wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Złożony przez SP ZOZ w Strzyżowie projekt dokończenia rozbudowy i modernizacji Szpitala Powiatowego w Strzyżowie został wybrany do dofinansowania z funduszy europejskich przez Zarząd Województwa Podkarpackiego   |   Będzie to jeden z największych projektów współfinansowanych przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   Budynki szpitalne zostaną połączone, rozbudowane i zmodernizowane. Szpital zostanie też wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny   |   18 września 2017 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Babica – Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca   |   Inwestycja zostanie zrealizowana do sierpnia 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia; koszt inwestycji to ponad 85,5 mln zł   |   15 września br. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał ze strzyżowską firmą J.P. Bud umowę na rewitalizację drugiej części zabytkowych zabudowań gospodarczych w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   Dobiegają końca prace budowlane przy budowie boiska lekkoatletycznego typu „Orlik” przy SOSW we Frysztaku   |   W ramach powiatowych inwestycji drogowo – mostowych trwają prace przy budowie mostu w Zaborowie i przebudowie drogi powiatowej Kożuchów – Markuszowa – Oparówka –Wysoka Strzyżowska   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie informuje, że dniach 04 - 06.10.2017 r. będą przyjmowane wnioski o organizację stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia o ustalonym II profilu pomocy; nabór wniosków dla osób do 30 roku życia planowany jest w dniach 6 – 8 listopada br.   |   Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie   |   Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej   |   Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz zachęca do korzystania z systemu geokomunikatów, zawierających ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców całego kraju   |   Bezpłatną aplikację można pobrać ze strony https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator   |   24 września br. na stadionie sportowym w Połomi odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych; początek o godz. 13.00   |   Również w niedzielę (24.09) na hipodromie Jeździeckiego Klubu Sportowego „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IX Memoriał Hubala Henryka Dobrzańskiego; uroczyste rozpoczęcie zawodów o godz. 15.00
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie” w Wiśniowej

Gmina Wiśniowa, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Kultury w Wiśniowej oraz Fundacja DKMS - Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska zapraszają na Piknik Zdrowia „Podaruj Siebie" w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 r. na stadionie LKS „Wisłok" od godz. 15. Tematem przewodnim Pikniku będzie problematyka związana z chorobami krwi, w tym propagowaniem honorowego dawstwa szpiku kostnego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.


Jedynie dla 25-30 chorych znajduje się dawcę szpiku z rodziny. W pozostałych przypadkach poszukuje się dawcy niespokrewnionego. Niestety nie dla każdego chorego udaje się obecnie znaleźć odpowiedniego dawcę. Istnienie dwóch obcych osób o identycznych kombinacjach antygenów zgodności tkankowej waha się między 1:100 a 1:1 000 000. Dzięki pozyskaniu dużej liczby potencjalnych dawców szpiku zwiększa się prawdopodobieństwo szybkiego doboru zgodnego dawcy i wykonania przeszczepu ratującego życie 30 chorych w Polsce. Potrzeby są ogromne i istnieje duża grupa osób, która mogłaby powiększyć bazę dawców szpiku. Jednak osoby te potrzebują impulsu, by się zmobilizować - niektórzy nie wiedzą, jak jest to ważne, część sądzi, że ich to nie dotyczy, część nie wie, że mogłaby pomóc. W Polsce mamy mało dawców - tylko 63/10.000 mieszkańców. (np. w Niemczech jest 535 dawców/10.000 mieszkańców).


Wychodząc naprzeciw tej problematyce, organizatorzy w Wiśniowej przygotowali Piknik Zdrowia pt. „Podaruj Siebie", w programie którego znajdzie się m.in. punkt rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku, prelekcje na temat zdrowia (dr Dariusz Kumorek), wywiady z biorcą i dawcą szpiku kostnego (Grażyna Tokarska i Andżelika Panocha), stoiska tematyczne z produktami i usługami prozdrowotnymi (Ośrodek Zdrowia oraz Gabinet Rehabilitacji i Masażu z Wiśniowej), stoisko z biżuterią z kamieni i minerałów oraz z kosmetykami wraz z poradami kosmetycznymi (Anna Maciuszkiewicz), Akademia Ruchu (Jakub Maciuszkiewicz, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Różanki), punkty promocyjno-informacyjne (Fundacja DKMS, Gmina Wiśniowa), degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy (OSP Wiśniowa), pokaz sprzętu strażackiego - PSP Strzyżów, konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu wraz z nagrodami.


Ponadto występy artystyczne i okolicznościowe. Dla starszych i młodszych przygotowano park zabaw, malowanie twarzy, jazdę konną („Ranczo Kozłówek" i „Pod Biesiadą"), bufet i wiele innych atrakcji. Na zakończenie Pikniku przewidziano koncert zespołu „Bajeranci". Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3 Rzeszów. Wstęp wolny!


[Inf. OK Wiśniowa, opr. W. Plezia]

Data dodania: 01-06-2017
liczba wyświetleń: 296

Pozostałe kategorie