mapa strony

Z ostatniej chwili
  • 142 uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu strzyżowskiego otrzymało stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka Dąbrowskiego   |   Uroczystość rozdania stypendiów można obejrzeć na internetowej stronie Internetowej Telewizji Południe - www.itvpoludnie.pl   |   Samorząd powiatowy w Strzyżowie zajął 1. miejsce w Polsce w kategorii „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne – inwestycje” oraz 6. w rankingu „Inwestycje w infrastrukturę techniczną” w prestiżowym rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”   |   Rankingi opracowane zostały przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego i Ministerstwa Finansów   |   Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 22 września br. podczas Gali Inwestorów Samorządowych w ramach XIV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach   |   Budowa chodników w Wysokiej Strzyżowskiej i Konieczkowej, przy wsparciu z budżetów gmin: Strzyżów i Niebylec oraz nowa nawierzchnia na drodze w Kobylu przy wsparciu środkami z budżetu   |   Państwa to nowe inwestycje samorządu powiatowego w Strzyżowie planowane do realizacji jeszcze w 2016 r.   |   Koło Łowieckie „Złota Jesień” w Strzyżowie obchodzi jubileusz 70 – lecia działalności
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Most na rzece Wisłok w Babicy zmodernizowany

We wrześniu 2011 r. po prawie czterech miesiącach prac budowlanych do użytku oddany został zmodernizowany most w Babicy. Prace realizowane były w ramach projektu samorządu powiatowego w Strzyżowie  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt inwestycji to prawie 1,3 mln zł.


Początkiem września br. zakończone zostały prace remontowe obiektu mostowego na rzece Wisłok w miejscowości Babica (gmina Czudec). Inwestorem zadania był Zarząd Powiatu w Strzyżowie, a wykonawcą robót wybranym w wyniku postępowania przetargowego firma INTOP S. z. o. o z Tarnobrzega, funkcję inspektora nadzoru budowlanego pełniła zaś firma „W-N-P Consulting" z Sękowej.


W ramach prac modernizacyjnych wykonano m.in.: korpusy podpór, ustroje nośne, łożyska i mechanizmy ruchu przęseł, urządzenia dylatacyjne, odwodnienie i hydroizolację, a także roboty przyobiektowe, zabezpieczające oraz nawierzchniowe. Zmodernizowany most jest obecnie obiektem trójprzęsłowym o pomoście żelbetonowym na stalowym ustroju nośnym opartym na żelbetonowych podporach.


Przebudowa obiektu to kolejna inwestycja Powiatu Strzyżowskiego realizowana w ramach projektów unijnych. Projekt współfinansowany był w 70 procentach ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 i budżetu Powiatu Strzyżowskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 1,3 mln zł.

 

[Zdjęcie i oprac.- A. Zielińska]

Data dodania: 30-09-2011
liczba wyświetleń: 1423

Pozostałe kategorie