Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków drogami powiatu strzyżowskiego

wydrukuj
29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków drogami powiatu strzyżowskiego

4 lipca br. Strzyżów będzie gościć uczestników 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze w tym dniu przejadą do południa przez Strzyżów w I etapie, zaś po południu wyruszą ze strzyżowskiego Rynku w trasę II etapu.

Trasa pierwszego etapu przebiegać będzie z Sanoka do Sędziszowa Młp. W godzinach przedpołudniowych (ok. godz. 11.) kolarze wjadą na teren powiatu w Godowej i w Strzyżowie na rondzie przy ul. Mostowej skręcą do Rynku i stąd ulicą Łukasiewicza i Leśną do Pstrągowej w kierunku Sędziszowa. W strzyżowskim Rynku zaplanowano premię specjalną, a na szczycie podjazdu w ul. Leśną oraz w Pstrągowej zaplanowano górskie premie.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na godz. 17. zaplanowano na strzyżowskim Rynku dekorację najlepszej ekipy w klasyfikacji drużynowej i prezentację liderów wszystkich klasyfikacji. O godz. 17.55 nastąpi start honorowy do II etapu Wyścigu. Kolarze najpierw ze startu honorowego ulicami 1 Maja, Łukasiewicza, 100-lecia, Przekopną, a potem z Rynku ze startu ostrego wyruszą w stronę Krosna przez Dobrzechów i Wysoką Strzyżowską. O godz. 18.10 odbędzie się w Rynku Mini Wyścig „Solidarności" a potem dekoracja zwycięzców.

Następnego dnia (5 lipca) kolarze będą rywalizować na II etapie z Jasła do Stalowej Woli i trasa etapu również będzie prowadzić drogami w powiecie strzyżowskim. Od Lubli, przez Twierdzę i Frysztak, gdzie na ul. Frysztackiego zaplanowano premię specjalną i premię górską, potem przez Wiśniową (również premia specjalna przy Urzędzie Gminy) i Szufnarową (premia górska) do Wielopola Skrzyńskiego i dalej do Ropczyc.

W związku z przejazdem peletonu i ekip logistycznych policja i strażacy zabezpieczać będą drogi dojazdowe i doraźnie kierować ruchem drogowym. W związku z powyższym mogą nastąpić czasowe wykluczenia z ruchu niektórych dróg, co spowoduje utrudnienia dla kierowców.

opr. W. Plezia