wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Powiat Strzyżowski oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Żyznowie zapraszają na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy żyznowskich Żołnierzy Niezłomnych   |   Uroczystość odbędzie 19 sierpnia 2018 r. przy kościele parafialnym w Żyznowie; początek godz. 16.00   |   Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 250-lecia Konfederacji Barskiej   |   Na niedzielę (19.08) zaplanowano również Dożynki Gminy Strzyżów przy świetlicy wiejskiej w Godowej oraz Dożynki Gminy Wiśniowa w Pstrągówce   |   W gminach Czudec (plac przy ZS w Pstrągowej), Frysztak (stadion GOSiR Frysztak) i Niebylec (stadion sportowy w Niebylcu) dożynki odbyły się w święto Matki Boskiej Zielnej – 15 sierpnia br.   |   9 września br. w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej będą miały miejsce Dożynki Powiatu Strzyżowskiego   |   Zakończono modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni przy Zespole Szkół Technicznych oraz kortu tenisowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Strzyżowie   |   Trwają prace związane z rozbudową Szpitala Powiatowego w Strzyżowie   |   Projekt modernizacji szpitala przewiduje m.in. wykonanie połączenia wszystkich budynków szpitalnych, przeniesienie i standaryzację bloków operacyjnych, uruchomienie nowych usług w zakresie chorób układu oddechowego i in.   |   Projekt samorządu powiatowego w Strzyżowie mający na celu budowę farm fotowoltaicznych przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie, Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku i Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Strzyżowie wybrany został do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020   |   Przewidywany okres wdrożenia projektu to lata 2018 - 2020
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

Jan Sitek zwycięzcą Zawodów Spławikowych o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Strzyżowskiego

Dnia 29 lipca tego roku w Babicy zostały przeprowadzone Zawody Spławikowe Koła nr 14 „Leszcz" w Czudcu o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Strzyżowskiego Marka Jurzysty. Zwyciężył Jan Sitek z wynikiem ponad 7 kg złowionych ryb.


Zbiórka zawodników miała miejsce w Babicy o godz. 6. Po losowaniu 16 zawodników udało się na stanowiska. O godzinie 7. rozpoczęła się pierwsza tura zawodów. Dość szybko większość zawodników pomimo mętnej wody złowiła pierwsze ryby. Po zejściu mgły i pojawieniu się pierwszych promieni słońca zaczęły brać świnki, które niektórym zawodnikom sprawiły sporo kłopotu podczas holu. Po dwu i pół godzinie zakończyła się druga tura, ryby zostały zważone i oczywiście wypuszczone, a zawodnicy udali się na krótką przerwę i drugie śniadanie.


Po kolejnym losowaniu stanowisk o godzinie 11. rozpoczęła się druga tura zawodów. Pomimo upału zawodnicy łowili w cieniu, bo stanowiska zostały przygotowane na odcinku Wisłoka osłoniętym lasem. Przewodniczący Rady Powiatu Marek Jurzysta osobiście dopingował zawodników i odwiedził wszystkich w obydwu sektorach. Większość zawodników startujących złowiła sporo ryb. Ilość gatunków też robiła wrażenie, bo oprócz popularnych płoci, świnek, leszczy, uklei i kiełbi złowiono sporo drobnej certy i kilka brzan, które po wielu latach bycia na granicy zniknięcia z tego odcinka rzeki zaczynają się pojawiać coraz częściej. O godzinie 13.30 zakończyły się zawody i po zważeniu podliczono i ogłoszono wyniki


Pierwsze miejsce zajął Jan Sitek, drugie Andrzej Nieroda, a trzecie Roman Pańczyszyn. Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody w postaci termosów i talonów do wykorzystania w sieci sklepów Marmax w wysokości 150, 100, 50 złotych w zależności od zajętego miejsca oraz upominki ufundowane przez Powiat Strzyżowski.


[inf. i fot. Koło Wedkarskie „Leszcz", opr. W. Plezia]

Data dodania: 07-08-2018
liczba wyświetleń: 23

Pozostałe kategorie