wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W sobotę 15 września o godz. 11.30 na Rynku w Strzyżowie odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie   |   W programie m.in: złożenie meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wręczenie sztandaru, okolicznościowe wystąpienia, defilada kompanii honorowych   |   Uroczystość poprzedzi Msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała, która rozpocznie się o godz. 10.00   |   W ramach imprezy przewidziano także pokazy m.in.: wyposażenia pojazdów policyjnych, patroli konnych, zestawu edukacyjnego Autochodzik, motocykla Harley, a także stoiska informacyjno-prewencyjne   |   18 września br. (wtorek) podczas sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostaną stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. J. Przecławczyka – Dąbrowskiego   |   W roku bieżącym przyznano 166 stypendiów, w tym 70 w kategorii absolwenci gimnazjów, 59 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 3 w kategorii uczniowie/absolwenci, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, 32 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 2 w kategorii Absolwent Roku   |   Na sobotę (15.09) w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie zaplanowano koncert pt. „Niepodległość w sercach pokoleń”   |   W programie m.in.: poezja autorstwa członków Kręgu Twórczego „Arche”, pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów Studia Piosenki DK „Sokół” oraz koncert kapeli góralskiej „Ondraszki”   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza w niedzielę (16.09) na film krótkometrażowy „W imię Wolności” i spotkanie „Czudec Moja Mała Ojczyzna” w ramach „Lekcji Historii”
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Zapraszamy na Powiatowe Dożynki 2018 w Wiśniowej

Powiat Strzyżowski i Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej zapraszają na Dożynki Powiatowe 2018 w Wiśniowej. W programie m.in. prezentacja wieńców dożynkowych, występy artystyczne zespołów z terenu powiatu strzyżowskiego, koncert zespołu Ratatam & Folk Dream Team.


Uroczystości w Wiśniowej rozpoczną się o godz. 14. Mszą św. Dożynkową w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata z udziałem grup wieńcowych z wszystkich gmin w powiecie strzyżowskim. Po Mszy św. korowód dożynkowy skieruje się do Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki, gdzie o godz. 15.10 nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek. Następnie na plenerowej scenie zaprezentują swoje wieńce dożynkowe po dwie grupy wieńcowe z każdej z pięciu gmin powiatu a po nich wystąpią zespoły i artyści z terenu powiatu strzyżowskiego. Na godz. 18. zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Ratatam & Folk Dream Team śpiewa rzeszowskie".


Dożynkom Powiatowym towarzyszyć będą atrakcje dla najmłodszych, prezentacja dorobku kół gospodyń wiejskich, degustacje potraw regionalnych, prezentacja produktów lokalnych, wystawy prac lokalnych twórców oraz stoiska promocyjne. Natomiast strażacy z OSP w Wiśniowej zademonstrują swój ratowniczy sprzęt i pokażą jak udzielić pierwszej pomocy. Patronat medialny nad imprezą objęła Internetowa Telewizja Południe.


[inf. PCKiT Wiśniowa, opr. W. Plezia]

 

Data dodania: 04-09-2018
liczba wyświetleń: 728

Pozostałe kategorie