Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Inauguracja sezonu turystycznego i otwarcie Izby Regionalnej “Gniazdo Staroci”

wydrukuj
Inauguracja sezonu turystycznego i otwarcie Izby Regionalnej “Gniazdo Staroci”

W dniu 14.05.2022 r. jak co roku zainaugurowano sezon turystyczny w powiecie strzyżowskim pod nazwą 3R - Ruch Rekreacja Relaks. Otwarto również Izbę Regionalną „Gniazdo Staroci” Kazimierza Długosza przy Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.

Przed wyruszeniem na trasę pieszego rajdu w Kozłówku zgłosiło się około 60 uczestników. Po przywitaniu uczestników i wręczeniu pamiątkowych plakietek przygotowanych przez Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, grupa wyruszyła na wyprawę na majowe Herby, o których ciekawie opowiadał Krzysztof Winiarski. Przy pięknej pogodzie i w doskonałych nastrojach grupa dotarła na metę rajdu, pod bocianim gniazdem w Zespole Parkowo Dworskim i Folwarcznym w Wiśniowej. Tu przyszedł czas na odpoczynek i atrakcje (losowanie upominków, pokazy, zabawy) oraz poczęstunek. Dodatkowym wydarzeniem na inaugurację sezonu turystycznego było otwarcie Izby Regionalnej „Gniazdo Staroci” Kazimierza Długosza (stworzone przy pomocy PCKiT Wiśniowa i OK Wiśniowa). Można było przypomnieć sobie historię i obejrzeć ciekawe przedmioty codziennego użytku i nie tylko, które zgromadził założyciel Izby Kazimierz Długosz.

Na otwarcie przybyli przedstawiciele władz powiatu strzyżowskiego: starosta strzyżowski Bogdan Żybura i wicestarosta Tomasz Garncarski, radny Rady Powiatu Grzegorz Tomaszewski oraz przedstawiciele władz gminy Wiśniowa z wójtem Marcinem Kutem na czele. Obecny był też ksiądz proboszcz parafii w Niewodnej Henryk Czajka. W czasie uroczystego otwarcia Izby wręczono Nagrody Zarządu Powiatu za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Fundacji Cherry Home w Wiśniowej oraz Stowarzyszeniu Kobiet Gminy Wiśniowa.

Na zdjęciu uroczyste przecięcie „wstęgi” na otwarciu Izby Regionalnej. Od lewej: Marcin Kut – wójt Wiśniowej, Bogdan Żybura – starosta strzyżowski, Kazimierz Długosz i Grzegorz Tomaszewski.

[inf. PCKiT Wiśniowa, fot. OK Wiśniowa, opr. W. Plezia]


Załączniki: