mapa strony

Z ostatniej chwili
  • W niedzielę, 30 sierpnia br. przy Katedrze Rzeszowskiej odbędą się wspólne Dożynki Diecezjalne Diecezji Rzeszowskiej oraz Województwa Podkarpackiego   |   Jak co roku w uroczystościach udział wezmą liczne delegacje z terenu powiatu strzyżowskiego   |   O godzinie 11.00 przywitani zostaną zaproszeni goście oraz delegacje z poszczególnych parafii z wieńcami oraz chlebem   |   Pół godziny później (11.30) zaplanowano program słowno-muzyczny przygotowany tym razem przez młodzież z parafii Czudec, chór „Benedictus” z Czudca oraz Orkiestrę Gminną z Niebylca; dekanat czudecki odpowiadał będzie również za całość liturgii   |   O godz. 12.00 rozpocznie się Suma dziękczynna, której przewodniczył będzie Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej - Bp Jan Wątroba   |   26 sierpnia br. odbędzie się pierwsza po przerwie wakacyjnej sesja Rady Powiatu Strzyżowskiego   |   Zakończył się nabór wniosków o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego   |   W 2015 r. złożono 140 wniosków, w tym 68 w kategorii absolwenci gimnazjów, 49 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 20 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 3 w kategorii absolwent roku   |   Wręczenie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. J. Przecławczyka – Dąbrowskiego planowane jest podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego   |   Do 1 września br. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie przedłużony został termin rekrutacji na bezpłatne kursy kwalifikacyjne w zawodach samochodowych i mechanicznych   |   Do 2 września 2015 r. w biurach powiatowych ARiMR można składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z PROW na lata 2014 – 2020   |   Dr Piotr Szopa oraz grupa miłośników strzyżowskiej historii zapraszają mieszkańców powiatu na Spotkanie z Historią Wojenną; w programie m.in. film o strzyżowskich bohaterach pt. „ 3 lipca 1944” oraz wspomnienia mieszkańców powiatu strzyżowskiego   |   Spotkanie zaplanowano w niedzielę 30 sierpnia br. w sali treningowej Klubu Armagedon, ul Tunelowa (nad sklepem Partner); początek o godz. 17.00   |   28 sierpnia br. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie odbędzie się finisaż wystawy - konkursu fotograficznego „Strzyżów w obiektywie młodych” połączony z podsumowaniem gry miejskiej „Śladami słynnych mieszkańców Strzyżowa”   |   Na zakończenie wakacji, 29 sierpnia br. na obiektach sportowych GOSiR Frysztak zaplanowano „Festiwal Piłki Nożnej na Trawie”, a 30 sierpnia na Rynku w Strzyżowie – „Weekend z Radiem”
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Komisje Rady Powiatu w Strzyżowie

Komisje Rady Powiatu w Strzyżowie

Na podstawie § 44 Statutu Powiatu Strzyżowskiego Rada Powiatu w drodze uchwały może powoływać ze swojego grona stałe i doraźne komisje do wyszczególnionych zadań, określając przedmiot ich działania oraz skład osobowy.

Do zadań komisji stałych należy:

  • opiniowanie projektów uchwał Rady Powiatu,
  • występowanie z inicjatywą uchwałodawczą,
  • sprawowanie kontroli nad wykonaniem uchwał Rady,
  • opiniowanie i rozpatrywanie spraw przekazanych komisji przez Radę, Zarząd lub inne Komisje,
  • przyjmowanie i analizowanie skarg i wniosków mieszkańców powiatu, dotyczących działalności Rady i Zarządu.


Komisja stała działa zgodnie z planem pracy zatwierdzonym przez Radę i jest obowiązana przedstawić Radzie sprawozdanie ze swej działalności, co najmniej raz w roku oraz w każdym czasie - na żądanie Rady. Rada może dokonać zmian w zatwierdzonym planie.

 

 

Wykaz Komisji Stałych Rady Powiatu w Strzyżowie kadencji 2014-2018

 

I. Komisja do spraw Budżetu i Rozwoju Powiatu:

 

1.      Bieryło Adam.

2.      Chuchla Maria.

3.      Dzindzio Józef.

4.      Garncarski Tomasz - przewodniczący.

5.      Godek Robert.

6.      Jurzysta Marek.

7.      Kania Kazimierz.

 8.     Niemiec Tadeusz.  

 

II. Komisja Edukacji, Kultury i Sportu:

 

1.      Gruba Tadeusz.

2.      Książek Małgorzata - przewodniczący.

3.      Myćka Piotr.

4.      Stodolak Jan.

5.      Szorc Marek.

6.      Tomaszewski Grzegorz.

7.      Złotek Marian.

 

III. Komisja Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska:

 

1.      Dzindzio Józef - przewodniczący.

2.      Gruba Tadeusz.

3.      Kania Kazimierz.

4.      Książek Małgorzata.

5.      Myćka Piotr.

6.      Stasiowski Stanisław.

7.      Złotek Marian.

 

IV. Komisja do Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia:

 

1.      Bieryło Adam.

2.      Chuchla Maria.

3.      Garncarski Tomasz.

4.      Godek Robert.

5.      Sarna Zdzisław - przewodniczący.

6.      Stodolak Jan.

7.      Śliwiński Marek.

8.      Tomaszewski Grzegorz.

 

V. Komisja rewizyjna

 

1.      Niemiec Tadeusz - Członek Komisji.

2.      Sarna Zdzisław - Członek Komisji.

3.      Stasiowski Stanisław - Przewodniczący Komisji.

4.      Szorc Marek - Sekretarz Komisji.