wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W sobotę 15 września o godz. 11.30 na Rynku w Strzyżowie odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie   |   W programie m.in: złożenie meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wręczenie sztandaru, okolicznościowe wystąpienia, defilada kompanii honorowych   |   Uroczystość poprzedzi Msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała, która rozpocznie się o godz. 10.00   |   W ramach imprezy przewidziano także pokazy m.in.: wyposażenia pojazdów policyjnych, patroli konnych, zestawu edukacyjnego Autochodzik, motocykla Harley, a także stoiska informacyjno-prewencyjne   |   18 września br. (wtorek) podczas sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostaną stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. J. Przecławczyka – Dąbrowskiego   |   W roku bieżącym przyznano 166 stypendiów, w tym 70 w kategorii absolwenci gimnazjów, 59 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 3 w kategorii uczniowie/absolwenci, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, 32 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 2 w kategorii Absolwent Roku   |   Na sobotę (15.09) w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie zaplanowano koncert pt. „Niepodległość w sercach pokoleń”   |   W programie m.in.: poezja autorstwa członków Kręgu Twórczego „Arche”, pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów Studia Piosenki DK „Sokół” oraz koncert kapeli góralskiej „Ondraszki”   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza w niedzielę (16.09) na film krótkometrażowy „W imię Wolności” i spotkanie „Czudec Moja Mała Ojczyzna” w ramach „Lekcji Historii”
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze w Strzyżowie

16 lipca 2017 r. na stadionie sportowym przy ul. 1 Maja w Strzyżowie rywalizowali w dyscyplinach sportowo-pożarniczych strażacy ochotnicy z miasta i gminy Strzyżów. W corocznych zawodach wzięło udział 14 męskich drużyn dorosłych strażaków, 5 młodzieżowych drużyn pożarniczych, 2 kobiece i jedna młodzieżowa drużyna dziewczęca. W najliczniej obsadzonej grupie A1 mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP z Żyznowa.


Spośród 14 drużyn męskich w wieku powyżej 16 lat zarówno sztafetę 7 x 50, jak i ćwiczenie bojowe z najlepszymi czasami ukończyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyznowie (111,72 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna OSP z Godowej Górnej (114,63 pkt), a trzecie drużyna OSP z Godowej Dolnej (117, 52 pkt). W pierwszej dziesiątce zawodów znalazły się drużyny OSP ze Strzyżowa, Gbisk, Dobrzechowa, Tropi, Żarnowej, Zawadki i Glinika Zaborowskiego.


W grupie C kobiet w wieku powyżej 16 roku życia, wystartowały dwie drużyny OSP z Godowej Dolnej i Wysokiej Strzyżowskiej Górnej. W rywalizacji, szybciej konkurencje ukończyły druhny z Godowej Dolnej (140,65 pkt). Natomiast w grupie młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt (do 16 roku życia) zwyciężyła jedyna startująca drużyna MDP z Żarnowej. Spośród pięciu młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców najlepszy wynik osiągnęła drużyna z Dobrzechowa, wyprzedzając drużyny MDP z Godowej Górnej, Żyznowa, Wysokiej Strzyżowskiej Dolnej i Zawadki.


Dodatkową atrakcją dla widzów był pokaz musztry jako ćwiczenia dodatkowego, ale niemającego wpływu na wynik zawodów. Jednak za najlepiej wykonaną musztrę druhny i druhowie otrzymali pamiątkowe medale. Otrzymali je członkowie drużyn z OSP Zawadka (grupa A), Godowa Dolna (grupa C), Żarnowa (grupa MDP dz) i Dobrzechów (grupa MDP ch). Ponadto wyróżniono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Dziewcząt z OSP Strzyżów za wykonany pokaz sztafety i bojówki oraz wzorowe wykonanie musztry.


Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Arkadiusz Poźniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. Dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza Strzyżowa wręczał wiceprezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Strzyżowie dh Stanisław Stasiowski. Ceremonię otwarcia i zamknięcia zawodów poprowadził dh Kacper Pirga - komendant Gminnego Związku OSP RP w Strzyżowie.


[opr. i fot. W. Plezia]

Data dodania: 26-07-2017
liczba wyświetleń: 500

Pozostałe kategorie