wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy do składania ofert na wykonanie nowego portalu internetowego samorządu powiatowego w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 26 stycznia br.   |   Więcej informacji w dziale Ogłoszenia o przetargach   |   Przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza i Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie prowadzone są roboty budowlane związane z modernizacją boisk sportowych i kortu tenisowego   |   Trwają także prace przy rewitalizacji drugiej części zabudowań gospodarczych w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej   |   Od 11.01.2018 r. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie (Rynek 15) oglądać można wystawę fotografii pt. „Wiatraki Ziemi Strzyżowskiej na tle siłowni wiatrowych Podkarpacia” wykonanych przez Grażynę Stojak. Wystawa potrwa do 2 kwietnia br.   |   W Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej obejrzeć można wystawę poświęconą Kazimierzowi Pułaskiemu – bohaterowi Polski i Stanów Zjednoczonych w 250. rocznicę wybuchu konfederacji barskiej   |   Strzyżowski Dom Kultury "Sokół" zaprasza 13 stycznia 2018 r (sobota) na godz.18:oo na koncert Art Music Trio w ramach Noworocznych Impresji Muzycznych. (II piętro, sala konferencyjna DK)   |   Na 17 stycznia 2018 r. na godz. 17. zaplanowano w Bibliotece Publicznej w Strzyżowie spotkanie historyczno-kulturalne pt. „Szabat Szalom! Święto żydowskie”. Spotkanie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

„Lato w regionach” m.in. w Wiśniowej i Strzyżowie

W najbliższy weekend ogólnopolska TVP3 i regionalna TVP3 Rzeszów wyemitują kolejne odcinki popularnego cyklu „Lato w regionach". W sobotę, 1 lipca br. pokazane zostaną odcinki nagrane w Wiśniowej i Strzyżowie, a w niedzielę w Tryńczy.

W sobotnich odcinkach „Lata w regionach" Telewizja Rzeszów gościć będzie na Pogórzu Strzyżowskim. Prezenterzy zatrzymają się m.in. Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej. Zaproszeni do rozmowy artyści opowiedzą, dlaczego właśnie to miejsce od lat stanowi ulubioną przestrzeń malarzy, fotografików, muzyków i poetów. Bohaterem odcinków z Wiśniowej będzie także Dąb Józef, czyli Polskie Drzewo Roku 2016 i Europejskie Drzewo Roku 2017.

Drugą część wędrówek po Pogórzu Strzyżowskim wypełni Strzyżów i jego najbliższe okolice. Widzowie będą mogli zobaczyć Muzeum Ziemi Strzyżowskiej i niemiecki tunel schronowy wykuty pod Żarnowską Górą. Pokazane zostaną także miejsca i pamiątki związane z Wojciechem Weissem, malarzem, który przez kilka lat mieszkał w Strzyżowie.

Pogórze Strzyżowskie to także idealne miejsce do rekreacji. Ekipa telewizyjna będzie towarzyszyć kajakarzom w spływie Wisłokiem, który prowadzi z Wojkówki (gmina Wojaszówka, powiat krośnieński) do powiatu strzyżowskiego poprzez Twierdzę, Frysztak, Kobyle (gmina Frysztak) aż do Markuszowej w gminie Wiśniowa. Po drodze będą podziwiać malownicze krajobrazy oraz niezwykle urokliwy przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką, który tworzy silnie meandrująca rzeka przedzierająca się na tym terenie przez ciągi przebiegających poprzecznie do jej biegu pasm dwóch Pogórzy: Strzyżowskiego i Dynowskiego.

W niedzielę Telewizja Rzeszów odwiedzi Tryńczę, gdzie odbywać się będzie coroczna impreza „Dni Gminy Tryńcza". Uczestnicy odbywającej się tam imprezy będą mogli m.in. przyjrzeć się pracy prezenterów i ekip technicznych, a także odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Odcinki „Lata w regionach" z Wiśniowej i Strzyżowa w sobotę 1 lipca w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55.

Odcinki „na żywo" z Tryńczy w niedzielę 2 lipca w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 13.05, 13.50, 17.30, 18.15 i 19.00.

Odcinki „Lata w regionach" będzie można także zobaczyć na stronie internetowej www.rzeszow.tvp.pl i w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów.

[Inf. i grafika TVP Rzeszów - oprac. A. Zielińska] 

Data dodania: 30-06-2017
liczba wyświetleń: 185

Pozostałe kategorie