wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Złożony przez SP ZOZ w Strzyżowie projekt dokończenia rozbudowy i modernizacji Szpitala Powiatowego w Strzyżowie został wybrany do dofinansowania z funduszy europejskich przez Zarząd Województwa Podkarpackiego   |   Będzie to jeden z największych projektów współfinansowanych przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   Budynki szpitalne zostaną połączone, rozbudowane i zmodernizowane. Szpital zostanie też wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny   |   18 września 2017 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano umowę o dofinansowanie budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Babica – Zaborów wraz z budową obwodnicy Czudca   |   Inwestycja zostanie zrealizowana do sierpnia 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia; koszt inwestycji to ponad 85,5 mln zł   |   15 września br. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał ze strzyżowską firmą J.P. Bud umowę na rewitalizację drugiej części zabytkowych zabudowań gospodarczych w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   Dobiegają końca prace budowlane przy budowie boiska lekkoatletycznego typu „Orlik” przy SOSW we Frysztaku   |   W ramach powiatowych inwestycji drogowo – mostowych trwają prace przy budowie mostu w Zaborowie i przebudowie drogi powiatowej Kożuchów – Markuszowa – Oparówka –Wysoka Strzyżowska   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie informuje, że dniach 04 - 06.10.2017 r. będą przyjmowane wnioski o organizację stażu dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia o ustalonym II profilu pomocy; nabór wniosków dla osób do 30 roku życia planowany jest w dniach 6 – 8 listopada br.   |   Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 do 30 września br. jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie   |   Uodparnianie lisów, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegać będzie w formie samolotowych zrzutów szczepionki doustnej   |   Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz zachęca do korzystania z systemu geokomunikatów, zawierających ostrzeżenia meteorologiczne dla mieszkańców całego kraju   |   Bezpłatną aplikację można pobrać ze strony https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigajwcislo.ostrzegator   |   24 września br. na stadionie sportowym w Połomi odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych; początek o godz. 13.00   |   Również w niedzielę (24.09) na hipodromie Jeździeckiego Klubu Sportowego „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim odbędzie się IX Memoriał Hubala Henryka Dobrzańskiego; uroczyste rozpoczęcie zawodów o godz. 15.00
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

„Lato w regionach” m.in. w Wiśniowej i Strzyżowie

W najbliższy weekend ogólnopolska TVP3 i regionalna TVP3 Rzeszów wyemitują kolejne odcinki popularnego cyklu „Lato w regionach". W sobotę, 1 lipca br. pokazane zostaną odcinki nagrane w Wiśniowej i Strzyżowie, a w niedzielę w Tryńczy.

W sobotnich odcinkach „Lata w regionach" Telewizja Rzeszów gościć będzie na Pogórzu Strzyżowskim. Prezenterzy zatrzymają się m.in. Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej. Zaproszeni do rozmowy artyści opowiedzą, dlaczego właśnie to miejsce od lat stanowi ulubioną przestrzeń malarzy, fotografików, muzyków i poetów. Bohaterem odcinków z Wiśniowej będzie także Dąb Józef, czyli Polskie Drzewo Roku 2016 i Europejskie Drzewo Roku 2017.

Drugą część wędrówek po Pogórzu Strzyżowskim wypełni Strzyżów i jego najbliższe okolice. Widzowie będą mogli zobaczyć Muzeum Ziemi Strzyżowskiej i niemiecki tunel schronowy wykuty pod Żarnowską Górą. Pokazane zostaną także miejsca i pamiątki związane z Wojciechem Weissem, malarzem, który przez kilka lat mieszkał w Strzyżowie.

Pogórze Strzyżowskie to także idealne miejsce do rekreacji. Ekipa telewizyjna będzie towarzyszyć kajakarzom w spływie Wisłokiem, który prowadzi z Wojkówki (gmina Wojaszówka, powiat krośnieński) do powiatu strzyżowskiego poprzez Twierdzę, Frysztak, Kobyle (gmina Frysztak) aż do Markuszowej w gminie Wiśniowa. Po drodze będą podziwiać malownicze krajobrazy oraz niezwykle urokliwy przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką, który tworzy silnie meandrująca rzeka przedzierająca się na tym terenie przez ciągi przebiegających poprzecznie do jej biegu pasm dwóch Pogórzy: Strzyżowskiego i Dynowskiego.

W niedzielę Telewizja Rzeszów odwiedzi Tryńczę, gdzie odbywać się będzie coroczna impreza „Dni Gminy Tryńcza". Uczestnicy odbywającej się tam imprezy będą mogli m.in. przyjrzeć się pracy prezenterów i ekip technicznych, a także odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Odcinki „Lata w regionach" z Wiśniowej i Strzyżowa w sobotę 1 lipca w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55.

Odcinki „na żywo" z Tryńczy w niedzielę 2 lipca w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 13.05, 13.50, 17.30, 18.15 i 19.00.

Odcinki „Lata w regionach" będzie można także zobaczyć na stronie internetowej www.rzeszow.tvp.pl i w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów.

[Inf. i grafika TVP Rzeszów - oprac. A. Zielińska] 

Data dodania: 30-06-2017
liczba wyświetleń: 112

Pozostałe kategorie