeczywistnienie tego pomysłu stało się możliwe dzięki pozytywnej decyzji Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla oraz działaniom podjętym przez Zarząd Powiatu.

Szanowni mieszkańcy Dobrzechowa i Markuszowej ... Z satysfakcją pragnę poinformować, że dzięki szybkiej decyzji Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla mamy długo oczekiwane miejsca przystankowe w górnej części Dobrzechowa. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim osobom, które poparły inicjatywę i działania Zarządu Powiatu Strzyżowskiego. Szczególne uznanie kieruję do Pana Bronisława Zdona, który z wielkim zaangażowaniem podszedł do tej ważnej sprawy - mówi Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski.

Z realizacji tego przedsięwzięcia z pewnością cieszą się dziś mieszkańcy Dobrzechowa i Markuszowej, którzy od dawna zabiegali o utworzenie miejsc przystankowych w górnej części Dobrzechowa. Te nowe miejsca przystankowe w kierunku Strzyżowa i Krosna położone są bowiem między kościołem parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie a Zespołem Szkół w Dobrzechowie. Ich umiejscowienie stanowi olbrzymie udogodnienie zwłaszcza dla dzieci i młodzieży oraz starszych mieszkańców Dobrzechowa.

[Inf. i zdjęcie - A. Zielińska]

Data dodania: 03-10-2018
liczba wyświetleń: 422

Pozostałe kategorie