wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Zarząd oraz Rada Powiatu Strzyżowskiego zapraszają mieszkańców województwa podkarpackiego oraz przebywających w naszym regionie gości do udziału w imprezie pn. „Powiat dla Mieszkańców – Koncert Jubileuszowy Polskiej Muzyki Rozrywkowej”   |   Impreza odbędzie się 22 lipca br. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej z okazji przypadającej w roku bieżącym 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości   |   W programie m.in.: koncerty zespołów Santanos i Kordian, występ rzeszowskiej grupy Pectus, atrakcje dla najmłodszych, a wieczorem dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Sanchez; wstęp bezpłatny   |   Do 31 lipca br. absolwenci gimnazjów wybierający kontynuację kształcenia w szkołach powiatowych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oraz absolwenci tych szkół mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka   |   Więcej informacji, w tym wzór wniosku w naszym serwisie w cz. Stypendia i pomoc dla młodzieży   |   Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze” zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w powiatowym konkursie poetyckim im. Zbigniewa Herberta „Niepodległość to wyzwanie” pod patronatem Starosty Strzyżowskiego Robert Godka   |   Termin nadsyłania prac konkursowych (wierszy) upływa 14 września 2018 r.   |   Więcej informacji https://www.facebook.com/PCKiTWisniowa/   |   Trwają zapisy do Grupy Świętego Andrzeja Boboli, która 4 sierpnia br. w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki wyruszy z Rzeszowa na Jasną Górę   |   Więcej informacji http://www.pielgrzymka.rzeszow.pl/sw-andrzej.html   |   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi dawców o oddawanie wszystkich grup krwi   |   W Strzyżowie krew będzie można honorowo oddać w Krwiobusie ustawionym przy Domu Kultury „Sokół” w następujących dniach: 25.07, 22.08, 26.09 i 24.10 w godzinach od 9.00 do 12.00
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Nasza społeczność

Strzyżowski Klub Honorowych Dawców Krwi ma 40 lat


25 listopada 2017 r. w Domu Kultury „Sokół" w Strzyżowie miała miejsce piękna uroczystość - czterdziestolecie powstania obchodził strzyżowski Klub Honorowych Dawców Krwi. Jubileuszowe obchody były okazją do podsumowania dotychczasowych działań Klubu oraz wyróżnienia najbardziej zaangażowanych osób. Strzyżowski Klub otrzymał także sztandar, który został ufundowany przez firmę „Wilga Fruit Sp. z o. o." z Piwonina


Historia strzyżowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi sięga roku 1977, w którym uchwałą z dnia 21 grudnia został on utworzony przez Zarząd Miejski PCK w Strzyżowie. Pierwszym prezesem Klubu został Ryszard Kluska, a na przestrzeni lat to stanowisko piastowali również: Andrzej Mac i Jadwiga Szaro. Obecnie prezesem Klubu jest Stanisław Stasiowski, który jest przykładem, że darem krwi warto się dzielić - sam oddał już 95 litrów krwi i jak sam podkreśla, nie jest to jego ostatnie słowo.


Jubileuszowe uroczystości były okazją do wyróżnienia osób, które najbardziej angażują się w działalność strzyżowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz wspierają tę organizację. Odznaką Honorową PCK III stopnia zostali uhonorowani: Robert Godek, Andrzej Nowicki i Bartłomiej Stasiowski, natomiast Odznakami Honorowymi PCK IV stopnia zostali odznaczeni: Bogdan Grylak, Mariusz Kawa, Anna Sławińska, Jan Stodolak, Agata Wojnarowska, Kazimierz Zimny, Klub HDK PCK przy OR PCK w Strzyżowie oraz firma „Wilga Fruit Sp. z o. o." z Piwonina. Ponadto odznakami „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" zostali uhonorowani: po oddaniu 18 litrów krwi - Ryszard Godek, Katarzyna Gorczyca, Justyna Mijal, Krzysztof Mijal; po oddaniu 12 litrów krwi - Paweł Januszek, Mateusz Nowak; po oddaniu 6 litrów - Jacek Musiałek, Dawid Wójcik oraz Krzysztof Zimny.

 

Podczas jubileuszu miała miejsce również inna, ważna uroczystość. Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Strzyżowie otrzymał sztandar, który został ufundowany przez firmę „Wilga Fruit Sp. z o. o." z Piwonina. Sztandar został zaprojektowany przez wieloletniego prezesa podkarpackich struktur PCK dra Eugeniusza Taradajko, a wykonała go Pani Stanisława Marecka ze Strzyżowa. Uroczystość uświetnił występ kapeli góralskiej „Ciardasie" z Czarnej Góry, która towarzyszyła zgromadzonym gościom od Mszy Świętej odprawionej w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Strzyżowie aż do zabawy tanecznej.


W uroczystości wzięli udział m. in. Robert Godek - starosta strzyżowski, Mariusz Kawa - burmistrz Strzyżowa, Piotr Skworzec - z ramienia dr Ewy Leniart - Wojewody Podkarpackiego,  Jan Stodolak - wicestarosta Strzyżowski, Jacek Boho - sekretarz Powiatu Strzyżowskiego, Wioletta Drozd - przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzyżowie, Ewa Zawilińska - dyrektor RCKiK w Rzeszowie, Maciej Maruszak - prezes Zarządu Okręgowego PCK w Rzeszowie, Bogdan Grylak - prezes „Wilga Fruit Sp. z o.o." z Piwonina i in.


[inf. S. Stasiowski, Ł. Grabiec, fot. A. Józefczyk, opr. W. Plezia]

 

 

zobaczzdjecia_01

 

Data dodania: 08-12-2017
liczba wyświetleń: 484

Pozostałe kategorie