Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Szczepimy się przeciwko COVID-19

wydrukuj
Szczepimy się przeciwko COVID-19

Powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają w styczniu 2021 roku. Jeszcze w grudniu 2020 r. rozpoczęły się szczepienia pracowników służby zdrowia. Kolejność szczepień ustala Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19.


Opracowanie skutecznej szczepionki na COVID-19 położy kres pandemii na świecie. Żeby jednak ten scenariusz stał się faktem – konieczne jest, aby duża część populacji przyjęła szczepionkę. Do tego potrzebne są nie tylko procedury i logistyka, ale przede wszystkim – zaufanie.

Co chcemy przekazać?

Troska – szczepiąc się troszczymy się nie tylko o samego siebie, ale przede wszystkim naszych najbliższych. Każdy z nas ma kogoś, o którego może się zatroszczyć (chociażby samego siebie). Wzajemną troskę wynosimy z domu.

Znasz to – szczepionkę znamy od małego, mama zabierała nas na szczepienie i od lat z nich korzystamy. To szczepionka jak każda inna.

To już ostatni krok w walce z pandemią - szczepionka jest naszym ostatnim krokiem w tej walce o powrót do normalności.

Zależy nam na tym, by jak najszybciej ochronić osoby najbardziej narażone na chorobę - medyków i personel niemedyczny, który codziennie dba o nasze zdrowie, a także seniorów. Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności. Jak wygląda harmonogram rejestracji? Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Dlaczego warto się zaszczepić?

1. Uchronisz się przed zakażeniem COVID-19.

2. Uratujesz komuś życie.

3. Bo masz taką możliwość – szczepionki są dobrowolne, bezpłatne i skuteczna.

4. Pomożesz zwalczyć pandemię na świecie.

5. Zyskasz spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

6. Bo szczepionki są bezpieczne – zbadane przez polskie i unijne instytucje.

7. Bo zostaniesz zbadany wcześniej i poznasz swój stan zdrowia.

8. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności.

9. Bo to szansa na: rezygnację z maseczek, powrót do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin, teatrów…

10. Bo szczepionka to najbardziej skuteczna metoda chroniąca przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tego od kilkuset lat.

Więcej informacji na:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19

Inf. PPIS w Strzyżowie, opr. W. Plezia