wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

„Lato w regionach” m.in. w Wiśniowej i Strzyżowie

W najbliższy weekend ogólnopolska TVP3 i regionalna TVP3 Rzeszów wyemitują kolejne odcinki popularnego cyklu „Lato w regionach". W sobotę, 1 lipca br. pokazane zostaną odcinki nagrane w Wiśniowej i Strzyżowie, a w niedzielę w Tryńczy.

W sobotnich odcinkach „Lata w regionach" Telewizja Rzeszów gościć będzie na Pogórzu Strzyżowskim. Prezenterzy zatrzymają się m.in. Zespole Parkowo - Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej. Zaproszeni do rozmowy artyści opowiedzą, dlaczego właśnie to miejsce od lat stanowi ulubioną przestrzeń malarzy, fotografików, muzyków i poetów. Bohaterem odcinków z Wiśniowej będzie także Dąb Józef, czyli Polskie Drzewo Roku 2016 i Europejskie Drzewo Roku 2017.

Drugą część wędrówek po Pogórzu Strzyżowskim wypełni Strzyżów i jego najbliższe okolice. Widzowie będą mogli zobaczyć Muzeum Ziemi Strzyżowskiej i niemiecki tunel schronowy wykuty pod Żarnowską Górą. Pokazane zostaną także miejsca i pamiątki związane z Wojciechem Weissem, malarzem, który przez kilka lat mieszkał w Strzyżowie.

Pogórze Strzyżowskie to także idealne miejsce do rekreacji. Ekipa telewizyjna będzie towarzyszyć kajakarzom w spływie Wisłokiem, który prowadzi z Wojkówki (gmina Wojaszówka, powiat krośnieński) do powiatu strzyżowskiego poprzez Twierdzę, Frysztak, Kobyle (gmina Frysztak) aż do Markuszowej w gminie Wiśniowa. Po drodze będą podziwiać malownicze krajobrazy oraz niezwykle urokliwy przełom Wisłoka zwany Bramą Frysztacką, który tworzy silnie meandrująca rzeka przedzierająca się na tym terenie przez ciągi przebiegających poprzecznie do jej biegu pasm dwóch Pogórzy: Strzyżowskiego i Dynowskiego.

W niedzielę Telewizja Rzeszów odwiedzi Tryńczę, gdzie odbywać się będzie coroczna impreza „Dni Gminy Tryńcza". Uczestnicy odbywającej się tam imprezy będą mogli m.in. przyjrzeć się pracy prezenterów i ekip technicznych, a także odwiedzić stoisko promocyjne Telewizji Rzeszów.

Odcinki „Lata w regionach" z Wiśniowej i Strzyżowa w sobotę 1 lipca w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55.

Odcinki „na żywo" z Tryńczy w niedzielę 2 lipca w TVP3 i TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 13.05, 13.50, 17.30, 18.15 i 19.00.

Odcinki „Lata w regionach" będzie można także zobaczyć na stronie internetowej www.rzeszow.tvp.pl i w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów.

[Inf. i grafika TVP Rzeszów - oprac. A. Zielińska] 

Data dodania: 30-06-2017
liczba wyświetleń: 154

Pozostałe kategorie