wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Serdecznie zapraszamy na "Wielki Piknik w Cieniu Dębu"   |   Impreza odbędzie się 23 lipca br. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   W programie m.in.:   |   od godz. 13.00 – Bieg przełajowy o Złoty Liść „Józefa”; dla uczestników atrakcyjne nagrody   |   od godz. 15.00 – Koncerty zespołów. Wystąpią m.in.: Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Kanady, Scream Maker, Yellow Horse, Grupa Teatralna z Kozłówka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej   |   Ponadto w programie przewidziano: degustację potraw regionalnych, stoiska rękodzielnicze, park zabaw dla dzieci, bufet i inne atrakcje   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie dotyczący rewitalizacji zabytkowej oficyny w Wiśniowej wybrany do dofinansowania   |   W ramach gruntownego remontu budynku przewidziano m.in. odnowienie ciekawych, zabytkowych polichromii sufitowych   |   W obiekcie powstaną dostępne dla zwiedzających sale ekspozycyjne na wystawy stałe i czasowe   |   Szpital Powiatowy w Strzyżowie znalazł się w gronie szpitali, które weszły do Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie zwanego siecią szpitali   |   Nasz placówka znalazła się na I poziomie zabezpieczenia zdrowotnego   |   Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Do 28 lipca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020   |   Rolnicy mogą ubiegać się o środki na inwestycje w rozwój produkcji mleka krowiego, prosiąt i bydła mięsnego   |   Rozpoczęły się zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie” w Wiśniowej

Gmina Wiśniowa, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Kultury w Wiśniowej oraz Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska zapraszają na Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie" w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 r. na stadionie LKS „Wisłok" od godz. 15. Tematem przewodnim Pikniku będzie problematyka związana z chorobami krwi, w tym propagowaniem honorowego dawstwa szpiku kostnego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.


Jedynie dla 25-30 chorych znajduje się dawcę szpiku z rodziny. W pozostałych przypadkach poszukuje się dawcy niespokrewnionego. Niestety nie dla każdego chorego udaje się obecnie znaleźć odpowiedniego dawcę. Istnienie dwóch obcych osób o identycznych kombinacjach antygenów zgodności tkankowej waha się między 1:100 a 1:1 000 000. Dzięki pozyskaniu dużej liczby potencjalnych dawców szpiku zwiększa się prawdopodobieństwo szybkiego doboru zgodnego dawcy i wykonania przeszczepu ratującego życie 30 chorych w Polsce. Potrzeby są ogromne i istnieje duża grupa osób, która mogłaby powiększyć bazę dawców szpiku. Jednak osoby te potrzebują impulsu, by się zmobilizować - niektórzy nie wiedzą, jak jest to ważne, część sądzi, że ich to nie dotyczy, część nie wie, że mogłaby pomóc. W Polsce mamy mało dawców - tylko 63/10.000 mieszkańców. (np. w Niemczech jest 535 dawców/10.000 mieszkańców).


Wychodząc naprzeciw tej problematyce, organizatorzy w Wiśniowej przygotowali Piknik Zdrowia pt. „Podaruj Siebie", w programie którego znajdzie się m.in. punkt rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku, prelekcje na temat zdrowia (dr Dariusz Kumorek), wywiady z biorcą i dawcą szpiku kostnego (Grażyna Tokarska i Andżelika Panocha), stoiska tematyczne z produktami i usługami prozdrowotnymi (Ośrodek Zdrowia oraz Gabinet Rehabilitacji i Masażu z Wiśniowej), stoisko z biżuterią z kamieni i minerałów oraz z kosmetykami wraz z poradami kosmetycznymi (Anna Maciuszkiewicz), Akademia Ruchu (Jakub Maciuszkiewicz, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Różanki), punkty promocyjno-informacyjne (Fundacja DKMS, Gmina Wiśniowa), degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy (OSP Wiśniowa), pokaz sprzętu strażackiego - PSP Strzyżów, konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu wraz z nagrodami.


Ponadto występy artystyczne i okolicznościowe. Dla starszych i młodszych przygotowano park zabaw, malowanie twarzy, jazdę konną („Ranczo Kozłówek" i „Pod Biesiadą"), bufet i wiele innych atrakcji. Na zakończenie Pikniku przewidziano koncert zespołu „Bajeranci". Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3 Rzeszów. Wstęp wolny!


[Inf. OK Wiśniowa, opr. W. Plezia]

Data dodania: 01-06-2017
liczba wyświetleń: 212

Pozostałe kategorie