wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • Most na rzece Wisłok w ciągu drogi powiatowej nr 1917 R Czudec-Wyżne został oddany do użytku   |   Odbiór końcowy robót i oficjalne otwarcie mostu będzie miało miejsce początkiem listopada   |   Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1323 R Frysztak-Gogołów-Klecie wraz z przebudową przepustu w Gogołowie”; termin składania ofert – 22.10   |   Powiatowy Urząd Pracy w Strzyżowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie strzyżowskim (III)” oraz rezerwy ministra na 2018 r.   |   Wnioski o przyznanie środków finansowych na ten cel można składać w dniach 15-17 października br.   |   W dniach 15.10 – 13.11 ARiMR prowadzić będzie nabór wniosków w ramach „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” finansowanej z budżetu PROW na lata 2014 – 2020   |   Koło Gospodyń Wiejskich w Jazowej obchodzi 70-lecie swojej działalności; imprezę jubileuszową zaplanowano na 13 października br.   |   Jubileusz 50 – lecia w dniach 17-18 października świętować będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie   |   W programie m.in.: Msze św. w kościele pw. Bpa J. S. Pelczara w Strzyżowie, prezentacja Ośrodka, część artystyczna, II Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych   |   12 października (piątek) w Szkole Podstawowej im. J. Przybosia w Gwoźnicy Górnej odbędzie się promocja książki dr. Antoniego Chuchli pt. „Parafia św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej. Tradycja pieszych pielgrzymek”; początek spotkania o godz. 18.00   |   Na sobotę (13.10) zaplanowano m.in. koncert charytatywny „Walczę, bo kocham” przy Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, inscenizację historyczną „Przeprawa przez Pstragówkę” obok Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, a w gminie Frysztak rajd rowerowy nowo oznaczoną trasą „Herby”   |   16 października przypada 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową   |   Gminne Obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” odbędą się w niedzielę (14.10) w Szufnarowej   |   Również w niedzielę (14.10) strzyżowską Farę nawiedzą relikwie św. Stanisława Kostki; o godz. 17.30 nastąpi ich przywitanie i wprowadzenie do kościoła, a następnie wspólny różaniec poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Sport i turystyka

Jan Sitek zwycięzcą Zawodów Spławikowych o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Strzyżowskiego

Dnia 29 lipca tego roku w Babicy zostały przeprowadzone Zawody Spławikowe Koła nr 14 „Leszcz" w Czudcu o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Strzyżowskiego Marka Jurzysty. Zwyciężył Jan Sitek z wynikiem ponad 7 kg złowionych ryb.


Zbiórka zawodników miała miejsce w Babicy o godz. 6. Po losowaniu 16 zawodników udało się na stanowiska. O godzinie 7. rozpoczęła się pierwsza tura zawodów. Dość szybko większość zawodników pomimo mętnej wody złowiła pierwsze ryby. Po zejściu mgły i pojawieniu się pierwszych promieni słońca zaczęły brać świnki, które niektórym zawodnikom sprawiły sporo kłopotu podczas holu. Po dwu i pół godzinie zakończyła się druga tura, ryby zostały zważone i oczywiście wypuszczone, a zawodnicy udali się na krótką przerwę i drugie śniadanie.


Po kolejnym losowaniu stanowisk o godzinie 11. rozpoczęła się druga tura zawodów. Pomimo upału zawodnicy łowili w cieniu, bo stanowiska zostały przygotowane na odcinku Wisłoka osłoniętym lasem. Przewodniczący Rady Powiatu Marek Jurzysta osobiście dopingował zawodników i odwiedził wszystkich w obydwu sektorach. Większość zawodników startujących złowiła sporo ryb. Ilość gatunków też robiła wrażenie, bo oprócz popularnych płoci, świnek, leszczy, uklei i kiełbi złowiono sporo drobnej certy i kilka brzan, które po wielu latach bycia na granicy zniknięcia z tego odcinka rzeki zaczynają się pojawiać coraz częściej. O godzinie 13.30 zakończyły się zawody i po zważeniu podliczono i ogłoszono wyniki


Pierwsze miejsce zajął Jan Sitek, drugie Andrzej Nieroda, a trzecie Roman Pańczyszyn. Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody w postaci termosów i talonów do wykorzystania w sieci sklepów Marmax w wysokości 150, 100, 50 złotych w zależności od zajętego miejsca oraz upominki ufundowane przez Powiat Strzyżowski.


[inf. i fot. Koło Wedkarskie „Leszcz", opr. W. Plezia]

Data dodania: 07-08-2018
liczba wyświetleń: 135

Pozostałe kategorie