Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Technicznych i kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie

wydrukuj

Tytuł inwestycji:

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Technicznych i kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzyżowie

Opis szczegółowy:

Zakres rzeczowy inwestycji obejmował:

  1.  przebudowę istniejącego boiska wielofunkcyjnego z przeznaczeniem na: boisko do piłki ręcznej, 2 boiska do piłki siatkowej, przebudowę istniejącej bieżni lekkoatletycznej oraz budowę skoczni z rozbiegiem  do skoku w dal i trójskoku,
  2.  przebudowę istniejącego kortu tenisowego.

Celem przedsięwzięcia było przystosowanie obiektów do przepisów bezpieczeństwa (dotychczasowy stan i zastosowane materiały nie odpowiadały normom w zakresie bezpieczeństwa użytkowania). Poprzez przebudowę bieżni lekkoatletycznej i budowę skoczni do skoku w dal rozszerzony został zakres użytkowy obiektu. Poprawie uległ ogólny stan techniczny obiektów.

Obiekty zostały przeznaczone głównie na potrzeby realizacji zajęć z wychowania fizycznego dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych oraz Liceum Ogólnokształcącego w Strzyżowie, ale także do przeprowadzania rozgrywek w zawodach międzyszkolnych, powiatowych czy nawet wojewódzkich. Boiska służyć będą do uprawiania takich dyscyplin sportu jak: siatkówka, piłka ręczna, ćwiczenia z lekkoatletyki, tenis ziemny.

Uzyskano następujące wymiary poszczególnych obiektów:

- boisko do piłki ręcznej: pole gry 20 m x 40 m, nawierzchnia sztuczna – poliuretanowa,

- 2 boiska do piłki siatkowej: pole gry każdego 9 m x 18 m, nawierzchnia sztuczna – poliuretanowa,

- bieżnia lekkoatletyczna: 4-torowa o długości 100 m,  nawierzchnia sztuczna – poliuretanowa,

- skocznia do skoku w dal i trójskoku: długość rozbiegu 65 m, nawierzchnia sztuczna – poliuretanowa,

- kort tenisowy: pole do gry 10,97 m x 23,77 m, nawierzchnia sztuczna – poliuretanowa.

Ponadto zamontowano 8 szt. masztów oświetlenia boisk o wysokości 12 m, 18 naświetlaczy LED 160 W, kamery monitorujące w ilości 8 szt. oraz ogrodzenie boisk o wysokości 5 m z wypełnieniem systemowym panelowym z siatki stalowej, plecionej z drutu ocynkowanego, powleczonego PCV.

Na czas przeprowadzania imprez sportowych obiekt boiska wielofunkcyjnego będzie mógł pomieścić widownię około 50 osób jako część ruchomą. Nie projektuje się siedzisk na stałe przymocowanych do gruntu.

Na terenie kortu tenisowego zamontowano siedziska dla widowni w ilości 40 krzesełek, montowane na palisadzie.

Koszt:

1 221 343,53 PLN, w tym:

   488 600,00 PLN – środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej,

   732 743,53 PLN – środki własne Powiatu.

 

Projekt współfinansowany z  Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017 Ministra Sportu i Turystyki.

Rok ukończenia:

2018

Lokalizacja:

49.870297, 21.786361