mapa strony

Z ostatniej chwili
  • Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku wraz z gronem pedagogicznym oraz dziećmi i młodzieżą serdecznie zapraszają 1 października br. w godz. 14.00 – 17.00 na Dzień Otwarty Ośrodka   |   W programie m.in.: zwiedzenie nowo oddanego pawilonu dydaktyczno - rehabilitacyjnego, zapoznanie się z bieżącą ofertą edukacyjną oraz działalnością Specjalistycznego Punktu Konsultacyjnego SOS, w ramach którego prowadzona jest bezpłatna pomoc doradcza dla rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami rozwoju   |   Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie wystąpili w filmie promującym Podkarpacie ph. „Podkarpackie po naszej myśli”   |   Młodzież naszej szkoły pokazana jest czasie zajęć w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie   |   W spocie zobaczyć można najatrakcyjniejsze i najważniejsze miejsca na Podkarpaciu, które zmodernizowane zostały z unijnych pieniędzy w ramach RPO   |   Film dostępny jest pod linkiem http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,16626032,_Podkarpackie_po_naszej_mysli___Nowy_spot_promocyjny.html   |   Dobiegają końca prace przy I etapie rozbudowy budynku Powiatowej Przychodni Zdrowia w Strzyżowie na potrzeby rehabilitacji   |   Termin ich zakończenia przewidziano na początek października 2014 r.   |   Do 3 października br. przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu pn. „Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego”   |   Dla uczniów z terenu powiatu strzyżowskiego wnioski należy składać w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie, ul Grodzka 45b, pokój nr 11   |   Szczegółowe informacje: www.podkarpackie.edu.pl   |   Od 30 października br. w Muzeum Samorządowym Ziemi Strzyżowskiej można zwiedzać Izbę Pamięci poświęconą Prof. Franciszkowi Chrapkiewiczowi – Chapeville, wybitnemu genetyki z Godowej   |   Z kolei w schronie kolejowym Stępina – Cieszyna przez cały październik czynna będzie wystawa pt. „Podkarpacki wrzesień 1939” opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Oddział Rzeszów
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Most na rzece Wisłok w Babicy zmodernizowany

We wrześniu 2011 r. po prawie czterech miesiącach prac budowlanych do użytku oddany został zmodernizowany most w Babicy. Prace realizowane były w ramach projektu samorządu powiatowego w Strzyżowie  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt inwestycji to prawie 1,3 mln zł.


Początkiem września br. zakończone zostały prace remontowe obiektu mostowego na rzece Wisłok w miejscowości Babica (gmina Czudec). Inwestorem zadania był Zarząd Powiatu w Strzyżowie, a wykonawcą robót wybranym w wyniku postępowania przetargowego firma INTOP S. z. o. o z Tarnobrzega, funkcję inspektora nadzoru budowlanego pełniła zaś firma „W-N-P Consulting" z Sękowej.


W ramach prac modernizacyjnych wykonano m.in.: korpusy podpór, ustroje nośne, łożyska i mechanizmy ruchu przęseł, urządzenia dylatacyjne, odwodnienie i hydroizolację, a także roboty przyobiektowe, zabezpieczające oraz nawierzchniowe. Zmodernizowany most jest obecnie obiektem trójprzęsłowym o pomoście żelbetonowym na stalowym ustroju nośnym opartym na żelbetonowych podporach.


Przebudowa obiektu to kolejna inwestycja Powiatu Strzyżowskiego realizowana w ramach projektów unijnych. Projekt współfinansowany był w 70 procentach ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 i budżetu Powiatu Strzyżowskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 1,3 mln zł.

 

[Zdjęcie i oprac.- A. Zielińska]

liczba wyświetleń 944

Pozostałe kategorie