wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy do składania ofert na wykonanie nowego portalu internetowego samorządu powiatowego w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 26 stycznia br.   |   Więcej informacji w dziale Ogłoszenia o przetargach   |   Przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza i Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie prowadzone są roboty budowlane związane z modernizacją boisk sportowych i kortu tenisowego   |   Trwają także prace przy rewitalizacji drugiej części zabudowań gospodarczych w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej   |   Od 11.01.2018 r. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie (Rynek 15) oglądać można wystawę fotografii pt. „Wiatraki Ziemi Strzyżowskiej na tle siłowni wiatrowych Podkarpacia” wykonanych przez Grażynę Stojak. Wystawa potrwa do 2 kwietnia br.   |   W Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej obejrzeć można wystawę poświęconą Kazimierzowi Pułaskiemu – bohaterowi Polski i Stanów Zjednoczonych w 250. rocznicę wybuchu konfederacji barskiej   |   Strzyżowski Dom Kultury "Sokół" zaprasza 13 stycznia 2018 r (sobota) na godz.18:oo na koncert Art Music Trio w ramach Noworocznych Impresji Muzycznych. (II piętro, sala konferencyjna DK)   |   Na 17 stycznia 2018 r. na godz. 17. zaplanowano w Bibliotece Publicznej w Strzyżowie spotkanie historyczno-kulturalne pt. „Szabat Szalom! Święto żydowskie”. Spotkanie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie” w Wiśniowej

Gmina Wiśniowa, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Kultury w Wiśniowej oraz Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska zapraszają na Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie" w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 r. na stadionie LKS „Wisłok" od godz. 15. Tematem przewodnim Pikniku będzie problematyka związana z chorobami krwi, w tym propagowaniem honorowego dawstwa szpiku kostnego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.


Jedynie dla 25-30 chorych znajduje się dawcę szpiku z rodziny. W pozostałych przypadkach poszukuje się dawcy niespokrewnionego. Niestety nie dla każdego chorego udaje się obecnie znaleźć odpowiedniego dawcę. Istnienie dwóch obcych osób o identycznych kombinacjach antygenów zgodności tkankowej waha się między 1:100 a 1:1 000 000. Dzięki pozyskaniu dużej liczby potencjalnych dawców szpiku zwiększa się prawdopodobieństwo szybkiego doboru zgodnego dawcy i wykonania przeszczepu ratującego życie 30 chorych w Polsce. Potrzeby są ogromne i istnieje duża grupa osób, która mogłaby powiększyć bazę dawców szpiku. Jednak osoby te potrzebują impulsu, by się zmobilizować - niektórzy nie wiedzą, jak jest to ważne, część sądzi, że ich to nie dotyczy, część nie wie, że mogłaby pomóc. W Polsce mamy mało dawców - tylko 63/10.000 mieszkańców. (np. w Niemczech jest 535 dawców/10.000 mieszkańców).


Wychodząc naprzeciw tej problematyce, organizatorzy w Wiśniowej przygotowali Piknik Zdrowia pt. „Podaruj Siebie", w programie którego znajdzie się m.in. punkt rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku, prelekcje na temat zdrowia (dr Dariusz Kumorek), wywiady z biorcą i dawcą szpiku kostnego (Grażyna Tokarska i Andżelika Panocha), stoiska tematyczne z produktami i usługami prozdrowotnymi (Ośrodek Zdrowia oraz Gabinet Rehabilitacji i Masażu z Wiśniowej), stoisko z biżuterią z kamieni i minerałów oraz z kosmetykami wraz z poradami kosmetycznymi (Anna Maciuszkiewicz), Akademia Ruchu (Jakub Maciuszkiewicz, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Różanki), punkty promocyjno-informacyjne (Fundacja DKMS, Gmina Wiśniowa), degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy (OSP Wiśniowa), pokaz sprzętu strażackiego - PSP Strzyżów, konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu wraz z nagrodami.


Ponadto występy artystyczne i okolicznościowe. Dla starszych i młodszych przygotowano park zabaw, malowanie twarzy, jazdę konną („Ranczo Kozłówek" i „Pod Biesiadą"), bufet i wiele innych atrakcji. Na zakończenie Pikniku przewidziano koncert zespołu „Bajeranci". Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3 Rzeszów. Wstęp wolny!


[Inf. OK Wiśniowa, opr. W. Plezia]

Data dodania: 01-06-2017
liczba wyświetleń: 455

Pozostałe kategorie