wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy 17.02.2018 r. na XIII Rajd Narciarsko Pieszy o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego do Siedliska Janczar w Pstrągowej   |   Rajd zaplanowano na trzech trasach: ze Strzyżowa (od leśniczówki w Łętowni) od godz. 10.00, z Wielopola Skrzyńskiego od godz. 9.00. i z Woli Zgłobieńskiej (trasa survivalowa) od godz. 8.00.   |   Zakończenie - w Siedlisku Janczar w Pstrągowej ok. godz. 14.00.   |   W kościele katolickim rozpoczął się okres Wielkiego Postu   |   W parafiach na terenie powiatu strzyżowskiego w tym okresie odbywać się będą okolicznościowe, tradycyjne nabożeństwa, w tym m.in. procesje drogi krzyżowej   |   Budowa mostu na rzece Wisłok w Czudcu, modernizacja nawierzchni drogi powiatowej w Lutczy, budowa chodników w Gwoźnicy to niektóre prace zaplanowane do wykonania na drogach powiatowych na 2018 r.   |   Powiat Strzyżowski w 2018 r. kontynuuje również prace budowlane w zabytkowych obiektach w Wiśniowej oraz w budynkach administracyjnych w Strzyżowie, a także projekt dotyczący wyposażenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów

W dniach 03-08.07.2017 r. w Tarnobrzegu odbył się II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów, w którym wzięło udział ponad 30 osób. Odbywające się dwa razy dziennie treningi obejmowały techniki Ju-Jitsu, Ju-Jitsu Sportowego, BJJ oraz Karate i Kickboxingu. Zajęcia prowadził sensei Paweł Szlachta 4 Dan Ju-Jitsu, 3 Dan Karate, niebieski pas BJJ.

W pierwszy dzień obozu nasi podopieczni zwiedzili park Dinozaurów w Bałtowie, gdzie odbyli wędrówkę przez erę Mezozoiczną, czyli erę Dinozaurów. Modele, które można podziwiać w JuraParku, wykonywane są z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. JuraPark Bałtów, ze względu na dokonane tutaj odkrycia, jest główną placówką Transeuropejskiego Dinoparku w Polsce. Jest to ogólnoeuropejski projekt edukacyjno - turystyczny, który ustanawia sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów w miejscach, gdzie zostały one znalezione. Następnie przyszedł czas na sale muzealne wypełnione eksponatami, pochodzącymi z różnych części świata, a na koniec prehistoryczne oceanarium, gdzie członkowie Armmagedon Strzyżów mogli podziwiać ogromne gady żyjące na ziemi tysiące lat temu m.in. potężnego, mierzącego ponad 20 metrów Megalodona, rybo - podobnego Mozazaura, a także Plezjozaura i Lipoleurodona oraz wiele innych stworzeń. W kolejne dni poza treningami wszyscy uczestnicy obozu odpoczywali nad Zalewem Tarnobrzeskim. W ostatni dzień odbył się egzamin na stopnie uczniowskie w Ju-Jitsu, który z wynikiem pozytywnym ukończyło 20 osób" - mówi sensei Paweł Szlachta, który gratuluje wszystkim wojownikom wytrwałości oraz umiejętności, jakimi wykazali się podczas egzaminu. „Należy przypomnieć, że treningi odbywały się dwa razy dziennie a najmłodsi uczestnicy obozu mieli po 6 lat" - dodaje Pan Paweł.

Wakacji niestety nie mają najlepsi zawodnicy stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów, którzy przygotowują się do Pucharu Świata Juniorów Młodszych U-15 oraz Bałkan Open Juniorów U-18 organizowanych w dniach 22-24 września 2017 r. w Czarnogórze.

Za naszym pośrednictwem Zarząd Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów serdecznie dziękuje Panu Dominikowi Ziobro - firma Acordi oraz Pani Małgorzacie Wawrzonek-Tęcza za pomoc, jakiej udzielili przy organizacji Pucharu Podkarpacia w Strzyżowie, którego w czerwcu 2017 r. stowarzyszenie było organizatorem.

[Inf. i zdjęcie p. P. Szlachta - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 18-07-2017
liczba wyświetleń: 329

Pozostałe kategorie