wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zapraszamy 17.02.2018 r. na XIII Rajd Narciarsko Pieszy o Puchar Przechodni Starosty Strzyżowskiego do Siedliska Janczar w Pstrągowej   |   Rajd zaplanowano na trzech trasach: ze Strzyżowa (od leśniczówki w Łętowni) od godz. 10.00, z Wielopola Skrzyńskiego od godz. 9.00. i z Woli Zgłobieńskiej (trasa survivalowa) od godz. 8.00.   |   Zakończenie - w Siedlisku Janczar w Pstrągowej ok. godz. 14.00.   |   W kościele katolickim rozpoczął się okres Wielkiego Postu   |   W parafiach na terenie powiatu strzyżowskiego w tym okresie odbywać się będą okolicznościowe, tradycyjne nabożeństwa, w tym m.in. procesje drogi krzyżowej   |   Budowa mostu na rzece Wisłok w Czudcu, modernizacja nawierzchni drogi powiatowej w Lutczy, budowa chodników w Gwoźnicy to niektóre prace zaplanowane do wykonania na drogach powiatowych na 2018 r.   |   Powiat Strzyżowski w 2018 r. kontynuuje również prace budowlane w zabytkowych obiektach w Wiśniowej oraz w budynkach administracyjnych w Strzyżowie, a także projekt dotyczący wyposażenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze w Strzyżowie

16 lipca 2017 r. na stadionie sportowym przy ul. 1 Maja w Strzyżowie rywalizowali w dyscyplinach sportowo-pożarniczych strażacy ochotnicy z miasta i gminy Strzyżów. W corocznych zawodach wzięło udział 14 męskich drużyn dorosłych strażaków, 5 młodzieżowych drużyn pożarniczych, 2 kobiece i jedna młodzieżowa drużyna dziewczęca. W najliczniej obsadzonej grupie A1 mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP z Żyznowa.


Spośród 14 drużyn męskich w wieku powyżej 16 lat zarówno sztafetę 7 x 50, jak i ćwiczenie bojowe z najlepszymi czasami ukończyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyznowie (111,72 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna OSP z Godowej Górnej (114,63 pkt), a trzecie drużyna OSP z Godowej Dolnej (117, 52 pkt). W pierwszej dziesiątce zawodów znalazły się drużyny OSP ze Strzyżowa, Gbisk, Dobrzechowa, Tropi, Żarnowej, Zawadki i Glinika Zaborowskiego.


W grupie C kobiet w wieku powyżej 16 roku życia, wystartowały dwie drużyny OSP z Godowej Dolnej i Wysokiej Strzyżowskiej Górnej. W rywalizacji, szybciej konkurencje ukończyły druhny z Godowej Dolnej (140,65 pkt). Natomiast w grupie młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt (do 16 roku życia) zwyciężyła jedyna startująca drużyna MDP z Żarnowej. Spośród pięciu młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców najlepszy wynik osiągnęła drużyna z Dobrzechowa, wyprzedzając drużyny MDP z Godowej Górnej, Żyznowa, Wysokiej Strzyżowskiej Dolnej i Zawadki.


Dodatkową atrakcją dla widzów był pokaz musztry jako ćwiczenia dodatkowego, ale niemającego wpływu na wynik zawodów. Jednak za najlepiej wykonaną musztrę druhny i druhowie otrzymali pamiątkowe medale. Otrzymali je członkowie drużyn z OSP Zawadka (grupa A), Godowa Dolna (grupa C), Żarnowa (grupa MDP dz) i Dobrzechów (grupa MDP ch). Ponadto wyróżniono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Dziewcząt z OSP Strzyżów za wykonany pokaz sztafety i bojówki oraz wzorowe wykonanie musztry.


Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Arkadiusz Poźniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. Dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza Strzyżowa wręczał wiceprezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Strzyżowie dh Stanisław Stasiowski. Ceremonię otwarcia i zamknięcia zawodów poprowadził dh Kacper Pirga - komendant Gminnego Związku OSP RP w Strzyżowie.


[opr. i fot. W. Plezia]

Data dodania: 26-07-2017
liczba wyświetleń: 337

Pozostałe kategorie