wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Serdecznie zapraszamy na "Wielki Piknik w Cieniu Dębu"   |   Impreza odbędzie się 23 lipca br. w Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej   |   W programie m.in.:   |   od godz. 13.00 – Bieg przełajowy o Złoty Liść „Józefa”; dla uczestników atrakcyjne nagrody   |   od godz. 15.00 – Koncerty zespołów. Wystąpią m.in.: Polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Polonez” z Kanady, Scream Maker, Yellow Horse, Grupa Teatralna z Kozłówka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej   |   Ponadto w programie przewidziano: degustację potraw regionalnych, stoiska rękodzielnicze, park zabaw dla dzieci, bufet i inne atrakcje   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie dotyczący rewitalizacji zabytkowej oficyny w Wiśniowej wybrany do dofinansowania   |   W ramach gruntownego remontu budynku przewidziano m.in. odnowienie ciekawych, zabytkowych polichromii sufitowych   |   W obiekcie powstaną dostępne dla zwiedzających sale ekspozycyjne na wystawy stałe i czasowe   |   Szpital Powiatowy w Strzyżowie znalazł się w gronie szpitali, które weszły do Systemu Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Opieki Zdrowotnej, potocznie zwanego siecią szpitali   |   Nasz placówka znalazła się na I poziomie zabezpieczenia zdrowotnego   |   Do końca lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Do 28 lipca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020   |   Rolnicy mogą ubiegać się o środki na inwestycje w rozwój produkcji mleka krowiego, prosiąt i bydła mięsnego   |   Rozpoczęły się zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

„Lato w regionach” m.in. w Wiśniowej i Strzyżowie

W najbliższy weekend ogólnopolska TVP3 i regionalna TVP3 Rzeszów wyemitują kolejne odcinki popularnego cyklu „Lato w regionach". W sobotę, 1 lipca br. pokazane zostaną odcinki nagrane w Wiśniowej i Strzyżowie, a w niedzielę w Tryńczy.

W sobotnich odcinkach „Lata w regionach" Telewizja Rzeszów gościć będzie na Pogórzu Strzyżowskim. Prezenterzy zatrzymają się m.in. Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej. Zaproszeni do rozmowy artyści opowiedzą, dlaczego właśnie to miejsce od lat stanowi ulubioną przestrzeń malarzy, fotografików, muzyków i poetów. Bohaterem odcinków z Wiśniowej będzie także Dąb Józef, czyli Polskie Drzewo Roku 2016 i Europejskie Drzewo Roku 2017.

Drugą część wędrówek po Pogórzu Strzyżowskim wypełni Strzyżów i jego najbliższe okolice. Widzowie będą mogli zobaczyć Muzeum Ziemi Strzyżowskiej i niemiecki tunel schronowy wykuty pod Żarnowską Górą. Pokazane zostaną także miejsca i pamiątki związane z Wojciechem Weissem, malarzem, który przez kilka lat mieszkał w Strzyżowie.

Pogórze Strzyżowskie to także idealne miejsce do rekreacji. Ekipa telewizyjna będzie towarzyszyć kajakarzom w spływie Wisłokiem, który prowadzi z Wojkówki (gmina Wojaszówka, powiat krośnieński) do powiatu strzyżowskiego poprzez Twierdzę, Frysztak, Kobyle (gmina Frysztak) aż do Markuszowej w gminie Wiśniowa. Po drodze będą podziwiać malownicze krajobrazy oraz niezwykle urokliwy przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką, który tworzy silnie meandrująca rzeka przedzierająca się na tym terenie przez ciągi przebiegających poprzecznie do jej biegu pasm dwóch Pogórzy: Strzyżowskiego i Dynowskiego.

W niedzielę Telewizja Rzeszów odwiedzi Tryńczę, gdzie odbywać się będzie coroczna impreza „Dni Gminy Tryńcza". Uczestnicy odbywającej się tam imprezy będą mogli m.in. przyjrzeć się pracy prezenterów i ekip technicznych, a także odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Odcinki „Lata w regionach" z Wiśniowej i Strzyżowa w sobotę 1 lipca w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55.

Odcinki „na żywo" z Tryńczy w niedzielę 2 lipca w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 13.05, 13.50, 17.30, 18.15 i 19.00.

Odcinki „Lata w regionach" będzie można także zobaczyć na stronie internetowej www.rzeszow.tvp.pl i w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów.

[Inf. i grafika TVP Rzeszów - oprac. A. Zielińska] 

Data dodania: 30-06-2017
liczba wyświetleń: 59

Pozostałe kategorie