wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Koncert „Powiat dla mieszkańców” w PCKiT w Wiśniowej


Tłumy bawiącej się publiczności w rytm różnorodnej muzyki, wspaniałe otoczenie zabudowań dworu i parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej oraz gwiazda wieczoru - zespół PECTUS - to główne elementy niezwykłego wydarzenia muzycznego, które odbyło się 22 lipca 2018 r. w naszym powiecie. Koncert pn. „Powiat dla Mieszkańców" ufundował samorząd powiatowy w Strzyżowie z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 22 lipca 2018 r. już przed godz. 16. w parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, wśród ponadstuletnich drzew zaczęli gromadzić się mieszkańcy powiatu i goście przebywający na naszym terenie, w związku z zaplanowanym przez samorząd powiatowy w Strzyżowie z okazji jubileuszu 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę koncertem polskiej muzyki rozrywkowej. Prowadzący imprezę Bartek „Sanchez" Pietruch z Agencji Impresaryjno - Promocyjnej „Pegaz-Bis", będącej partnerem w organizacji wydarzenia, zaprosił publiczność na wyjątkową ucztę muzyczną, która miała się odbyć tego popołudnia i wieczoru. Na początek zaprezentował się zespół SANTANOS - grupa istniejąca na rynku muzycznym od 15. lat i, jak sami muzycy mówią, „grająca dla towarzystwa wyłącznie żywą muzykę". Rzeczywiście w Wiśniowej „na żywo" usłyszeliśmy świetne covery polskich utworów - na wstępie ludowa piosenka „Z tamtej strony jeziora", a później hity znanych gwiazd: BAJM, MAANAM, MR ZOOB i in. Członkowie grupy zaprezentowali żywiołową, wpadającą w ucho muzykę z wokalem Natalii Niedzieli o niecodziennej barwie i obszernej skali.

Z dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników spotkały się zabawy i konkursy prowadzone w przerwach koncertu przez aktorów krakowskich: Mariana Bodzionego i Grażynę Hojdus, z nagrodami ufundowanymi przez samorząd powiatowy w Strzyżowie oraz sponsorów. W wiśniowskim parku rozmieszczone zostały także cieszące się popularnością tory samochodzików, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Impreza miała charakter bezalkoholowy, można było jednak skosztować potraw serwowanych na plenerowych stoiskach, zakupić watę cukrową czy słodkie napoje. Sympatię wzbudzał przechadzający się wśród publiczności wesoły klown, częstujący najmłodszych słodkimi upominkami.

O 18.30 na scenę wkroczyła formacja KORDIAN. Zespół Wacława Cieślika dał w Wiśniowej ponadgodzinny koncert złożony m.in. z mających już rangę przebojów disco polo, z milionowymi odsłonami w YouTube, utworów: „Dziewczyna z gór", „Wina dzban", „Ja nie jestem milionerem" i in. Występ okraszony został humorem podanych w góralskiej gwarze dowcipów i anegdot przez akompaniującego Cieślikowi Tomasz Butryma, co wywoływało gromki śmiech i aplauz publiczności. Niewątpliwym atutem występu KORDIANA w Wiśniowej, obok żywiołowo utrzymującego kontakt z widownią lidera zespołu, wokalisty, kompozytora i autora tekstów - Wacława Cieślika, były również dwie tancerki: Magdalena Lippa (Miss Ziemi Sądeckiej 2012) i Anna Nowak, które w strojach nawiązujących do ubiorów górali sądeckich i dynamicznych układach tanecznych przykuwały uwagę publiczności.

Tuż przed 20.00 plac przed sceną przy okazałym tulipanowcu oraz mała skarpa starej alei grabowej w wiśniowskim parku wypełniły się po brzegi widzami, oczekującymi na występ grupy PECTUS. Przybyłych na koncert mieszkańców i całą publiczność w imieniu samorządu powiatowego w Strzyżowie powitali: starosta strzyżowski Robert Godek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Strzyżowskiego Maria Chuchla oraz dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej Kamil Mendocha.

Zanim pojawili się bracia Szczepanikowie z formacji PECTUS, na początek występu zgromadzeni mogli obejrzeć na ekranach scenicznych zaprezentowaną w filmowej formie ich dotychczasową karierę, w tym przyznane dotychczas dla zespołu wyróżnienia i nagrody. Jak się wkrótce okazało, prezentacje filmowe na dużych ekranach, laserowe kompozycje świetlne i potężny, wyrazisty dźwięk nagłośnienia stanowiły integralne elementy niezwykłego show zaprezentowanego w Wiśniowej przez jedną z najlepszych aktualnie polskich grup muzycznych. Przez następne półtorej godziny w Wiśniowej rozbrzmiewał już charakterystyczny głos lidera grupy - Tomasza Szczepanika m.in. w największych przebojach grupy: „Barcelona", „To, co chciałbym Ci dać", „Jeden moment", „Szkoła marzeń" czy „Oceany". Zespół ujął publiczność m.in. przywołaniem swoich związków z Podkarpaciem i Strzyżowem, wspomnieniem o obecnych na koncercie rodzicach, wątkami patriotycznymi, czy podkreśleniem wartości rodziny. Wokalista podczas występu opowiedział o genezie niektórych utworów, zaprezentował również m.in. piosenkę śpiewaną wspólnie z Marylą Rodowicz. Szczególnym akcentem koncertu grupy było także wykonanie piosenki Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę" z towarzyszącą jej filmową prezentacją wydarzeń z najnowszej historii Polski. Występ braci Szczepaników, praktycznie po każdym z wykonanych utworów wzbudzał ogromny aplauz publiczności, Muzyczny i świetlny, niezwykle dynamiczny, a zarazem wartościowy muzycznie show zakończył się grubo po godz. 21.00, już przy zapadającym w wiśniowskim parku zmierzchu.

Na zakończenie imprezy DJ Sanchez poprowadził dyskotekę pod gwiazdami, podczas której można było potańczyć na placu przed sceną. Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego podkreślali wysoki poziom koncertujących zespołów oraz doskonały wybór miejsca na tego typu wakacyjną, plenerową imprezę.

„Powiat dla Mieszkańców - Koncert Jubileuszowy Polskiej Muzyki Rozrywkowej" to zorganizowane po raz pierwszy przez samorząd powiatowy w Strzyżowie wydarzenie muzyczne zaplanowane dla mieszkańców naszego powiatu z okazji przypadającego w bieżącym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbyło się 22 lipca 2018 r. w parku Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. W imieniu samorządu powiatowego organizacją koncertu zajęło się PCKiT w Wiśniowej. Rolę partnera artystycznego, pośredniczącego w kontakcie z wykonawcami pełniła Agencja Impresaryjno - Promocyjna „Pegaz-Bis" z Nowego Sącza. Patronat medialny nad imprezą objęły redakcje: Polskiego Radia Rzeszów, oddziału rzeszowskiego Telewizji Polskiej, gazety Super Nowości oraz ITVPołudnie, W przygotowaniu i zabezpieczeniu wydarzenia dużo pracy włożyli także pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Strzyżowie, jak również strażacy z różnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Wiśniowa. Samorząd Gminy Wiśniowa wraz z Ośrodkiem Kultury w Wiśniowej, pracownicy Starostwa Powiatowego w Strzyżowie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu w Wiśniowej udział wzięło ok. 7 tysięcy osób.

[Inf. K. Mendocha - PCKiT w Wiśniowej, tekst i zdjęcia: W. Plezia, filmy: R. Godek - PCKiT Wiśniowa]

 

 

zobaczzdjecia

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

zobaczfilm zobaczfilm zobaczfilm

 

Data dodania: 27-07-2018
liczba wyświetleń: 273

Pozostałe kategorie