wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Bo radość jest w nas

Podczas V Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów w ramach Stalowowolskich Dni Seniora 2018 (27-30 września 2018) pierwsze miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych zajął zespół pieśni i tańca „Kłosowianie" a w kategorii solistów Kazimierz Wiśniowski ze Strzyżowa. Drugie miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych przypadł grupie śpiewaczej „Barwy Jesieni".


Jury w składzie: Jerzy Dynia - przewodniczący, Tomasz Nowak, Bartosz Kanach i Maciej Preizner wysłuchało w dniu 30 września 2018 r. 30 podmiotów wykonawczych i przyznało w kategorii zespołów folklorystycznych I miejsce zespołowi pieśni i tańca „Kłosowianie" ze Strzyżowa. Laureaci pod kierownictwem Anny Proksa-Lenart wykonali na scenie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli suitę tańców rzeszowskich do akompaniamentu akordeonisty Michała Moskwy. II miejsce w tej kategorii przypadło w udziale grupie śpiewaczej „Barwy Jesieni" także ze Strzyżowa, która zaprezentowała kilka ludowych piosenek. W kategorii solistów i duetów pierwsze miejsce zajął Kazimierz Wiśniowski, który zagrał na organkach parę ludowych i popularnych utworów. Kazimierz Wiśniowski i „Kłosowianie" zostali zaproszeni do koncertu galowego. Należy dodać, że nagrodę honorową Grand Prix zdobył Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego „Cantilena" im. Alicji Borowiec Rzeszów.


Przegląd adresowany był do seniorów 60 plus działających w klubach, domach kultury, uniwersytetach trzeciego wieku, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach senioralnych na terenie województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wzieły w nim udział zarówno zespoły artystyczne, jak i wykonawcy indywidualni pragnący zaprezentować swoją pracę artystyczną. Powodzenie Przeglądu, podczas których zaprezentowało się kilkuset seniorskich artystów, pokazuje ich ogromne i piękne zaangażowanie w amatorski ruch artystyczny. Organizatorzy są przekonani, że idea: „Marzenia nie przechodzą na emeryturę" znalazła w pełni swoje miejsce podczas V Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas".


Na zdjęciu Kazimierz Wiśniowski ze Strzyżowa na scenie MDK w Stalowej Woli.


[tekst i fot. W. Plezia]

Data dodania: 05-10-2018
liczba wyświetleń: 58

Pozostałe kategorie