wersja kontrastowa
 
12 14 16

Strona główna

Z ostatniej chwili
  • W 2019 r. mieszkańcy naszego powiatu mają możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w następujących punktach:   |   - mobilnym czynnym w godzinach od 7.30 do 11.30 w przeciętnym wymiarze 1 dnia w tygodniu w każdej gminie (Niebylec - poniedziałek, Wiśniowa - wtorek, Czudec - środa, Frysztak - czwartek, Strzyżów - piątek)   |   - stałym, mający swą siedzibę w budynku Administracji ZOZ w Strzyżowie przy ul. Dąbrowskiego 10, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 12.00
bn_mi
bn_konsultacjes
bn_media
bn_RSO
bn_sgps
bn_bip
bn_Internetowy urzad
bn_oferty
bn_rejestr osuwisk
bn_wydawnictwa
nagrody
blank
blank
Pogoda w Strzyżowie
12 14 16
16
 

Aktualności

Agata Froń stypendystką Ministra Edukacji Narodowej


Bardzo miła wiadomość napłynęła z Ministerstwa Edukacji Narodowej - Agata Froń,absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowiezostała stypendystką MEN jako jedna z zaledwie piętnaściorga uczniów itegorocznych absolwentów podkarpackich szkół.


Warto przypomnieć sukcesy tej wybitnie uzdolnionej uczennicy, a obecniestudentki I roku filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, które stałysię jej udziałem w trakcie licealnej edukacji. Są to: zdobycie tytułu laureataII lokaty (6. wynik punktowy w kraju) eliminacji centralnych XLVIII OlimpiadyLiteratury i Języka Polskiego (rok szkolny 2017/2018); tytułu finalistyeliminacji centralnych XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego(2016/2017);  podwójne zdobycie tytułufinalisty eliminacji centralnych XXIX i XXX Olimpiady Filozoficznej (2016/2017i 2017/2018); tytułu laureata Konkursu Sienkiewiczowskiego, zorganizowanegoprzez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (2016). Tytułemlaureata w konkursie nagrodzonych zostało jedynie 15 osób; tytułu laureata Imiejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka"(2018);współautorstwo artykułu naukowego (wraz z Mirosławem Czarnikiem) Konkurs Sienkiewiczowski 2016 - refleksje posukcesie, który ukazał się w numerze 3(12)/2017 „Dydaktyki Polonistycznej"(czasopismo punktowane wg kryteriów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego);I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego(2018).


Warto w tym miejscu dodać, że dzięki szerokim zainteresowaniom humanistycznymAgaty strzyżowskie liceum przez dwa ostatnielata było jedyną szkołą w województwie mającą swych reprezentantów w obunajważniejszych olimpiadach humanistycznych - Olimpiadzie Literatury i JęzykaPolskiego oraz Olimpiadzie Filozoficznej. Ponadto w ostatnim rokuszkolnym Agata stanowiła znakomity naukowy duet z Mateuszem Wiatrem, obecnieuczniem klasy III, finalistą XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Potencjał uczniów oraz fachowa pomoc naukowa opiekunauczniów - Mirosława Czarnika sprawiły bowiem, że reprezentanci naszego liceum weliminacjach okręgowych wpobitym polu pozostawili wszystkich konkurentów, zajmując dwa pierwsze miejsca,a oprócz nich do eliminacji centralnych zakwalifikowało się zaledwie siedmiorouczniów z podkarpackich szkół.


[inf. LO Strzyżów, opr. W. Plezia]

 

Data dodania: 13-12-2018
liczba wyświetleń: 312

Pozostałe kategorie