mapa strony

Z ostatniej chwili
  • 26 listopada br. wybrano nowe władze samorządu powiatowego w Strzyżowie V kadencji   |   Podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu w głosowaniu tajnym wybrano Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady, Starostę i Wicestarostę Strzyżowskiego oraz członków Zarządu Powiatu   |   Przewodniczącym Rady Powiatu Strzyżowskiego V kadencji drugi raz z rzędu został Pan Marek Jurzysta wybrany do Rady Powiatu z KWW Gospodarni i Samorządni   |   Wiceprzewodniczącymi zostali: Pani Maria Chuchla z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Pan Kazimierz Kania z KW Polskie Stronnictwo Ludowe   |   W wyniku przeprowadzonego głosowania funkcję Starosty Strzyżowskiego objął Pan Robert Godek, a Wicestarosty Pan Jan Stodolak z KW Prawo i Sprawiedliwość   |   Na pozostałych członków Zarządu Powiatu decyzją Rady wybrani zostali: Pan Tadeusz Gruba - KWW Gospodarni i Samorządni, Gmina Niebylec, Pan Marian Złotek - KW Prawo i Sprawiedliwość, Gmina Czudec oraz Pan Piotr Myćka - KW Prawo i Sprawiedliwość, Gmina Wiśniowa   |   W najbliższą niedzielę 30 listopada 2014 r. w gminie Frysztak odbędzie się II tura wyborów na Wójta Gminy Frysztak   |   O stanowisko Wójta Gminy Frysztak ubiegają się: Zdzisław Sarna z KW Prawo i Sprawiedliwość i Jan Ziarnik z KWW Gospodarni i Samorządni   |   Wojewoda Podkarpacki Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosiła ostateczną listę rankingową zadań powiatowych i gminnych proponowanych przez samorządy do realizacji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój w 2015 r.   |   Na liście znalazły dwa zadania zgłoszone przez Powiat Strzyżowski: przebudowa drogi powiatowej Kożuchów –Markuszowa – Oparówka - Wysoka Strzyżowska oraz przebudowa odcinka drogi powiatowej Pstrągowa – Nowa Wieś wraz z poprawą bezpieczeństwa pieszych   |   Odcinek drogi ekspresowej S-19 z Rzeszowa do Babicy znalazł się na liście podstawowej kontraktu terytorialnego dla województwa podkarpackiego negocjowanego z rządem przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla   |   Zadanie zostanie zrealizowane z programów krajowych i unijnych w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020   |   Kontrakt terytorialny dla Podkarpacia ma zostać podpisany do końca listopada br.   |   W sobotę 22 listopada br. otwarta została internetowa baza rodzin Szlachetnej Paczki   |   W gronie potrzebujących znajdują się także rodziny z terenu powiatu strzyżowskiego   |   Szczegółowe informacje na stronie: www.szlachetnapaczka.pl   |   Do 19 grudnia br. w Biurze Powiatowym ARiMR w Strzyżowie można składać wnioski o przyznanie pomocy na przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych   |   Zespół Jazz Band Niebylec obchodzi jubileusz 15 – lecia działalności. Z tej okazji 28 listopada br. w GOK w Niebylcu odbędą się uroczystości jubileuszowe połączone z XI Niebyleckimi Impresjami Jazzowymi
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Most na rzece Wisłok w Babicy zmodernizowany

We wrześniu 2011 r. po prawie czterech miesiącach prac budowlanych do użytku oddany został zmodernizowany most w Babicy. Prace realizowane były w ramach projektu samorządu powiatowego w Strzyżowie  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt inwestycji to prawie 1,3 mln zł.


Początkiem września br. zakończone zostały prace remontowe obiektu mostowego na rzece Wisłok w miejscowości Babica (gmina Czudec). Inwestorem zadania był Zarząd Powiatu w Strzyżowie, a wykonawcą robót wybranym w wyniku postępowania przetargowego firma INTOP S. z. o. o z Tarnobrzega, funkcję inspektora nadzoru budowlanego pełniła zaś firma „W-N-P Consulting" z Sękowej.


W ramach prac modernizacyjnych wykonano m.in.: korpusy podpór, ustroje nośne, łożyska i mechanizmy ruchu przęseł, urządzenia dylatacyjne, odwodnienie i hydroizolację, a także roboty przyobiektowe, zabezpieczające oraz nawierzchniowe. Zmodernizowany most jest obecnie obiektem trójprzęsłowym o pomoście żelbetonowym na stalowym ustroju nośnym opartym na żelbetonowych podporach.


Przebudowa obiektu to kolejna inwestycja Powiatu Strzyżowskiego realizowana w ramach projektów unijnych. Projekt współfinansowany był w 70 procentach ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 i budżetu Powiatu Strzyżowskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 1,3 mln zł.

 

[Zdjęcie i oprac.- A. Zielińska]

liczba wyświetleń 982

Pozostałe kategorie