wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne

Fundacja „SOS ŻYCIE" zaprasza mieszkanki powiatu strzyżowskiego na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50 - 69 lat oraz bezpłatne badania cytologiczne dla pań w wieku 25 - 59 lat. Mammobus stacjonował będzie we wszystkich gminach naszego powiatu.

Przez kilkanaście dni na naszym terenie stacjonował będzie mammobus, w którym mieszkanki powiatu strzyżowskiego będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania adresowane są do kobiet w dwóch przedziałach wiekowych. Na bezpłatną mammografię mogą zgłaszać się panie w wieku 50 - 69 lat, natomiast na bezpłatną cytologię kobiety w wieku 25 - 59 lat. Bezpłatne badania mammograficzne wykonywać można raz na 2 lata, natomiast cytologiczne raz na 3 lata.

Mammobus stacjonował będzie obok:

1. Szpitala Powiatowego w Strzyżowie - od 28 lipca do 1 sierpnia i 14 sierpnia,

2. Urzędu Gminy w Czudcu - 10 i 11 sierpnia,

3. Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku - 7 i 9 sierpnia,

4. Domu Strażaka w Wiśniowej - 16 sierpnia.

Mieszkanki gminy Niebylec, które nie zdążyły skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych podczas pobytu mammobusu w Niebylcu 19 lipca br., nadal mogą to uczynić w jednym z w/w. punktów. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty, a w przypadku mammografii - zdjęcia z poprzedniego badania.

Mammobus czynny będzie w godzinach od 9.00 do 17.00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 17 582 40 60.

[Inf. Fundacja SOS Życie - oprac. A. Zielińska]

 

Data dodania: 21-07-2017
liczba wyświetleń: 227

Pozostałe kategorie