wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy 17.02.2018 r. na XIII Rajd Narciarsko Pieszy o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego do Siedliska Janczar w Pstrągowej   |   Rajd zaplanowano na trzech trasach: ze Strzyżowa (od leśniczówki w Łętowni) od godz. 10.00, z Wielopola Skrzyńskiego od godz. 9.00. i z Woli Zgłobieńskiej (trasa survivalowa) od godz. 8.00.   |   Zakończenie - w Siedlisku Janczar w Pstrągowej ok. godz. 14.00.   |   W kościele katolickim rozpoczął się okres Wielkiego Postu   |   W parafiach na terenie powiatu strzyżowskiego w tym okresie odbywać się będą okolicznościowe, tradycyjne nabożeństwa, w tym m.in. procesje drogi krzyżowej   |   Budowa mostu na rzece Wisłok w Czudcu, modernizacja nawierzchni drogi powiatowej w Lutczy, budowa chodników w Gwoźnicy to niektóre prace zaplanowane do wykonania na drogach powiatowych na 2018 r.   |   Powiat Strzyżowski w 2018 r. kontynuuje również prace budowlane w zabytkowych obiektach w Wiśniowej oraz w budynkach administracyjnych w Strzyżowie, a także projekt dotyczący wyposażenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

Fundacja „SOS ŻYCIE" zaprasza mieszkanki powiatu strzyżowskiego na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 - 69 lat oraz bezpłatne badania cytologiczne dla pań w wieku 25 - 59 lat. Mammobus stacjonował będzie we wszystkich gminach naszego powiatu.

Przez kilkanaście dni na naszym terenie stacjonował będzie mammobus, w którym mieszkanki powiatu strzyżowskiego będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania adresowane są do kobiet w dwóch przedziałach wiekowych. Na bezpłatną mammografię mogą zgłaszać się panie w wieku 50 - 69 lat, natomiast na bezpłatną cytologię kobiety w wieku 25 - 59 lat. Bezpłatne badania mammograficzne wykonywać można raz na 2 lata, natomiast cytologiczne raz na 3 lata.

Mammobus stacjonował będzie obok:

1. Szpitala Powiatowego w Strzyżowie - od 28 lipca do 1 sierpnia i 14 sierpnia,

2. Urzędu Gminy w Czudcu - 10 i 11 sierpnia,

3. Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku - 7 i 9 sierpnia,

4. Domu Strażaka w Wiśniowej - 16 sierpnia.

Mieszkanki gminy Niebylec, które nie zdążyły skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych podczas pobytu mammobusu w Niebylcu 19 lipca br., nadal mogą to uczynić w jednym z w/w. punktów. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty, a w przypadku mammografii - zdjęcia z poprzedniego badania.

Mammobus czynny będzie w godzinach od 9.00 do 17.00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 17 582 40 60.

[Inf. Fundacja SOS Życie - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 21-07-2017
liczba wyświetleń: 282

Pozostałe kategorie