Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Powiat strzyżowski w czerwonej strefie!

wydrukuj
Powiat strzyżowski w czerwonej strefie!

Od jutra (tj. sobota 17.10.2020 r.) powiat strzyżowski znajduje się w czerwonej strefie obostrzeń związanych z pandemią SARS-CoV-2. Zatem wychodząc z domu w jakiekolwiek miejsce w przestrzeni publicznej zobowiązani będziemy do zakrywania ust i nosa. Należy też pamiętać o limitach osobowych obowiązujących w gastronomii, siłowniach, kinach, kościołach czy transporcie zbiorowym. A oto szczegółowe zasady obowiązujące w powiecie strzyżowskim objętego czerwoną strefą obostrzeń związanych z koronawirusem.

W strefie czerwonej obowiązuje:

- ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych - w sklepach o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2;

- od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);

- podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,

- w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;

- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

- lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;

- ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;

- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;

- w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;

- zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Inne ważne zasady:

Maski – obowiązek noszenia masek wszędzie w przestrzeni publicznej.

Wyłączenie z obowiązku tylko ze względu na dolegliwości zdrowotne (udokumentowane odpowiednim zaświadczeniem lekarskim).

Handel - obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Działalność hotelarska - dopuszczalna, z wyłączeniem działalności klubów i dyskotek. Stosuje się przepisy dotyczące kongresów, basenów, siłowni oraz działalności kulturalnej – jeśli taka jest świadczona w hotelu itp.

Sanatoria - warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci.

Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu - obecnie w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

opr. wp