wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 11 listopada br. – powiatowo – gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzyżowie   |   W programie m.in. Msza św. w intencji Ojczyzny,   |   - złożenie kwiatów pod pomnikami: Pamięci Ofiar Stalinizmu i Krzyżem Katyńskim oraz Żołnierzy Poległych w I i II wojnie światowej (cmentarz św. Michała), Niepodległości (Rynek) oraz Marszałka J. Piłsudskiego i Walk Niepodległościowych (plac DK „Sokół”)   |   - występ artystyczny „Piękna nasza Polska cała” – w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie,   |   - XII Patriotyczne Spotkania Chóralne „Z pieśnią ku Wolności” w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie   |   Podczas tegorocznej edycji Spotkań Chóralnych wystąpią: „Magnificat” z Dobrzechowa, , Chór Męski „Echo” z Wiśniowej, „Sanctus” z Gogołowa, „Harfa” z Niewodnej, „Sursum Corda z Grodziska, Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej oraz Chór Parafialny z Izdebek   |   Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się także w Czudcu, Frysztaku, Niebylcu i Wiśniowej   |   Zachęcamy do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag państwowych na naszych domach i uczestnictwo w uroczystościach
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Zapraszamy na Powiatowe Dożynki 2018 w Wiśniowej

Powiat Strzyżowski i Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej zapraszają na Dożynki Powiatowe 2018 w Wiśniowej. W programie m.in. prezentacja wieńców dożynkowych, występy artystyczne zespołów z terenu powiatu strzyżowskiego, koncert zespołu Ratatam & Folk Dream Team.


Uroczystości w Wiśniowej rozpoczną się o godz. 14. Mszą św. Dożynkową w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata z udziałem grup wieńcowych z wszystkich gmin w powiecie strzyżowskim. Po Mszy św. korowód dożynkowy skieruje się do Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki, gdzie o godz. 15.10 nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek. Następnie na plenerowej scenie zaprezentują swoje wieńce dożynkowe po dwie grupy wieńcowe z każdej z pięciu gmin powiatu a po nich wystąpią zespoły i artyści z terenu powiatu strzyżowskiego. Na godz. 18. zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Ratatam & Folk Dream Team śpiewa rzeszowskie".


Dożynkom Powiatowym towarzyszyć będą atrakcje dla najmłodszych, prezentacja dorobku kół gospodyń wiejskich, degustacje potraw regionalnych, prezentacja produktów lokalnych, wystawy prac lokalnych twórców oraz stoiska promocyjne. Natomiast strażacy z OSP w Wiśniowej zademonstrują swój ratowniczy sprzęt i pokażą jak udzielić pierwszej pomocy. Patronat medialny nad imprezą objęła Internetowa Telewizja Południe.


[inf. PCKiT Wiśniowa, opr. W. Plezia]

 

Data dodania: 04-09-2018
liczba wyświetleń: 899

Pozostałe kategorie