wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 19 sierpnia br. w kamieniołomie w Stępinie odbędzie się rekonstrukcja walk o Tobruk z 1941 r. w ramach „XI Międzynarodowego Zlotu Militarnego Anlage Sud”; początek imprezy o godz. 15.00   |   Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda   |   Zapraszamy wykonawców do składania ofert w przetargach ogłoszonych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie głównie w zakresie budowy chodników tj. na: przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa - Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania realizowane w: Nowej Wsi, Pstrągowej i Czudcu; przebudowę drogi powiatowej nr 1323R Frysztak-Gogołów-Klecie (trzy odcinki)   |   Szczegółowe informacje w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatowego Zarządu Dróg w Strzyżowie   |   Oferty można składać do 28.08. 2017 r. i do 01.09.2017 r.   |   Zarząd Powiatu Strzyżowskiego zaprasza także do składania ofert na prace budowlane polegające na modernizacji dachu i przebudowie budynku stajni w zespołu parkowo-dworskim w Wiśniowej na salę wielofunkcyjną z zapleczem gastronomicznym i pokoje noclegowe na poddaszu   |   Oferty można składać do 29.08. 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie   |   Szczegółowe informacje na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Strzyżowie   |   20 sierpnia br. na placu przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz przy Domu Ludowym w Szufanrowej (gmina Wiśniowa) odbędą się doroczne, gminne Święta Plonów   |   W gminach Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (plac sportowy w Konieczkowej) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej - 15 sierpnia br.   |   Tegoroczne powiatowo – gminne dożynki będą miały miejsce 9 września br. w Czudcu   |   Impreza połączona będzie z uroczystościami 15-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej w Czudcu   |   W programie zaplanowano m.in.: polową Mszę św., prezentację wieńców i grup dożynkowych, występ zespołu „Mały Śląsk”, koncert gwiazdy wieczoru – Eleni i in.
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze w Strzyżowie

16 lipca 2017 r. na stadionie sportowym przy ul. 1 Maja w Strzyżowie rywalizowali w dyscyplinach sportowo-pożarniczych strażacy ochotnicy z miasta i gminy Strzyżów. W corocznych zawodach wzięło udział 14 męskich drużyn dorosłych strażaków, 5 młodzieżowych drużyn pożarniczych, 2 kobiece i jedna młodzieżowa drużyna dziewczęca. W najliczniej obsadzonej grupie A1 mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP z Żyznowa.


Spośród 14 drużyn męskich w wieku powyżej 16 lat zarówno sztafetę 7 x 50, jak i ćwiczenie bojowe z najlepszymi czasami ukończyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyznowie (111,72 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna OSP z Godowej Górnej (114,63 pkt), a trzecie drużyna OSP z Godowej Dolnej (117, 52 pkt). W pierwszej dziesiątce zawodów znalazły się drużyny OSP ze Strzyżowa, Gbisk, Dobrzechowa, Tropi, Żarnowej, Zawadki i Glinika Zaborowskiego.


W grupie C kobiet w wieku powyżej 16 roku życia, wystartowały dwie drużyny OSP z Godowej Dolnej i Wysokiej Strzyżowskiej Górnej. W rywalizacji, szybciej konkurencje ukończyły druhny z Godowej Dolnej (140,65 pkt). Natomiast w grupie młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt (do 16 roku życia) zwyciężyła jedyna startująca drużyna MDP z Żarnowej. Spośród pięciu młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców najlepszy wynik osiągnęła drużyna z Dobrzechowa, wyprzedzając drużyny MDP z Godowej Górnej, Żyznowa, Wysokiej Strzyżowskiej Dolnej i Zawadki.


Dodatkową atrakcją dla widzów był pokaz musztry jako ćwiczenia dodatkowego, ale niemającego wpływu na wynik zawodów. Jednak za najlepiej wykonaną musztrę druhny i druhowie otrzymali pamiątkowe medale. Otrzymali je członkowie drużyn z OSP Zawadka (grupa A), Godowa Dolna (grupa C), Żarnowa (grupa MDP dz) i Dobrzechów (grupa MDP ch). Ponadto wyróżniono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Dziewcząt z OSP Strzyżów za wykonany pokaz sztafety i bojówki oraz wzorowe wykonanie musztry.


Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Arkadiusz Poźniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. Dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza Strzyżowa wręczał wiceprezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Strzyżowie dh Stanisław Stasiowski. Ceremonię otwarcia i zamknięcia zawodów poprowadził dh Kacper Pirga - komendant Gminnego Związku OSP RP w Strzyżowie.


[opr. i fot. W. Plezia]

Data dodania: 26-07-2017
liczba wyświetleń: 72

Pozostałe kategorie