wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie” w Wiśniowej

Gmina Wiśniowa, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Kultury w Wiśniowej oraz Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska zapraszają na Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie" w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 r. na stadionie LKS „Wisłok" od godz. 15. Tematem przewodnim Pikniku będzie problematyka związana z chorobami krwi, w tym propagowaniem honorowego dawstwa szpiku kostnego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.


Jedynie dla 25-30 chorych znajduje się dawcę szpiku z rodziny. W pozostałych przypadkach poszukuje się dawcy niespokrewnionego. Niestety nie dla każdego chorego udaje się obecnie znaleźć odpowiedniego dawcę. Istnienie dwóch obcych osób o identycznych kombinacjach antygenów zgodności tkankowej waha się między 1:100 a 1:1 000 000. Dzięki pozyskaniu dużej liczby potencjalnych dawców szpiku zwiększa się prawdopodobieństwo szybkiego doboru zgodnego dawcy i wykonania przeszczepu ratującego życie 30 chorych w Polsce. Potrzeby są ogromne i istnieje duża grupa osób, która mogłaby powiększyć bazę dawców szpiku. Jednak osoby te potrzebują impulsu, by się zmobilizować - niektórzy nie wiedzą, jak jest to ważne, część sądzi, że ich to nie dotyczy, część nie wie, że mogłaby pomóc. W Polsce mamy mało dawców - tylko 63/10.000 mieszkańców. (np. w Niemczech jest 535 dawców/10.000 mieszkańców).


Wychodząc naprzeciw tej problematyce, organizatorzy w Wiśniowej przygotowali Piknik Zdrowia pt. „Podaruj Siebie", w programie którego znajdzie się m.in. punkt rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku, prelekcje na temat zdrowia (dr Dariusz Kumorek), wywiady z biorcą i dawcą szpiku kostnego (Grażyna Tokarska i Andżelika Panocha), stoiska tematyczne z produktami i usługami prozdrowotnymi (Ośrodek Zdrowia oraz Gabinet Rehabilitacji i Masażu z Wiśniowej), stoisko z biżuterią z kamieni i minerałów oraz z kosmetykami wraz z poradami kosmetycznymi (Anna Maciuszkiewicz), Akademia Ruchu (Jakub Maciuszkiewicz, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Różanki), punkty promocyjno-informacyjne (Fundacja DKMS, Gmina Wiśniowa), degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy (OSP Wiśniowa), pokaz sprzętu strażackiego - PSP Strzyżów, konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu wraz z nagrodami.


Ponadto występy artystyczne i okolicznościowe. Dla starszych i młodszych przygotowano park zabaw, malowanie twarzy, jazdę konną („Ranczo Kozłówek" i „Pod Biesiadą"), bufet i wiele innych atrakcji. Na zakończenie Pikniku przewidziano koncert zespołu „Bajeranci". Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3 Rzeszów. Wstęp wolny!


[Inf. OK Wiśniowa, opr. W. Plezia]

Data dodania: 01-06-2017
liczba wyświetleń: 649

Pozostałe kategorie