Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Święto Niepodległości 11 Listopada w Strzyżowie

wydrukuj
Święto Niepodległości 11 Listopada w Strzyżowie

Ze względu na panującą pandemię i związane z nią wymogi zachowania dystansu społecznego programy tegorocznych obchodów 102 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Polsce zostały sprowadzone do minimum. Również w Strzyżowie miały one charakter symboliczny.

Delegacje strzyżowskich samorządów oraz przedstawiciele służb mundurowych zapaliły znicze oraz złożyły kwiaty w miejscach tradycyjnie i symbolicznie związanych ze Świętem Niepodległości pod Pomnikami: Ofiar Stalinizmu oraz Żołnierzy Poległych w I i II Wojnie Światowej (cmentarz św. Michała), Niepodległości (Rynek) oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego i Walk Niepodległościowych (plac Domu Kultury „Sokół”).

Hołd twórcom niepodległości oddali starosta strzyżowski Bogdan Żybura, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Strzyżowskiego Tadeusz Niemiec, burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Grodzki oraz komendant powiatowy Policji w Strzyżowie inspektor Mirosław Wośko oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie brygadier Rafał Rutyna. Nie zabrakło strzelców z  Jednostki Strzeleckiej 2020 im. kpt. Zygmunta Patryna „Słowik” w Strzyżowie, którzy w tym dniu pełnili warty honorowe przy miejscach pamięci narodowej oraz złożyli wiązanki kwiatów.

Z okazji Narodowego Święta Polski zaprzyjaźniony samorząd w Brodach na Ukrainie przesłał na ręce starosty strzyżowskiego życzenia:

W tłumaczeniu:

NOWI PRZYJACIELE-PARTNERZY!

W tym uroczystym dniu gratulujemy społeczności powiatu strzyżowskiego w Święto Niepodległości Polski!

Życzymy pomyślności społeczności i kraju, rozwoju narodu i kultury polskiej.  Czujemy, jak ważny jest dobry sąsiad, zaufany przyjaciel i partner dla Ukrainy.  Polska jest dla nas takim partnerem, który jest gotów nieść przyjazne ramię. Miasto Brody aktywnie współpracuje z polskimi miastami, realizujemy ciekawe projekty.  Życzymy sukcesów, stabilnego rozwoju i wzrostu!  Niech przyszłość twojego kraju będzie spokojna, szczęśliwa i dostatnia.

Inf. i fot. UM Strzyżów, opr. W. Plezia