wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów

W dniach 03-08.07.2017 r. w Tarnobrzegu odbył się II Obóz Letni Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów, w którym wzięło udział ponad 30 osób. Odbywające się dwa razy dziennie treningi obejmowały techniki Ju-Jitsu, Ju-Jitsu Sportowego, BJJ oraz Karate i Kickboxingu. Zajęcia prowadził sensei Paweł Szlachta 4 Dan Ju-Jitsu, 3 Dan Karate, niebieski pas BJJ.

W pierwszy dzień obozu nasi podopieczni zwiedzili park Dinozaurów w Bałtowie, gdzie odbyli wędrówkę przez erę Mezozoiczną, czyli erę Dinozaurów. Modele, które można podziwiać w JuraParku, wykonywane są z wielką dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. JuraPark Bałtów, ze względu na dokonane tutaj odkrycia, jest główną placówką Transeuropejskiego Dinoparku w Polsce. Jest to ogólnoeuropejski projekt edukacyjno - turystyczny, który ustanawia sieć stanowisk i terenowych ekspozycji śladów dinozaurów w miejscach, gdzie zostały one znalezione. Następnie przyszedł czas na sale muzealne wypełnione eksponatami, pochodzącymi z różnych części świata, a na koniec prehistoryczne oceanarium, gdzie członkowie Armmagedon Strzyżów mogli podziwiać ogromne gady żyjące na ziemi tysiące lat temu m.in. potężnego, mierzącego ponad 20 metrów Megalodona, rybo - podobnego Mozazaura, a także Plezjozaura i Lipoleurodona oraz wiele innych stworzeń. W kolejne dni poza treningami wszyscy uczestnicy obozu odpoczywali nad Zalewem Tarnobrzeskim. W ostatni dzień odbył się egzamin na stopnie uczniowskie w Ju-Jitsu, który z wynikiem pozytywnym ukończyło 20 osób" - mówi sensei Paweł Szlachta, który gratuluje wszystkim wojownikom wytrwałości oraz umiejętności, jakimi wykazali się podczas egzaminu. „Należy przypomnieć, że treningi odbywały się dwa razy dziennie a najmłodsi uczestnicy obozu mieli po 6 lat" - dodaje Pan Paweł.

Wakacji niestety nie mają najlepsi zawodnicy stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów, którzy przygotowują się do Pucharu Świata Juniorów Młodszych U-15 oraz Bałkan Open Juniorów U-18 organizowanych w dniach 22-24 września 2017 r. w Czarnogórze.

Za naszym pośrednictwem Zarząd Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów serdecznie dziękuje Panu Dominikowi Ziobro - firma Acordi oraz Pani Małgorzacie Wawrzonek-Tęcza za pomoc, jakiej udzielili przy organizacji Pucharu Podkarpacia w Strzyżowie, którego w czerwcu 2017 r. stowarzyszenie było organizatorem.

[Inf. i zdjęcie p. P. Szlachta - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 18-07-2017
liczba wyświetleń: 191

Pozostałe kategorie