wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Gmina Czudec zaprasza do składania ofert na zadanie drogowe obejmujące m.in. budowę nowego mostu drogowego na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917R Czudec-Wyżne   |   Termin składania ofert: 27.10.2017 r.   |   Więcej informacji na stronie www.czudec.pl   |   Inwestycja realizowana jest przez Gminę Czudec we współpracy z samorządem powiatowym w Strzyżowie w ramach projektu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie zaprasza także do składania ofert na budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1927 R Dobrzechów - Wysoka Strzyżowska – Węglówka (do 16.10), przebudowę drogi powiatowej nr 1915 R Pstrągowa-Nowa Wieś z podziałem na trzy zadania (do 20.10)   |   14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narod   |   Z tej okazji wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wykonywaną pracę, gratulujemy osiągnięć i składamy najlepsze życzenia   |   12.10.2017 r. Zarząd Powiatu Strzyżowskiego podpisał umowę na modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Towarzystwo Miłośników Ziemi Niebyleckiej zajęło I miejsce w ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego konkursie pn. „NGO Wysokich Lotów”, w kategorii Kultura i Tożsamość Narodowa   |   W dniach 5-18 października br. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa   |   Szczegółowe informacje pod adresem http://www.arimr.gov.pl/   |   Policja przypomina o obowiązku noszenia o zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego   |   TVP Historia emituje powtórkę serialu „Popielec”, zrealizowanego na początku lat 80 - tych XX w. na podstawie powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego pod tym samym tytułem   |   Kilka scen do tego serialu nakręcono na tle budynku dworskiego w Baryczce, zaś pierwowzorem wydarzeń było wiele faktów z życia autora, który przez kilka lat mieszkał w Lutczy   |   Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności   |   25 lat funkcjonowania obchodzi również Stowarzyszenie „Tak Życiu”   |   Z kolei jubileusz 30 – lecia pracy twórczej świętuje Chór Mieszany „Sokół”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
blank
bn_bip
blank
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze w Strzyżowie

16 lipca 2017 r. na stadionie sportowym przy ul. 1 Maja w Strzyżowie rywalizowali w dyscyplinach sportowo-pożarniczych strażacy ochotnicy z miasta i gminy Strzyżów. W corocznych zawodach wzięło udział 14 męskich drużyn dorosłych strażaków, 5 młodzieżowych drużyn pożarniczych, 2 kobiece i jedna młodzieżowa drużyna dziewczęca. W najliczniej obsadzonej grupie A1 mężczyzn zwyciężyła drużyna OSP z Żyznowa.


Spośród 14 drużyn męskich w wieku powyżej 16 lat zarówno sztafetę 7 x 50, jak i ćwiczenie bojowe z najlepszymi czasami ukończyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyznowie (111,72 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna OSP z Godowej Górnej (114,63 pkt), a trzecie drużyna OSP z Godowej Dolnej (117, 52 pkt). W pierwszej dziesiątce zawodów znalazły się drużyny OSP ze Strzyżowa, Gbisk, Dobrzechowa, Tropi, Żarnowej, Zawadki i Glinika Zaborowskiego.


W grupie C kobiet w wieku powyżej 16 roku życia, wystartowały dwie drużyny OSP z Godowej Dolnej i Wysokiej Strzyżowskiej Górnej. W rywalizacji, szybciej konkurencje ukończyły druhny z Godowej Dolnej (140,65 pkt). Natomiast w grupie młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt (do 16 roku życia) zwyciężyła jedyna startująca drużyna MDP z Żarnowej. Spośród pięciu młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców najlepszy wynik osiągnęła drużyna z Dobrzechowa, wyprzedzając drużyny MDP z Godowej Górnej, Żyznowa, Wysokiej Strzyżowskiej Dolnej i Zawadki.


Dodatkową atrakcją dla widzów był pokaz musztry jako ćwiczenia dodatkowego, ale niemającego wpływu na wynik zawodów. Jednak za najlepiej wykonaną musztrę druhny i druhowie otrzymali pamiątkowe medale. Otrzymali je członkowie drużyn z OSP Zawadka (grupa A), Godowa Dolna (grupa C), Żarnowa (grupa MDP dz) i Dobrzechów (grupa MDP ch). Ponadto wyróżniono Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Dziewcząt z OSP Strzyżów za wykonany pokaz sztafety i bojówki oraz wzorowe wykonanie musztry.


Sędzią głównym zawodów był mł. kpt. Arkadiusz Poźniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. Dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza Strzyżowa wręczał wiceprezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Strzyżowie dh Stanisław Stasiowski. Ceremonię otwarcia i zamknięcia zawodów poprowadził dh Kacper Pirga - komendant Gminnego Związku OSP RP w Strzyżowie.


[opr. i fot. W. Plezia]

Data dodania: 26-07-2017
liczba wyświetleń: 283

Pozostałe kategorie