Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Puchar Starosty Strzyżowskiego w siatkówce plażowej dla „Budziaków Zaborów”

wydrukuj

15 września 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie zostały wręczone Puchary Starosty Strzyżowskiego oraz nagrody dla najlepszych drużyn w Amatorskich Mistrzostwach Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021. Z zaplanowanych pięciu turniejów w każdej z 5 gminy powiatu strzyżowskiego rozegrane zostały trzy. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna „Budziaki Zaborów”, przed „Są Gorsi” i „Pro-Team”.

Pierwszy turniej w ramach Amatorskich Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021 miał miejsce w Konieczkowej (gmina Niebylec). Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn a mecze rozgrywano w dwóch grupach do dwóch wygranych setów. W wyniku zaciętej i stojącym na wysokim poziomie sportowym rywalizacji pierwsze miejsce zajął duet „Budziaki Zaborów”, na drugim uplasowali się zawodnicy z „Polrud”, a na trzecim „Pro-Team” (IV miejsce – „Dzikie Bobry”; miejsca V-VIII: „Zaborovia Zaborów”, „Łysy Team”, „FC Wulkan”). Sędzią głównym zawodów był Andrzej Charzewski, a sędzią technicznym Ewelina Rak.

W kolejnym turnieju w Szufnarowej (gmina Wiśniowa) w dniu 24 lipca br. wzięło udział cztery drużyny. Tym razem zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, a rywalizacja w każdym ze spotkań była bardzo zacięta. I miejsce zajęła para „Są gorsi”, drugie „Budziaki Zaborów”, trzecie „Pro-Team” a czwarte „Teperki”. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Charzewski, a sędzią technicznym Barbara Piękoś.

Trzeci z zaplanowanych pięciu turniejów miał miejsce 7 sierpnia br. na boisku do siatkówki plażowej w Zaborowie (gmina Czudec). Początkowo zawody miały być rozgrywane w Czudcu, jednak ze względu na stan boiska po silnych opadach deszczu zawody zostały przeniesione do Zaborowa. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, które rozegrały turniej w systemie grupowym. W półfinałach spotkały się drużyny „Budziaki Zaborów” – „Zaborovia Zaborów” (2:0) oraz „Pro Team” – „Są Gorsi” (0:2). W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się gracze zespołu „Zaborovia Zaborów” (2:1), a w finale triumfowali zawodnicy teamu „Budziaki Zaborów” pokonując zespół „Są Gorsi” 2:0 (15-10,15-13).  Sędzią głównym zawodów był Łukasz Ziobro.

Niestety pogoda przeszkodziła w rozegraniu dwóch następnych zawodów zaplanowanych w Strzyżowie i Frysztaku. Zatem klasyfikacja generalna została ustalona na podstawie trzech rozegranych turniejów Amatorskich Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021 i przedstawia się następująco: I miejsce i Puchar Starosty Strzyżowskiego zdobyła para „Budziaki Zaborów” w składzie Dominik Buda i Jakub Rykała. II miejsce „Są Gorsi” - Maciej Charzewski i Szymon Barlik oraz III miejsce „Pro-Team” - Jakub Róg i Arkadiusz Siuta. Pozostałe miejsca: IV – „Bolrud”, V – „Zaborovia Zaborów”, VI – „Dzikie Bobry”, „Teperki”, VIII – „FC Wulkan:, „Łysy Team”, „Wybrzeże Klatki Schodowej”, „Warchlaki Cebula”.

Organizatorami turnieju byli: Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu, Ośrodek Kultury w Wiśniowej, Gminny Ośrodek Kultury w Czudcu.

15 września 2021 r. w Starostwie Powiatowym w czasie obrad Zarządu Powiatu Strzyżowskiego uroczyście zostały wręczone Puchary Starosty Strzyżowskiego oraz nagrody dla najlepszych drużyn Amatorskich Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021. Podsumowania mistrzostw dokonał dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Kamil Mendocha a puchary i nagrody wręczyli starosta strzyżowski Bogdan Żybura wraz z członkami Zarządu oraz przewodnicząca Rady Powiatu Strzyżowskiego – Małgorzata Skalska-Nieroda.

Na zdjęciu zwycięzcy Amatorskich Mistrzostw Powiatu Strzyżowskiego w Siatkówce Plażowej 2021 wraz z przewodniczącą Rady Powiatu i członkami Zarządu.