wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie” w Wiśniowej

Gmina Wiśniowa, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Kultury w Wiśniowej oraz Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska zapraszają na Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie" w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 r. na stadionie LKS „Wisłok" od godz. 15. Tematem przewodnim Pikniku będzie problematyka związana z chorobami krwi, w tym propagowaniem honorowego dawstwa szpiku kostnego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.


Jedynie dla 25-30 chorych znajduje się dawcę szpiku z rodziny. W pozostałych przypadkach poszukuje się dawcy niespokrewnionego. Niestety nie dla każdego chorego udaje się obecnie znaleźć odpowiedniego dawcę. Istnienie dwóch obcych osób o identycznych kombinacjach antygenów zgodności tkankowej waha się między 1:100 a 1:1 000 000. Dzięki pozyskaniu dużej liczby potencjalnych dawców szpiku zwiększa się prawdopodobieństwo szybkiego doboru zgodnego dawcy i wykonania przeszczepu ratującego życie 30 chorych w Polsce. Potrzeby są ogromne i istnieje duża grupa osób, która mogłaby powiększyć bazę dawców szpiku. Jednak osoby te potrzebują impulsu, by się zmobilizować - niektórzy nie wiedzą, jak jest to ważne, część sądzi, że ich to nie dotyczy, część nie wie, że mogłaby pomóc. W Polsce mamy mało dawców - tylko 63/10.000 mieszkańców. (np. w Niemczech jest 535 dawców/10.000 mieszkańców).


Wychodząc naprzeciw tej problematyce, organizatorzy w Wiśniowej przygotowali Piknik Zdrowia pt. „Podaruj Siebie", w programie którego znajdzie się m.in. punkt rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku, prelekcje na temat zdrowia (dr Dariusz Kumorek), wywiady z biorcą i dawcą szpiku kostnego (Grażyna Tokarska i Andżelika Panocha), stoiska tematyczne z produktami i usługami prozdrowotnymi (Ośrodek Zdrowia oraz Gabinet Rehabilitacji i Masażu z Wiśniowej), stoisko z biżuterią z kamieni i minerałów oraz z kosmetykami wraz z poradami kosmetycznymi (Anna Maciuszkiewicz), Akademia Ruchu (Jakub Maciuszkiewicz, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Różanki), punkty promocyjno-informacyjne (Fundacja DKMS, Gmina Wiśniowa), degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy (OSP Wiśniowa), pokaz sprzętu strażackiego - PSP Strzyżów, konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu wraz z nagrodami.


Ponadto występy artystyczne i okolicznościowe. Dla starszych i młodszych przygotowano park zabaw, malowanie twarzy, jazdę konną („Ranczo Kozłówek" i „Pod Biesiadą"), bufet i wiele innych atrakcji. Na zakończenie Pikniku przewidziano koncert zespołu „Bajeranci". Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3 Rzeszów. Wstęp wolny!


[Inf. OK Wiśniowa, opr. W. Plezia]

Data dodania: 01-06-2017
liczba wyświetleń: 373

Pozostałe kategorie