Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Prawnej pn. „Młodzi Mistrzowie Prawa”

wydrukuj
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Prawnej pn. „Młodzi Mistrzowie Prawa”

4 czerwca 2024 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzyżowie miał miejsce IV Powiatowy Konkurs Wiedzy Prawnej pn. „Młodzi Mistrzowie Prawa”, zorganizowany przez Fundację Rozwoju i Wsparcia „PASIEKA” pod honorowym patronatem Starosty Strzyżowskiego. Laureatem I miejsca został Filip Maźnicki z Zespołu Szkół w Czudcu.

Konkurs otworzył prezes Fundacji mecenas Karol Grześkiewicz, witając uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu wraz z ich opiekunami i nauczycielami z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie oraz Zespołu Szkół w Czudcu. Następnie głos zabrał Starosta Strzyżowski dr Robert Godek, który serdecznie przywitał uczniów i nauczycieli. Wyraził uznanie dla uczestników konkursu za zainteresowanie dziedziną nauk prawnych oraz życzył młodzieży powodzenia na konkursowych zmaganiach.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy przystąpili do pisania prac konkursowych zawierających krótki test wyboru, pytania otwarte oraz krzyżówkę. Po zakończeniu części konkursowej K. Grześkiewicz sprawdził prace i przyznał uczestnikom punkty, a na tej podstawie zdobyte miejsca.

Ostatnim etapem było uroczyste odczytanie wyników konkursu i wręczenie nagród.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Filip Maźnicki z Zespołu Szkół w Czudcu,

II miejsce – Jakub Wośko z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie oraz Maksymilian Gradzik z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie,

III miejsce – Dominik Matłosz z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie.

Gratulacje dla młodzieży! Ogromnie cieszy, że wzięliście udział w tej rywalizacji. Z pewnością zdobyta wiedza prawnicza przyda się Wam w codziennym życiu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe upominki od Starostwa Powiatowego w Strzyżowie, a zwycięzca nagrodę ufundowaną przez Fundację „Pasieka”.

Fundacja „Pasieka” dziękuje Staroście Strzyżowskiemu za wsparcie projektu oraz wspaniałe przyjęcie, przedstawicielom szkół za znakomitą współpracę, a wszystkim uczestnikom i organizatorom za trud włożony w przygotowanie do konkursu.

Inf. Fundacja „Pasieka, opr. i fot. W. Plezia