Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

Uroczyste podsumowanie roku sportowego 2018/2019 w powiecie strzyżowskim

wydrukuj
Uroczyste podsumowanie roku sportowego 2018/2019 w powiecie strzyżowskim

12 grudnia 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie miało miejsce podsumowanie roku sportowego 2018/2019 w powiecie strzyżowskim. Młodych sportowców, trenerów, przedstawicieli klubów i szkół oraz gości przywitał starosta strzyżowski Bogdan Żybura, a informację o współzawodnictwie sportowym młodzieży szkolnej, organizowanym w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci, Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowej Licealiady w roku szkolnym 2018/19 przedstawił Powiatowy Koordynator Sportu Witold Kuta. Uroczystą częścią Podsumowania było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe dla zawodników indywidualnych, drużyn, trenera oraz działacza sportowego ora występ zespołu Mażoretek z Niebylca.

Nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2018/2019:

Konrad Bernal (lekkoatletyka - CWKS „Resovia” Rzeszów, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie, I miejsce drużynowo w Ogólnopolskich Drużynowo-Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców Szkolnego Związku Sportowego, III Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców Szkolnego Związku Sportowego, III miejsce drużynowo w sztafecie 4x400 m na 73. PZLA Mistrzostwach Polsku U20, II miejsce w Finale Krajowym Licealiady w lidze LA chłopców).

Stowarzyszenie Armmagedon Strzyżów (Ju-jitsu - I miejsce Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu, I miejsce Pucharu Polski Polskiej Federacji Budo 2018, I miejsce międzynarodowego turnieju w Katowicach – Silesian Open 2019, drużynowo I miejsce Otwartego Pucharu Podkarpacia w Strzyżowie).

Milena Salamon (Ju-jitsu - Mistrzyni Polski 2019, 3 złote medale w międzynarodowym turnieju w Czarnogórze, 7 złotych medali w międzynarodowym turnieju w Katowicach, 3 złote medale Pucharu Polski, kilkanaście złotych medali w turniejach rangi ogólnopolskiej).

Wiktoria Matłosz (Ju-jitsu - Mistrzyni Polski 2019, 6 złotych medali Pucharu Polski, 2 złote medale w międzynarodowym turnieju w Czarnogórze, kilkanaście złotych medali w turniejach rangi ogólnopolskiej).

Wiktor Micał (Ju-jitsu - Mistrz Polski 2019, 7 złotych medali Pucharu Polski, 3 złote medale w międzynarodowym turnieju w Czarnogórze, 3 złote medale w międzynarodowym turnieju w Katowicach, kilkanaście złotych medali w turniejach rangi ogólnopolskiej).

GMKS „Strzelec” Frysztak (tenis stołowy - udział w rozgrywkach I Ligi Tenisa Stołowego mężczyzn i zajęcie na zakończenia sezonu 6. miejsca, miejsce w przedziale 5-8 na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w grze singlowej, obecnie I miejsce drużyny w I. ligowych rozgrywkach).

Mateusz Majcher (żużel - zawodnik klubu Stal Rzeszów, uczeń ZST w Strzyżowie, zdana licencja w październiku 2018 r., - w sezonie 2019 wypożyczony do klubu Wilki Krosno, udział w DMPJ w Polsce).

GKS „Szach-Mat Wiśniowa” (szachy - 2 srebrne i 1 brązowy medal na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich – czerwiec 2018 r., złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich – czerwiec 2019 r., 5 punktów do współzawodnictwa sportowego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików PK-MP w Lubeni – maj 2019 r., 1 punkt do współzawodnictwa sportowego w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szacha Szybkich i Błyskawicznych – sierpień/wrzesień 2019r., wiele sukcesów na mniejszych turniejach regionalnych osiągniętych przez zawodników Klubu).

Eugeniusz Niemiec (piłka nożna- działacz sportowy, długoletnie (od 2005 r.) pełnienie społecznej funkcji Prezesa LKS „Wisłok” Wiśniowa, awans klubu LKS „Wisłok” Wiśniowa do Klasy Okręgowej w 2005 r., następnie awans do IV Ligi i utrzymanie go do chwili obecnej, wyróżnienie w kat. Działacz Roku w XVII Plebiscycie „Podkarpacka NIKE 2018”).

MKS „Wisłok” Strzyżów (siatkówka - awans do II ligi ogólnopolskich rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej).

Krzysztof Kucharzyk (kickboxing – trener. Osiągnięcia Stowarzyszenia Husarz Czudec Kickboxing: wicemistrzostwo Polski Low Kick Juniorów Młodszych, 2 wicemistrzostwa Polski K1 Rules Juniorów Młodszych, 5 miejsce w Pucharze Świata Juniorów Młodszych K1 Rules).

Patrycja Musiał (kickboxing - II Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kickboxingu).

Michał Sudacki (kickboxing - członek kadry narodowej Low Kick i K1 Rules Juniorów Młodszych, 5 Miejsce w Pucharze Świata Juniorów Młodszych w Kickboxingu, dwukrotnie 2 Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kickboxingu).

Wioleta Grodzka (kickboxing - 3 Miejsce w Mistrzostwach Europy w Kickboxingu, 5 Miejsce w Mistrzostwach Europy w Kickboxingu, dwukrotnie 2 Miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, dwukrotnie 2 Miejsce w Pucharze Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu, 1 Miejsce w Mistrzostwach Polski Południowej Kadetów Starszych w Kickboxingu, 3 Miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu).

3 najwyższe miejsca we współzawodnictwie sportowym, przeprowadzanym w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci, Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowej Licealiadzie w roku szkolnym 2018/19 zajęły:

I miejsce w rywalizacji w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci, a także w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, zdobywając odpowiednio 775 i 741 punktów zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzyżowie – nagrody odebrali: dyrektor szkoły Janusz Włodyka i nauczyciel Grzegorz Tęczar wraz z przedstawicielem młodzieży.

II miejsce w rywalizacji w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci, a także w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiśniowej zdobywając odpowiednio 674 i 564 punkty – nagrody odebrali dyrektor szkoły Beata Włodyka i nauczyciel Piotr Kawa wraz z przedstawicielem młodzieży.

III miejsce w rywalizacji w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 we Frysztaku zdobywając 455 pkt. – statuetki, dyplomy i nagrody odebrali: dyrektor szkoły Krzysztof Niemiec i nauczyciel Leszek Jędrysik wraz z przedstawicielem młodzieży.

III miejsce w rywalizacji w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła Szkoła Podstawowa w Lubli zdobywając 217 punktów. – nagrody odebrali: dyrektor szkoły Anna Szteliga i nauczyciel Marcin Pilut wraz z przedstawicielem młodzieży.

Wśród szkół średnich nagrody otrzymali:

Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie (nagrody odebrali: wicedyrektor Liceum Ilona Nowicka oraz nauczyciel Paweł Pelewicz wraz z przedstawicielem młodzieży; Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie  (nagrody odebrali: dyrektor ZST Adam Witek oraz nauczyciel Katarzyna Hałas wraz z przedstawicielem młodzieży); Zespół Szkół w Czudcu (nagrody odebrał nauczyciel Bartosz Hałas wraz z uczniem).

Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymały też szkoły specjalne prowadzone przez powiat strzyżowski. A oto najważniejsze osiągniecia uczniów i nauczycieli tych szkół:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku: II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Piłce Nożnej Halowej Chłopców we Frysztaku, I miejsca, 1 x II miejsce i 3 x III miejsca w I Podkarpackich Mistrzostwach Szkolnictwa Specjalnego w Slalomie Gigancie w Gogołowie, I miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz I miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym dziewcząt, I miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym dziewcząt, II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym chłopców, III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym chłopców, II miejsce drużynowo w sztafecie 4 x 25 m na X Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Specjalnych w Pływaniu Dla Dziewcząt i Chłopców w Sanoku, I miejsce w biegu na 60 m, I miejsce w biegu na 600 m oraz III miejsce w rzucie piłeczką palantową, I miejsce w biegu na 800 m oraz II miejsce w biegu na 400 m, II miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w rzucie piłeczką palantową, I miejsce w biegu na 400 m oraz II miejsce na 1500 m, I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 1000 m, III miejsce w biegu na 1000 m, III miejsce w biegu na 60 m, II miejsce drużynowo na XVII Podkarpackich Igrzyskach Lekkoatletycznych Szkolnictwa Specjalnego w ramach VIII Memoriału im. Ryszarda Peszko w Rzeszowie – dyplomy i nagrody odebrali dyrektor szkoły Agata Wyciślak oraz nauczyciel Danuta Wilusz wraz z przedstawicielem młodzieży.

Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w  Strzyżowie: 7 medali i dyplomów na VII Podkarpackim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Jaśle, 1 złoty medal, 2 srebrne medale i brązowy medal na XVII Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu - Olimpiady Specjalne Polska, 6 dyplomów i medali za uczestnictwo na III Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Sanoku, dyplomy i nagrody dla 4 uczestników na IX Wojewódzkim Rajdzie Pieszym "GRUDNA 2018" w Głobikowej, 2 złote medale, 1 srebrny medal, 2 brązowe medale na XV Podkarpackim Mityngu Pływackim w Kolbuszowej - Olimpiady Specjalne Polska, 1 złoty medal, 1 srebrny medal, 1 brązowy medal i 2 czwarte miejsca na VII Podkarpackim Turnieju Bowlingowym w Ropczycach – Olimpiady Specjalne Polska, 6 medali i dyplomów za uczestnictwo na XX Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych „Caritas” w Rzeszowie, 1 srebrny medal, 1 brązowy medal i 2 czwarte miejsca w Podkarpackim Turnieju Bocce w Przemyślu – dyplomy i nagrody odebrali dyrektor szkoły Beata Potwora oraz nauczyciel Marcin Stolarewicz wraz z przedstawicielem młodzieży.

W budżecie powiatu zabezpieczono środki finansowe w wysokości 12.000 zł z przeznaczeniem na nagrody za osiągnięcia sportowe. Nagrody, dyplomy i statuetki wręczali starosta strzyżowski Bogdan Żybura, wicestarosta Tomasz Garncarski, członkowie Zarządu Powiatu Strzyżowskiego: Stanisław Gierlak, Józef Dzindzio i Grzegorz Tomaszewski oraz przewodnicząca Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Powiatu Strzyżowskiego Marta Utnicka. Uroczystość przygotowana została przez Powiatowe Centrum Kultury i Turystki – prowadzenie dyrektor Kamil Mendocha i Wydział Edukacji i Spraw Społecznych – Mariola Gątarska.

[fot. i opr. Wiesław Plezia]