mapa strony

Z ostatniej chwili
  • Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zatwierdziła listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w 2016 roku w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”   |   Wśród zakwalifikowanych znalazły się zadania przebudowy odcinków dróg powiatowych w m. Wysoka Strzyżowska oraz Niebylec i Konieczkowa wraz z poprawą warunków bezpieczeństwa pieszych   |   Ponad 530 osób wzięło udział w XI Rajdzie Narciarsko-Pieszym o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego zorganizowanym 6 lutego br.   |   Nominacje w 23 edycji ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „AGRO POLSKA” otrzymało 34 przedsiębiorców z Podkarpacia, w tym Marian Wójtowicz, właściciel ekologicznego gospodarstwa z Tułkowic   |   Trwa kwalifikacja wojskowa   |   Na stronie Polskiego Radia Rzeszów można usłyszeć najnowszą, współczesną powieść radiową pt. „Muzyka wysokich traw” autorstwa Jerzego Fąfary, w reżyserii Grzegorza Styły   |   Powieść opowiada o parze młodych studentów, wraz z którymi poprzez opowieści retrospekcyjne o ważnych wydarzeniach odkrywamy historię Strzyżowa   |   Szczegółowe informacje pod linkiem http://www.radio.rzeszow.pl/muzyka-wysokich-traw   |   10 lutego, obchodami środy popielcowej w Kościele Katolickim rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który w tym roku potrwa do 26 marca   |   11 lutego przypada 24. Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Ojca Św. Jana Pawła II   |   12 lutego br. w DK „Sokół” w Strzyżowie będzie można obejrzeć spektakl „Moralność Pani D... „ w wykonaniu Biłgorajskiego Centrum Kultury   |   Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej zaprasza 14.02 do Galerii Miejskiej w Strzyżowie na warsztaty wyjazdowe Muzeum Okręgowego w Rzeszowie pt. „Jak to z tym pieniądzem było...czyli historia pieniądza dla maluchów”
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Most na rzece Wisłok w Babicy zmodernizowany

We wrześniu 2011 r. po prawie czterech miesiącach prac budowlanych do użytku oddany został zmodernizowany most w Babicy. Prace realizowane były w ramach projektu samorządu powiatowego w Strzyżowie  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt inwestycji to prawie 1,3 mln zł.


Początkiem września br. zakończone zostały prace remontowe obiektu mostowego na rzece Wisłok w miejscowości Babica (gmina Czudec). Inwestorem zadania był Zarząd Powiatu w Strzyżowie, a wykonawcą robót wybranym w wyniku postępowania przetargowego firma INTOP S. z. o. o z Tarnobrzega, funkcję inspektora nadzoru budowlanego pełniła zaś firma „W-N-P Consulting" z Sękowej.


W ramach prac modernizacyjnych wykonano m.in.: korpusy podpór, ustroje nośne, łożyska i mechanizmy ruchu przęseł, urządzenia dylatacyjne, odwodnienie i hydroizolację, a także roboty przyobiektowe, zabezpieczające oraz nawierzchniowe. Zmodernizowany most jest obecnie obiektem trójprzęsłowym o pomoście żelbetonowym na stalowym ustroju nośnym opartym na żelbetonowych podporach.


Przebudowa obiektu to kolejna inwestycja Powiatu Strzyżowskiego realizowana w ramach projektów unijnych. Projekt współfinansowany był w 70 procentach ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 i budżetu Powiatu Strzyżowskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 1,3 mln zł.

 

[Zdjęcie i oprac.- A. Zielińska]

Data dodania: 30-09-2011
liczba wyświetleń: 1286

Pozostałe kategorie