wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 19 sierpnia br. w kamieniołomie w Stępinie odbędzie się rekonstrukcja walk o Tobruk z 1941 r. w ramach „XI Międzynarodowego Zlotu Militarnego Anlage Sud”; początek imprezy o godz. 15.00   |   Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda   |   Zapraszamy wykonawców do składania ofert w przetargach ogłoszonych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie głównie w zakresie budowy chodników tj. na: przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa - Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania realizowane w: Nowej Wsi, Pstrągowej i Czudcu; przebudowę drogi powiatowej nr 1323R Frysztak-Gogołów-Klecie (trzy odcinki)   |   Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatowego Zarządu Dróg w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 28.08. 2017 r. i do 01.09.2017 r.   |   Zarząd Powiatu Strzyżowskiego zaprasza także do składania ofert na prace budowlane polegające na modernizacji dachu i przebudowie budynku stajni w zespołu parkowo-dworskim w Wiśniowej na salę wielofunkcyjną z zapleczem gastronomicznym i pokoje noclegowe na poddaszu   |   Oferty można składać do 29.08. 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie   |   Szczegółowe informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Strzyżowie   |   20 sierpnia br. na placu przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz przy Domu Ludowym w Szufanrowej (gmina Wiśniowa) odbędą się doroczne, gminne Święta Plonów   |   W gminach Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (plac sportowy w Konieczkowej) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej - 15 sierpnia br.   |   Tegoroczne powiatowo – gminne dożynki będą miały miejsce 9 września br. w Czudcu   |   Impreza połączona będzie z uroczystościami 15-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Czudcu   |   W programie zaplanowano m.in.: polową Mszę św., prezentację wieńców i grup dożynkowych, występ zespołu „Mały Śląsk”, koncert gwiazdy wieczoru – Eleni i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów

W dniach 03-08.07.2017 r. w Tarnobrzegu odbył się II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów, w którym wzięło udział ponad 30 osób. Odbywające się dwa razy dziennie treningi obejmowały techniki Ju-Jitsu, Ju-Jitsu Sportowego, BJJ oraz Karate i Kickboxingu. Zajęcia prowadził sensei Paweł Szlachta 4 Dan Ju-Jitsu, 3 Dan Karate, niebieski pas BJJ.

W pierwszy dzień obozu nasi podopieczni zwiedzili park Dinozaurów w Bałtowie, gdzie odbyli wędrówkę przez erę Mezozoiczną, czyli erę Dinozaurów. Modele, które można podziwiać w JuraParku, wykonywane są z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. JuraPark Bałtów, ze względu na dokonane tutaj odkrycia, jest główną placówką Transeuropejskiego Dinoparku w Polsce. Jest to ogólnoeuropejski projekt edukacyjno - turystyczny, który ustanawia sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów w miejscach, gdzie zostały one znalezione. Następnie przyszedł czas na sale muzealne wypełnione eksponatami, pochodzącymi z różnych części świata, a na koniec prehistoryczne oceanarium, gdzie członkowie Armmagedon Strzyżów mogli podziwiać ogromne gady żyjące na ziemi tysiące lat temu m.in. potężnego, mierzącego ponad 20 metrów Megalodona, rybo - podobnego Mozazaura, a także Plezjozaura i Lipoleurodona oraz wiele innych stworzeń. W kolejne dni poza treningami wszyscy uczestnicy obozu odpoczywali nad Zalewem Tarnobrzeskim. W ostatni dzień odbył się egzamin na stopnie uczniowskie w Ju-Jitsu, który z wynikiem pozytywnym ukończyło 20 osób" - mówi sensei Paweł Szlachta, który gratuluje wszystkim wojownikom wytrwałości oraz umiejętności, jakimi wykazali się podczas egzaminu. „Należy przypomnieć, że treningi odbywały się dwa razy dziennie a najmłodsi uczestnicy obozu mieli po 6 lat" - dodaje Pan Paweł.

Wakacji niestety nie mają najlepsi zawodnicy stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów, którzy przygotowują się do Pucharu Świata Juniorów Młodszych U-15 oraz Bałkan Open Juniorów U-18 organizowanych w dniach 22-24 września 2017 r. w Czarnogórze.

Za naszym pośrednictwem Zarząd Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów serdecznie dziękuje Panu Dominikowi Ziobro - firma Acordi oraz Pani Małgorzacie Wawrzonek-Tęcza za pomoc, jakiej udzielili przy organizacji Pucharu Podkarpacia w Strzyżowie, którego w czerwcu 2017 r. stowarzyszenie było organizatorem.

[Inf. i zdjęcie p. P. Szlachta - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 18-07-2017
liczba wyświetleń: 48

Pozostałe kategorie