wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W sobotę 15 września o godz. 11.30 na Rynku w Strzyżowie odbędzie się uroczyste nadanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie   |   W programie m.in: złożenie meldunku Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wręczenie sztandaru, okolicznościowe wystąpienia, defilada kompanii honorowych   |   Uroczystość poprzedzi Msza św. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i Bożego Ciała, która rozpocznie się o godz. 10.00   |   W ramach imprezy przewidziano także pokazy m.in.: wyposażenia pojazdów policyjnych, patroli konnych, zestawu edukacyjnego Autochodzik, motocykla Harley, a także stoiska informacyjno-prewencyjne   |   18 września br. (wtorek) podczas sesji Rady Powiatu Strzyżowskiego wręczone zostaną stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. J. Przecławczyka – Dąbrowskiego   |   W roku bieżącym przyznano 166 stypendiów, w tym 70 w kategorii absolwenci gimnazjów, 59 w kategorii uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, 3 w kategorii uczniowie/absolwenci, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, 32 w kategorii absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i 2 w kategorii Absolwent Roku   |   Na sobotę (15.09) w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie zaplanowano koncert pt. „Niepodległość w sercach pokoleń”   |   W programie m.in.: poezja autorstwa członków Kręgu Twórczego „Arche”, pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów Studia Piosenki DK „Sokół” oraz koncert kapeli góralskiej „Ondraszki”   |   Ośrodek Kultury w Czudcu zaprasza w niedzielę (16.09) na film krótkometrażowy „W imię Wolności” i spotkanie „Czudec Moja Mała Ojczyzna” w ramach „Lekcji Historii”
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Kultura

Wystawa poplenerowa III Strzyżowskiego Pleneru Malarskiego Artystów Podkarpacia


1 września br. w Galerii Miejskiej, ul. Rynek 15 w Strzyżowie miał miejsce wernisaż III Strzyżowskiego Pleneru Malarskiego Artystów Podkarpacia. Wystawa prac 12 plastyków trwać będzie do 1 października br.


Od trzech lat Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka i Burmistrz Strzyżowa są organizatorami Pleneru Malarskiego Artystów Podkarpacia. Przez dwa poprzednie lata miejscem tygodniowego pobytu artystów był Dwór Maria Antonina w Gliniku Zaborowskim, a w tym roku Siedlisko „Janczar" w Pstrągowej. Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku, kuratorem pleneru był znany strzyżowski artysta Józef Franczak.


W tym roku w plenerze udział wzięli: malarz, rysownik, fotograf, aranżer wystaw artystycznych - Anna Baran; malarz, organizator i komisarz ogólnopolskich plenerów malarskich - Marek Burdzy; malarz, rysownik, grafik - Jadwiga Hajduk; malarka, scenograf - Helena Jacyno; malarz, plakacista - Andrejus Kovelinas; malarka, pedagog - Iwona Jankowska-Mihułowicz; grafik, malarz - Tomasz Mazur; malarz, grafik, rysownik - Alicja Nikiel, rysownik, tancerz, dziennikarz - Wiesław Plezia; malarz, instruktor warsztatów artystycznych - Nina Rostkowska; malarz, pedagog - Mirosław Rusinek oraz kurator pleneru, malarz - Józef Franczak.


W czasie pleneru powstało wiele interesujących i różnorodnych prac, które zostały zaprezentowane na wystawie poplenerowej w dniu 1 września br. w Galerii Miejskiej w Strzyżowie. W czasie wernisażu witając artystów i dziękując im za udział w plenerze zastępca burmistrza Strzyżowa Dagmara Preisner powiedziała m.in. „Plenery strzyżowskie są jedną z form promocji naszego miasta, jak się wydaje, skuteczną. Coraz liczniejsza jest grupa nabywców prac przedstawianych w ostatnim dniu pleneru. Co przyniesie przyszłość - trudno powiedzieć. Wydaje się jednak, że konieczna jest zmiana dotychczasowej formuły na taką, która nada strzyżowskim plenerom większego rozmachu i podniesie również rangę wydarzenia." Także kurator pleneru J. Franczaka podziękował artystom za udział i władzom miasta za organizację pleneru. Natomiast za umożliwienie udziału w plenerze, fantastyczną atmosferę, znakomitą obsługę w Siedlisku „Janczar" i organizację w imieniu artystów podziękowała Helena Jacyno.


Obrazy na wystawie poplenerowej będzie można oglądać do 1 października br. Jak co roku tak i tym razem artyści pozostawiają w Muzeum Samorządowym swoje prace, które tworzą już kolekcję 36 prac artystów Podkarpacia.


Na zdjęciu od prawej stoją: Józef Franczak, dyr. MSZS w Strzyżowie Monika Bober, Iwona Jankowska-Mihułowicz, Helena Jacyno, Marek Burdzy, Anna Baran, Mirosław Rusinek i Alicja Nikiel.


[tekst i fot. W. Plezia]

 

Data dodania: 07-09-2018
liczba wyświetleń: 39

Pozostałe kategorie