wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

„Lato w regionach” m.in. w Wiśniowej i Strzyżowie

W najbliższy weekend ogólnopolska TVP3 i regionalna TVP3 Rzeszów wyemitują kolejne odcinki popularnego cyklu „Lato w regionach". W sobotę, 1 lipca br. pokazane zostaną odcinki nagrane w Wiśniowej i Strzyżowie, a w niedzielę w Tryńczy.

W sobotnich odcinkach „Lata w regionach" Telewizja Rzeszów gościć będzie na Pogórzu Strzyżowskim. Prezenterzy zatrzymają się m.in. Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej. Zaproszeni do rozmowy artyści opowiedzą, dlaczego właśnie to miejsce od lat stanowi ulubioną przestrzeń malarzy, fotografików, muzyków i poetów. Bohaterem odcinków z Wiśniowej będzie także Dąb Józef, czyli Polskie Drzewo Roku 2016 i Europejskie Drzewo Roku 2017.

Drugą część wędrówek po Pogórzu Strzyżowskim wypełni Strzyżów i jego najbliższe okolice. Widzowie będą mogli zobaczyć Muzeum Ziemi Strzyżowskiej i niemiecki tunel schronowy wykuty pod Żarnowską Górą. Pokazane zostaną także miejsca i pamiątki związane z Wojciechem Weissem, malarzem, który przez kilka lat mieszkał w Strzyżowie.

Pogórze Strzyżowskie to także idealne miejsce do rekreacji. Ekipa telewizyjna będzie towarzyszyć kajakarzom w spływie Wisłokiem, który prowadzi z Wojkówki (gmina Wojaszówka, powiat krośnieński) do powiatu strzyżowskiego poprzez Twierdzę, Frysztak, Kobyle (gmina Frysztak) aż do Markuszowej w gminie Wiśniowa. Po drodze będą podziwiać malownicze krajobrazy oraz niezwykle urokliwy przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką, który tworzy silnie meandrująca rzeka przedzierająca się na tym terenie przez ciągi przebiegających poprzecznie do jej biegu pasm dwóch Pogórzy: Strzyżowskiego i Dynowskiego.

W niedzielę Telewizja Rzeszów odwiedzi Tryńczę, gdzie odbywać się będzie coroczna impreza „Dni Gminy Tryńcza". Uczestnicy odbywającej się tam imprezy będą mogli m.in. przyjrzeć się pracy prezenterów i ekip technicznych, a także odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Odcinki „Lata w regionach" z Wiśniowej i Strzyżowa w sobotę 1 lipca w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55.

Odcinki „na żywo" z Tryńczy w niedzielę 2 lipca w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 13.05, 13.50, 17.30, 18.15 i 19.00.

Odcinki „Lata w regionach" będzie można także zobaczyć na stronie internetowej www.rzeszow.tvp.pl i w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów.

[Inf. i grafika TVP Rzeszów - oprac. A. Zielińska] 

Data dodania: 30-06-2017
liczba wyświetleń: 275

Pozostałe kategorie