wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Reaktywowano Posterunek Policji w Niebylcu


28 listopada w Pruchniku dokonano otwarcia nowej siedziby Komisariatu Policji w Pruchniku i symbolicznej reaktywacji Posterunku Policji w Niebylcu. W uroczystości otwarcia udział wzięła insp. Małgorzata Borowik - dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji w Warszawie, Piotr Pilch - wicewojewoda podkarpacki, nadinsp. Krzysztof Pobuta - Małopolski Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Zbigniew Sowa - p.o. Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, licznie zgromadzeni policjanci i przedstawiciele samorządów terytorialnych.


15 listopada 2017 r. w Niebylcu rozpoczął ponownie funkcjonowanie Posterunek Policji, który został zlikwidowany w 2012 roku. Wyremontowany posterunek mieści się w budynku, który wraz z nieruchomością, stanowi własność Gminy Niebylec. Całość kosztów odtworzenia posterunku poniosła Gmina Niebylec. Wydano na ten cel ok 65 tys. zł. Obsadę Posterunku stanowić będzie 7 funkcjonariuszy Niebylecki posterunek wyposażony został w samochód opel Astra oraz sprzęt komputerowy. Kierownikiem jest asp. sztab. Mariusz Florek.


Po likwidacji posterunku Policji w Niebylcu od 2012 r. funkcjonował tam Punkt Przyjęć Dzielnicowych podległy Komendzie Powiatowej Policji w Strzyżowie. Od tego czasu ze strony mieszkańców oraz samorządu gminy Niebylec kierowane były postulaty przywrócenia posterunku na tym terenie. Wnioski w tej sprawie zyskały poparcie władz powiatowych, w tym starosty strzyżowskiego Roberta Godka. Starania te zakończyły się sukcesem i od dnia 15.11.2017 r. na terenie gminy Niebylec funkcjonuje odtworzony posterunek Policji.


Dowódcą uroczystości w Pruchniku był mł. insp. Henryk Moskwa - Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu, któremu podlega nowo powstały komisariat w Pruchniku. Gości przywitał insp. Zbigniew Sowa, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, który podziękował wszystkim, dzięki którym powstały nowe obiekty, w szczególności władzom samorządowym. Mówił: „Jestem przekonany, że zrealizowane inwestycje w wymierny sposób wpłyną na poprawę poczucia bezpieczeństwa lokalnych społeczności, wzrośnie też skuteczność naszych działań."


Insp. Małgorzata Borowik - dyrektor Biura Logistyki Komendy Głównej Policji w Warszawie odczytała list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, który skierowany został do Komendanta Wojewódzkiego. W związku z tą uroczystością gratulacje i życzenia skierował do policjantów także Wicewojewoda Podkarpacki Pan Piotr Pilch. Głos zabrał również nadinsp. Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, do niedawna szef podkarpackich policjantów. O potrzebie działania na rzecz lokalnego bezpieczeństwa i wspierania inicjatyw, które temu służą mówili także samorządowcy - burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab oraz starosta strzyżowski Robert Godek.


Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku asp. sztab. Wojciech Mikłasz oraz kierownik Posterunku Policji w Niebylcu asp. sztab. Mariusz Florek odebrali następnie z rąk insp. Małgorzaty Borowik symboliczne klucze do nowych obiektów. Pomieszczenia, w których pracować będą pruchniccy policjanci, poświęcił ks. Marek Buchman - duszpasterz podkarpackiej Policji oraz proboszcz parafii w Pruchniku ks. prałat Piotr Kandefer.


[inf. podkarpackapolicja.gov.pl, KPP w Strzyżowie, fot. www.nowiny24.pl, opr. W.Plezia]

 

 

Data dodania: 08-12-2017
liczba wyświetleń: 515

Pozostałe kategorie