mapa strony

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy uczniów trzecich klas gimnazjów do wyboru szkół w Czudcu i Strzyżowie   |   Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Strzyżowski oferują wiele ciekawych profili i zawodów, wartościowe programy stypendialne, dostosowany do indywidualnych predyspozycji uczniów program kształcenia i różnorodne możliwości zajęć pozalekcyjnych   |   Od maja br. pacjenci ambulatoryjni - kierowani przez lekarzy specjalistów mają możliwość wykonywania bezpłatnych badań tomograficznych w Pracowni Tomografii Komputerowej, zlokalizowanej na parterze budynku Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   Szpital oferuje również możliwość wykonania tych badań odpłatnie; cennik badań dostępny pod adresem http://www.zozstrzyzow.pl/pl/pages/tomografia   |   Aktualny czas oczekiwania na badanie wynosi 2-3 tygodnie   |   Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej zaprasza młodzież powiatu strzyżowskiego do udziału w „X Podkarpackiej Majówce Młodych śladami kapliczek w 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II”   |   Impreza zaplanowana na 18 maja br. (czwartek) rozpocznie się jednocześnie w dwóch miejscach: Łętowni (pow. strzyżowski) i Wiśniowej (pow. ropczycko-sędziszowski), a zakończy w „Siedlisku Janczar” w Pstrągowej   |   W najbliższą sobotę (13 maja) w całej Polsce organizowana jest „Noc Muzeów”   |   W ramach akcji Muzeum Społeczne Gminy Niebylec przy Zespole Szkół w Konieczkowej oraz Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej w Strzyżowie zapraszają do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji oraz skorzystania z przygotowanych atrakcji
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

zapowiedzi wydarzeń i zaproszenia

MAJ

Gmina Czudec

04.05, godz. 17.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Anny Lewanowicz- Domino. Ośrodek Kultury w Czudcu.

07.05, godz. 12.30 - Koncert Zespołu Ludowego „Perła" z Ukrainy. Szkoła Podstawowa w Zaborowie.

13.05 - Akcja honorowego krwiodawstwa „Kropla krwi". Pobór krwi w mobilnym punkcie prowadzony będzie w godzinach od 9.00 do 12.00. Parking przed Urzędem Gminy w Czudcu.

21.05 - Dzień Matki i Dziecka. Stadion sportowy w Czudcu.


Gmina Frysztak

06.05 - Wycieczka rowerowa z doliny Wisłoka na szczyty Herbów. Informacje: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku.

28.05 - Piknik motocyklowy Moto - Schron. Stępina.

28.05 - XVIII Międzynarodowy Turniej Rodzinny w Tenisie Stołowym. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy we Frysztaku.

 

Gmina Niebylec

03.05, godz. 15.00 - III Jarmark Niebylecki. Rynek w Niebylcu.


Gmina Strzyżów

02.05, godz. 18.00 - Koncert papieski w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II. Wystąpi zespół góralski „Turnioki". Sala kinowa Domu Kultury „Sokół" w Strzyżowie.

03.05, godz. 12.30 - Bieg Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Strzyżowa.

03.05 - Finisaż 24. Wystawy Modeli Plastikowych i Kartonowych Strzyżów 2017 połączony z Piknikiem Wojskowym z okazji obchodów 3 Maja. Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie, Park Literacki w Strzyżowie.

13.05 - Uroczystości jubileuszowe z okazji 110 - lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyznowie. Kościół Parafialny i Dom Ludowy w Żyznowie.

18.05 - X Podkarpacka Majówka Młodych śladami kapliczek w 97. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Trasa: Łętownia - Brzezie - Siedlisko Janczar.

19.05, godz. 17.00 - Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Lingas - Łoniewską. Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Strzyżowie.


Gmina Wiśniowa

03.05, godz. 10.00 - Gminne obchody 3 Maja. Kościół parafialny w Wiśniowej.

06.05, godz. 18.00 - Występ ukraińskiego zespołu folklorystycznego „Perła". Zespół Parkowo-Dworski i Folwarczny w Wiśniowej.

10.05, godz. 10.00 - Drużynowy konkurs wiedzy „Historia mojej Małej Ojczyzny" dla szkół z terenu Gminy Wisniowa. Ośrodek Kultury w Wiśniowej.

12.05, godz. 9.00 - „3R"- Ruch, Rekreacja, Relaks - inauguracja sezonu turystycznego w Gminie Wiśniowa: rajdy piesze i rowerowe. Start przy Szkole Podstawowej w Wiśniowej.

12-14.05 - Weekendowe plenery fotograficzne „Magia Odkrywania Gminy Wiśniowa: Cztery Pory Roku w Obiektywie - Wiosna" z udziałem fotografów z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Szczegółowe informacje Ośrodek Kultury w Wiśniowej.

16.05, godz. 9.00 - Przesłuchania konkursowe X edycji konkursu „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej". Ośrodek Kultury w Wiśniowej.

19.05 - Warsztaty ekologiczne dla uczniów SP Wiśniowa w parku w Zespole Parkowo-Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej.

20.05 - Majówka z Fundacją Troska w Kozłówku.

21.05, godz. 11.00 - Przegląd Pieśni Maryjnej „Tobie Maryjo śpiewamy". Kościół parafialny w Niewodnej.

27.05 - Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Wiśniowej.

28.05 - Piknik Strażacki „Strażak Strong". Stadion LKS Wisłok w Wiśniowej.