wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 11 listopada br. – powiatowo – gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzyżowie   |   W programie m.in. Msza św. w intencji Ojczyzny,   |   - złożenie kwiatów pod pomnikami: Pamięci Ofiar Stalinizmu i Krzyżem Katyńskim oraz Żołnierzy Poległych w I i II wojnie światowej (cmentarz św. Michała), Niepodległości (Rynek) oraz Marszałka J. Piłsudskiego i Walk Niepodległościowych (plac DK „Sokół”)   |   - występ artystyczny „Piękna nasza Polska cała” – w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie,   |   - XII Patriotyczne Spotkania Chóralne „Z pieśnią ku Wolności” w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie   |   Podczas tegorocznej edycji Spotkań Chóralnych wystąpią: „Magnificat” z Dobrzechowa, , Chór Męski „Echo” z Wiśniowej, „Sanctus” z Gogołowa, „Harfa” z Niewodnej, „Sursum Corda z Grodziska, Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej oraz Chór Parafialny z Izdebek   |   Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się także w Czudcu, Frysztaku, Niebylcu i Wiśniowej   |   Zachęcamy do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag państwowych na naszych domach i uczestnictwo w uroczystościach
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Medale i odznaczenia dla nauczycieli szkół w powiecie strzyżowskim

W dniu 12 października 2018 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie miała miejsce podniosła uroczystość zorganizowana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości zostały wręczone medale Komisji Edukacji Narodowej i odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców, które otrzymali m.in. nauczyciele szkół w powiecie strzyżowskim.


To nauczycielskie święto, które zaszczyciły swą obecnością: Wojewoda Podkarpacki - Ewa Leniart oraz Podkarpacki Kurator Oświaty - Małgorzata Rauch, zgromadziło wielu nauczycieli z podkarpackich szkół, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli ponadprzeciętne sukcesy edukacyjne i wychowawcze. Wśród nich silną reprezentację stanowili także przedstawiciele oświaty z powiatu strzyżowskiego, co świadczy nie tylko o wielkim potencjale strzyżowskich nauczycieli i ich umiejętności pracy z uczniami, ale także o zaangażowaniu samorządu powiatowego w rozwój lokalnej edukacji.


Wśród nagrodzonych z terenu powiatu strzyżowskiego znaleźli się uhonorowani Medalem Komisji Edukacji Narodowej Maria Koś - kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Strzyżowie i Witold Kuta - powiatowy koordynator sportu, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żarnowej. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Agata Wyciślak - dyrektor SOSW we Frysztaku. Nagrody Kuratora Oświaty w Rzeszowie otrzymał Jan Sopel - dyrektor CKP w Dobrzechowie i Mirosław Czarnik - dyrektor LO w Strzyżowie. Nagrodę Kuratora Oświaty w Rzeszowie oraz tytuł „Nauczyciel wychowujący do wartości" odebrała Violetta Wietecha - nauczyciel LO w Strzyżowie.


[opr. W. Plezia]

Data dodania: 31-10-2018
liczba wyświetleń: 190

Pozostałe kategorie