wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Ruszyła budowa obwodnicy Strzyżowa na drodze wojewódzkiej nr 988   |   Inwestycja realizowana jest przez samorząd województwa podkarpackiego   |   11 maja 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie podpisana zostanie umowa na modernizację Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   W ramach projektu planuje się m.in. dobudowę nowego segmentu do budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, zmianę dotychczasowej lokalizacji poszczególnych oddziałów, uruchomienie nowych usług m.in. w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Wyłonionym w drodze postępowania przetargowego wykonawcą zadania będzie strzyżowska firma PRB „Rembud” Sp. z o.o   |   Według stanu na dzień 09.05.2018 r. wartość w/w. projektu wyniesie ponad 23 mln zł, w tym 9.999.999,98 zł stanowi dofinasowanie w ramach RPO 2014-2020, pozostała zaś kwota pokryta zostanie z budżetu powiatu   |   Jest to największy wartościowo, jak do tej pory, projekt realizowany przez samorząd powiatowy w Strzyżowie   |   12 maja (sobota) w Szkole Podstawowej w Konieczkowej odbędzie się Noc Muzeów   |   W programie m.in. wystawa mundurów i militariów, projekcja filmu i gry edukacyjne przygotowane przez IPN Oddział w Rzeszowie, wykład na temat udziału mieszkańców naszego powiatu w walce o niepodległość, konkurs strzelecki, prezentacja zabytków motoryzacji i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Gospodarka i rolnictwo

Wszystko o emeryturach – spotkania z pracownikami ZUS

20 i 26 lipca br. w siedzibie Oddziału Terenowego Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność" w Strzyżowie, przy ul. Słowackiego 2 odbędą się spotkania z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie. Tematyką spotkań będą zmiany w systemie emerytalnym po wchodzącym w życie 1 października br. obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Serdecznie zapraszamy!

W trakcie spotkań będzie można uzyskać informacje i wyjaśnienia na temat nowych zasad i przepisów, które wynikają ze zmienionej ustawy o przywróceniu wieku emerytalnego 60-65 lat. Pracownicy ZUS umożliwią również założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), która udostępnia ubezpieczonym on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Tą drogą można także umówić się na wizytę w ZUS.

Harmonogram spotkań w siedzibach oddziałów terenowych „Solidarności" dostępny jest pod linkiem http://www.solidarnosc.rzeszow.org.pl/wszystko-o-emeryturach-dyzury-zus/. W Strzyżowie spotkania z pracownikami ZUS odbędą się 20 i 26 lipca br. w godzinach od 13.00 do 16.30. Organizatorem akcji jest p. Anna Dziadek, Przewodnicząca Oddziału Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność" w Strzyżowie (tel. 602 413 250).

[Inf. p. A. Dziadek, oprac. A. Zielińska]

Data dodania: 17-07-2017
liczba wyświetleń: 438

Pozostałe kategorie