wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • 11 listopada br. – powiatowo – gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzyżowie   |   W programie m.in. Msza św. w intencji Ojczyzny,   |   - złożenie kwiatów pod pomnikami: Pamięci Ofiar Stalinizmu i Krzyżem Katyńskim oraz Żołnierzy Poległych w I i II wojnie światowej (cmentarz św. Michała), Niepodległości (Rynek) oraz Marszałka J. Piłsudskiego i Walk Niepodległościowych (plac DK „Sokół”)   |   - występ artystyczny „Piękna nasza Polska cała” – w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie,   |   - XII Patriotyczne Spotkania Chóralne „Z pieśnią ku Wolności” w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzechowie   |   Podczas tegorocznej edycji Spotkań Chóralnych wystąpią: „Magnificat” z Dobrzechowa, , Chór Męski „Echo” z Wiśniowej, „Sanctus” z Gogołowa, „Harfa” z Niewodnej, „Sursum Corda z Grodziska, Parafialna Orkiestra Dęta z Gwoźnicy Górnej oraz Chór Parafialny z Izdebek   |   Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się także w Czudcu, Frysztaku, Niebylcu i Wiśniowej   |   Zachęcamy do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag państwowych na naszych domach i uczestnictwo w uroczystościach
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Wystawa poplenerowa III Strzyżowskiego Pleneru Malarskiego Artystów Podkarpacia


1 września br. w Galerii Miejskiej, ul. Rynek 15 w Strzyżowie miał miejsce wernisaż III Strzyżowskiego Pleneru Malarskiego Artystów Podkarpacia. Wystawa prac 12 plastyków trwać będzie do 1 października br.


Od trzech lat Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka i Burmistrz Strzyżowa są organizatorami Pleneru Malarskiego Artystów Podkarpacia. Przez dwa poprzednie lata miejscem tygodniowego pobytu artystów był Dwór Maria Antonina w Gliniku Zaborowskim, a w tym roku Siedlisko „Janczar" w Pstrągowej. Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku, kuratorem pleneru był znany strzyżowski artysta Józef Franczak.


W tym roku w plenerze udział wzięli: malarz, rysownik, fotograf, aranżer wystaw artystycznych - Anna Baran; malarz, organizator i komisarz ogólnopolskich plenerów malarskich - Marek Burdzy; malarz, rysownik, grafik - Jadwiga Hajduk; malarka, scenograf - Helena Jacyno; malarz, plakacista - Andrejus Kovelinas; malarka, pedagog - Iwona Jankowska-Mihułowicz; grafik, malarz - Tomasz Mazur; malarz, grafik, rysownik - Alicja Nikiel, rysownik, tancerz, dziennikarz - Wiesław Plezia; malarz, instruktor warsztatów artystycznych - Nina Rostkowska; malarz, pedagog - Mirosław Rusinek oraz kurator pleneru, malarz - Józef Franczak.


W czasie pleneru powstało wiele interesujących i różnorodnych prac, które zostały zaprezentowane na wystawie poplenerowej w dniu 1 września br. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie. W czasie wernisażu witając artystów i dziękując im za udział w plenerze zastępca burmistrza Strzyżowa Dagmara Preisner powiedziała m.in. „Plenery strzyżowskie są jedną z form promocji naszego miasta, jak się wydaje, skuteczną. Coraz liczniejsza jest grupa nabywców prac przedstawianych w ostatnim dniu pleneru. Co przyniesie przyszłość - trudno powiedzieć. Wydaje się jednak, że konieczna jest zmiana dotychczasowej formuły na taką, która nada strzyżowskim plenerom większego rozmachu i podniesie również rangę wydarzenia." Także kurator pleneru J. Franczaka podziękował artystom za udział i władzom miasta za organizację pleneru. Natomiast za umożliwienie udziału w plenerze, fantastyczną atmosferę, znakomitą obsługę w Siedlisku „Janczar" i organizację w imieniu artystów podziękowała Helena Jacyno.


Obrazy na wystawie poplenerowej będzie można oglądać do 1 października br. Jak co roku tak i tym razem artyści pozostawiają w Muzeum Samorządowym swoje prace, które tworzą już kolekcję 36 prac artystów Podkarpacia.


Na zdjęciu od prawej stoją: Józef Franczak, dyr. MSZS w Strzyżowie Monika Bober, Iwona Jankowska-Mihułowicz, Helena Jacyno, Marek Burdzy, Anna Baran, Mirosław Rusinek i Alicja Nikiel.


[tekst i fot. W. Plezia]

 

Data dodania: 07-09-2018
liczba wyświetleń: 136

Pozostałe kategorie