Logo
Pogoda

18°C

  • sgps
  • e-puap
  • bip
  • Kontrast 1
  • Kontrast 2
  • Kontrast 3
  • Kontrast 4
Tłumacz

Tłumacz

STRZYŻÓW POGODA

XIX Międzynarodowy Rodzinny Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej PRO FAMILIA – CUP 2018

wydrukuj
XIX Międzynarodowy Rodzinny Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej PRO FAMILIA – CUP 2018

Towarzystwo Sportowe Pro-Familia i Powiat Strzyżowski zapraszają sympatyków piłki siatkowej z powiatu strzyżowskiego na XIX Międzynarodowy Rodzinny Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej PRO FAMILIA - CUP 2018. Podstawą zgłoszenia i głównym warunkiem udziału w turnieju drużyny jest element rodzinny - w drużynie mogą występować zawodnicy grający w siatkówkę i ktoś z rodziny zawodnika, chętnie widziane są całe rodziny lub rodzeństwa i rodzice. Udział biorą drużyny z Polski, Słowacji i Ukrainy. Turniej odbędzie się w dniu 18 listopada 2018 r.

Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach: zawodowej (drużyny występujące w II, III, IV, V lidze) i amatorskiej (drużyny typowo amatorskie, grające w ligach amatorskich, drużyny z najniższych grup rozgrywkowych - V liga). Wyklucza się z udziału zawodników grających w ekstraklasie i I lidze. W turnieju może wystąpić maksymalnie od 16. do 20. drużyn. Drużyna w każdej kategorii może wystawić do 10. zawodników. Drużyny zostaną podzielone na cztery grupy A,B,C,D, maksymalnie po 5 drużyn. Turniej odbędzie się na terenie trzech obiektów: hala sportowa GOSiR Jedlicze - powiat krośnieński, gmina Jedlicze i w obiektach sportowych szkół podstawowych w Niepli - powiat jasielski, gmina Jasło, Ustrobnej - powiat krośnieński, gmina Wojaszówka. Uroczyste otwarcie turnieju o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Ustrobnej.

Zespoły zostaną podzielone na cztery grupy. Grupa A, B (zawodowa) rozegra spotkania w Jedliczu, grupa C, D (amatorska) w Niepli i Ustrobnej. W kategorii zawodowej wszystkie mecze, łącznie z finałami rozegrane zostaną w Jedliczu. Cztery najlepsze drużyny w kategoriach amatorskich będą rozgrywały mecze na obiektach w Ustrobnej - grupa C i grupa D - w Niepli,  mecze półfinałowe i finały odbędą się w Ustrobnej. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrają mecze półfinałowe, zwycięzcy grup zagrają w finale, przegrani o trzecie miejsce.

Mecze w grupach amatorskich zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym" do trzech wygranych setów do 25. Drużyny które zajmą 1. i 2. miejsca w swoich grupach rozegrają mecze półfinałowe na „krzyż" np.: pierwsza drużyna grupy A z drugą drużyną grupy B; druga z A z pierwszą B; analogicznie w kategorii amatorskiej. Zwycięzcy półfinałów zagrają w finale, przegrani o trzecie miejsce - sety także do 25. Drużyny które przegrały mecze półfinałowe zagrają mecz o trzecie miejsce do dwóch wygranych setów. Wszystkie mecze w przypadku opóźnienia mogą swoje ostatnie mecze rozgrywać do dwóch wygranych setów do 15. Organizator zastrzega sobie zmianę systemu rozgrywek (w przypadku opóźnienia rozgrywania meczy finałowych możliwość zmiany, do dwóch wygranych setów).

W zawodach obowiązują przepisy PZPS i POZPS (szczególna uwaga dotyczy stroju sportowego). W spornych kwestiach ostateczną decyzję podejmuje Sędzia Główny zawodów. W przypadku większej liczby drużyn w każdej kategorii turniej rozgrywany może być na trzech salach i mogą nastąpić zmiany w dniu losowania grup. Sędzia Główny i Organizatorzy są uprawnieni do sprawdzania tożsamości uczestników zawodów.

Patronat Honorowy objęli Posłowie na Sejm RP Joanna Frydrych i Bogdan Rzońca, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezes Fundacji Polska Siatkówka Agnieszka Cyran, Prezes PZPS w Warszawie Jacek Kasprzyk, Prezes PWZPS w Rzeszowie Robert Dworak, Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik; Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz; Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: Telewizja Rzeszów, Radio Rzeszów, ITV Południe, Teraz Krosno, TRENDY Radio, Jedlicze 24, Super Nowości, Tygodnik Nowe Podkarpacie, KORSO, Gazeta Sanocka,  Nasz Powiat - Krosno, Kurier Gminy Wojaszówka, Obiektyw Jasielski,  Dukielski Miesięcznik Samorządowy, Wieści Skołyszyńskie, Nasz Rymanów.

Sponsor Tytularny: Firma kosmetyczna INGLOT. Sponsorzy główni: Fundacja Polska Siatkówka, ORLEN Południe S.A., RBDiM Krosno, ZPRE JEDLICZE, Inwest Profil Bajdy, Krosoft Krosno, Jafar S.A. EBA Krosno. Sponsorzy, Partnerzy, Nagrody: PRiD Krosno, Nowy Styl Group, Luks Granit - Ustrobna, Huta Szkła w Jaśle, Delikatesy Centrum Jedlicze, Max Stone Bratkówka, ASA GLASS Krosno.

Turniej dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Zapisy drużyn do turnieju prosimy zgłaszać najpóźniej do 10. 11. 2018 r. Nie przewiduje się możliwości zapisów w dniu zawodów, wyjątek stanowić będą drużyny zagraniczne. Drużyny zagraniczne przyjazd w dniu 17.11.2018 do godz. 20.00 (zakwaterowanie). Zapisy przyjmuje Jerzy Kaleta pod numerem kom. 511 496 054. Informacje o Turnieju: www.pro-familia.net, zgłoszenia zawodników na bieżąco w wszystkich kategoriach - informacje już od 01.09.2018 - co tydzień nanoszone będą zmiany w razie potrzeb.

Harmonogram:

- godz. 7.30 - 8.30 - sprawdzanie zgłoszeń, wydanie napojów, kart żywieniowych - obiad (opłaty wpisowe, losowanie w grup).

- godz. 9.00 - 9.30 - otwarcie turnieju, wystąpienia gości.

- wyjazd drużyn z grup amatorskich i zawodowych do Jedlicza i Niepli - dojazd we własnym zakresie.

- godz. 9.30 - 13.00 - gry eliminacyjne w grupach.

- godz. 13.00 - 14.00 - obiad dla wszystkich uczestników.

- godz. 14.00 - 16.00 - dalsza faza grupowa, mecze półfinałowe i finały.

- godz. 16.00 - 17.00 - zakończenie turnieju i wręczenie nagród dla czterech najlepszych drużyn.

Nagrody: 1. miejsce  - nagrody indywidualne dla każdego zawodnika drużyny - zestaw nagród, dyplom. Drużyna otrzymuje - piłka siatkowa Mikasa dobrej klasy, grawerowany ręcznie puchar szklany; 2. miejsce  - nagrody indywidualne dla każdego zawodnika drużyny - zestaw nagród, dyplom. Drużyna otrzymuje - piłka siatkowa Mikasa dobrej klasy, grawerowany ręcznie puchar szklany; 3. miejsce - piłka siatkowa Mikasa , grawerowany ręcznie puchar szklany, dyplom; 4. miejsce - piłka siatkowa , grawerowany ręcznie puchar szklany, dyplom. Nagrody otrzymują cztery najlepsze drużyny w kategorii zawodowej i amatorskiej. Pozostałe drużyny które nie zakwalifikowały się do półfinałów otrzymują nagrody pocieszenia: ręcznie grawerowane puchary szklane. Nagrody otrzymają również: najlepszy zawodnik turnieju w kategorii zawodowej i amatorskiej (nagrody od sponsorów). Możliwość przyznania nagrody indywidualnej dla najstarszego zawodnika. Wszystkie drużyny otrzymują dyplomy udział. Odbiór nagród dla drużyn które odpadną w grupach - nagrody pocieszenia będą wręczane w Ustrobnej.

Dla wszystkich uczestników, zawodników zapewniamy ciepły posiłek - obiad godz.13.00 do14.00. Podczas trwania turnieju całodzienny poczęstunek w formie stołu szwedzkiego (swojskie jadło, swojskie wyroby, wędliny, wyroby garmażeryjne, żurek, ciasta, owoce, kawa, herbata). Wszyscy uczestnicy otrzymają również napoje niegazowane 1,5l - po 1 sztuce na osobę, drużyna może maksymalnie otrzymać 10 sztuk wody 1,5l niegazowanej.

Zakończenie całego turnieju i wręczanie nagród odbędzie się na hali w Ustrobnej po ukończeniu meczów półfinałowych i finałów.

[inf. Towarzystwo Sportowe Pro-Familia, opr. W. Plezia]