wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 19 sierpnia br. w kamieniołomie w Stępinie odbędzie się rekonstrukcja walk o Tobruk z 1941 r. w ramach „XI Międzynarodowego Zlotu Militarnego Anlage Sud”; początek imprezy o godz. 15.00   |   Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda   |   Zapraszamy wykonawców do składania ofert w przetargach ogłoszonych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie głównie w zakresie budowy chodników tj. na: przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa - Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania realizowane w: Nowej Wsi, Pstrągowej i Czudcu; przebudowę drogi powiatowej nr 1323R Frysztak-Gogołów-Klecie (trzy odcinki)   |   Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatowego Zarządu Dróg w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 28.08. 2017 r. i do 01.09.2017 r.   |   Zarząd Powiatu Strzyżowskiego zaprasza także do składania ofert na prace budowlane polegające na modernizacji dachu i przebudowie budynku stajni w zespołu parkowo-dworskim w Wiśniowej na salę wielofunkcyjną z zapleczem gastronomicznym i pokoje noclegowe na poddaszu   |   Oferty można składać do 29.08. 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie   |   Szczegółowe informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Strzyżowie   |   20 sierpnia br. na placu przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz przy Domu Ludowym w Szufanrowej (gmina Wiśniowa) odbędą się doroczne, gminne Święta Plonów   |   W gminach Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (plac sportowy w Konieczkowej) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej - 15 sierpnia br.   |   Tegoroczne powiatowo – gminne dożynki będą miały miejsce 9 września br. w Czudcu   |   Impreza połączona będzie z uroczystościami 15-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Czudcu   |   W programie zaplanowano m.in.: polową Mszę św., prezentację wieńców i grup dożynkowych, występ zespołu „Mały Śląsk”, koncert gwiazdy wieczoru – Eleni i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

Fundacja „SOS ŻYCIE" zaprasza mieszkanki powiatu strzyżowskiego na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 - 69 lat oraz bezpłatne badania cytologiczne dla pań w wieku 25 - 59 lat. Mammobus stacjonował będzie we wszystkich gminach naszego powiatu.

Przez kilkanaście dni na naszym terenie stacjonował będzie mammobus, w którym mieszkanki powiatu strzyżowskiego będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania adresowane są do kobiet w dwóch przedziałach wiekowych. Na bezpłatną mammografię mogą zgłaszać się panie w wieku 50 - 69 lat, natomiast na bezpłatną cytologię kobiety w wieku 25 - 59 lat. Bezpłatne badania mammograficzne wykonywać można raz na 2 lata, natomiast cytologiczne raz na 3 lata.

Mammobus stacjonował będzie obok:

1. Szpitala Powiatowego w Strzyżowie - od 28 lipca do 1 sierpnia i 14 sierpnia,

2. Urzędu Gminy w Czudcu - 10 i 11 sierpnia,

3. Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku - 7 i 9 sierpnia,

4. Domu Strażaka w Wiśniowej - 16 sierpnia.

Mieszkanki gminy Niebylec, które nie zdążyły skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych podczas pobytu mammobusu w Niebylcu 19 lipca br., nadal mogą to uczynić w jednym z w/w. punktów. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty, a w przypadku mammografii - zdjęcia z poprzedniego badania.

Mammobus czynny będzie w godzinach od 9.00 do 17.00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 17 582 40 60.

[Inf. Fundacja SOS Życie - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 21-07-2017
liczba wyświetleń: 96

Pozostałe kategorie